نقش دکوراسیون در پرورش قدرت تخیل کودک!

دکوراسیون رامسین: محققان بر این باورند که شخصيت کودکان تا قبل از ھفت سالگی، شکل می گيرد. پرورش و رشد کودک به لحاظ روحی و جسمانی در سال ھای ابتدایی زندگی، از عوامل بسياری تأثير می گیرد و این نکته برای والدین خیلی مهم است.

 فعاليت هایی روزمره، بازی های فکری و جسمی همه به نوعی در آموختن و یاددگيری ھر کودک تاثیر دارد اما فراموش نکنیم همه این عوامل ارتباط عجیبی با فضا و محيطی دارد که کودک در آن رشد می کند و در واقع همین محیط و عوامل است که شخصيت او رشد می دهند.

این نکته را اضافه کنم فضاھای مرتبط با فعاليت کودکان ، می باﯾست دارای شراﯾط بسیار مطلوبی برای رشد جسمی، ذھنی ، عاطفی و اجتماعی او باشد. به همین خاطر در طراحی دکوراسیون  مناسب برای کودکان، از جمله اتاق، دقت زیادی به خرج بدهید. چرا که فضا در روحيات و علاقه مندی ھای نونھالان اھميتی خاص دارد.

رسیدن به این هدف مستلزم طرح ها و ایده هایی است  که منطبق با شراﯾط جسمی و روانی کودک باشد.

همه ما می دانیم کودکان دنيایی تخيلی برای خوﯾش دارند و در سنين کم تر از ھفت سالگی، دنيا را آن طور که دلشان می خواھد، مجسم می کنند و نه آن گونه که در واقعیت وجود دارد. شاید به همین خاطر است که فرآیند عواطف و احساسات خود را تحت شرایط و محیط که تجسم می کنند می بینند.

نیاز است که پدر و مادر در طراحی اتاق کودک خردسال چند نکته را رعایت کنند. اضافه کردن عناصر تخيلی به اتاق کودکان فکر خوبی است ، به شرطی که با شراﯾط جسمی و سن کودک منطبق داشته باشد

متوجه شده اید که اکثر کودکان وقتی برای اولین بار نقاشی می کنند بیشتر دوست دارند تصاویرشان از گل و گیاه یا حیوانات باشد. بهتر است  اتاق آنها را با تصاوﯾر واقعی از گل و سبزه و درخت، و حیوانات قاب بگیرید. این کار می تواند تأثير خوبی بر روحيات آنها داشته باشد.

همچنین، ميز و صندلی ھای سبک چوبی ﯾا پلاستيکی ، برای بازی چند کودک ھم سن و سال احساس نزدﯾکی با بزرگ ترھا را در کودکان پرورش و تقویت می نماید.

چنانچه مایل هستید برای فرزند خردسال خود شراﯾط مناسب و مطلوبی به وجود بیاورید، نيازھای آﯾنده ی او نيزمورد توجه قرار دھيد. اگر فرزندتان خیلی کوچک است، مثلا زیر هفت سال. بهتر است اتاقش  طوری طراحی شود که بتواند از وسایلی چون مبلمان، تخت و کمد تا ھنگام مدرسه رفتن استفاده کند. یادمان نرود که با برنامه رﯾزی صحيح، ھدف ھای بلند مدت دست یافتنی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.