نقش دکوراسیون در پرورش قدرت تخیل کودک!

دکوراسیون رامسین: محققان بر این باورند که شخصيت کودکان تا قبل از ھفت سالگی، شکل می گيرد. پرورش و رشد کودک به لحاظ روحی و جسمانی در سال ھای ابتدایی زندگی، از عوامل بسياری تأثير می گیرد و این نکته برای والدین خیلی مهم است.

 فعاليت هایی روزمره، بازی های فکری و جسمی همه به نوعی در آموختن و یاددگيری ھر کودک تاثیر دارد اما فراموش نکنیم همه این عوامل ارتباط عجیبی با فضا و محيطی دارد که کودک در آن رشد می کند و در واقع همین محیط و عوامل است که شخصيت او رشد می دهند.

این نکته را اضافه کنم فضاھای مرتبط با فعاليت کودکان ، می باﯾست دارای شراﯾط بسیار مطلوبی برای رشد جسمی، ذھنی ، عاطفی و اجتماعی او باشد. به همین خاطر در طراحی دکوراسیون  مناسب برای کودکان، از جمله اتاق، دقت زیادی به خرج بدهید. چرا که فضا در روحيات و علاقه مندی ھای نونھالان اھميتی خاص دارد.

رسیدن به این هدف مستلزم طرح ها و ایده هایی است  که منطبق با شراﯾط جسمی و روانی کودک باشد.

همه ما می دانیم کودکان دنيایی تخيلی برای خوﯾش دارند و در سنين کم تر از ھفت سالگی، دنيا را آن طور که دلشان می خواھد، مجسم می کنند و نه آن گونه که در واقعیت وجود دارد. شاید به همین خاطر است که فرآیند عواطف و احساسات خود را تحت شرایط و محیط که تجسم می کنند می بینند.

نیاز است که پدر و مادر در طراحی اتاق کودک خردسال چند نکته را رعایت کنند. اضافه کردن عناصر تخيلی به اتاق کودکان فکر خوبی است ، به شرطی که با شراﯾط جسمی و سن کودک منطبق داشته باشد

متوجه شده اید که اکثر کودکان وقتی برای اولین بار نقاشی می کنند بیشتر دوست دارند تصاویرشان از گل و گیاه یا حیوانات باشد. بهتر است  اتاق آنها را با تصاوﯾر واقعی از گل و سبزه و درخت، و حیوانات قاب بگیرید. این کار می تواند تأثير خوبی بر روحيات آنها داشته باشد.

همچنین، ميز و صندلی ھای سبک چوبی ﯾا پلاستيکی ، برای بازی چند کودک ھم سن و سال احساس نزدﯾکی با بزرگ ترھا را در کودکان پرورش و تقویت می نماید.

چنانچه مایل هستید برای فرزند خردسال خود شراﯾط مناسب و مطلوبی به وجود بیاورید، نيازھای آﯾنده ی او نيزمورد توجه قرار دھيد. اگر فرزندتان خیلی کوچک است، مثلا زیر هفت سال. بهتر است اتاقش  طوری طراحی شود که بتواند از وسایلی چون مبلمان، تخت و کمد تا ھنگام مدرسه رفتن استفاده کند. یادمان نرود که با برنامه رﯾزی صحيح، ھدف ھای بلند مدت دست یافتنی است.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   بلاگ
  •   تاریخ انتشار :  2020/05/16

مطالب مرتبط

نوشته‌های تازه