نقش دکوراسیون در پرورش قدرت تخیل کودک!

دکوراسیون رامسین: محققان بر این باورند که شخصیت کودکان تا قبل از ھفت سالگی، شکل می گیرد. پرورش و رشد کودک به لحاظ روحی و جسمانی در سال ھای ابتدایی زندگی، از عوامل بسیاری تأثیر می گیرد و این نکته برای والدین خیلی مهم است.

 فعالیت هایی روزمره، بازی های فکری و جسمی همه به نوعی در آموختن و یاددگیری ھر کودک تاثیر دارد اما فراموش نکنیم همه این عوامل ارتباط عجیبی با فضا و محیطی دارد که کودک در آن رشد می کند و در واقع همین محیط و عوامل است که شخصیت او رشد می دهند.

این نکته را اضافه کنم فضاھای مرتبط با فعالیت کودکان ، می باﯾست دارای شراﯾط بسیار مطلوبی برای رشد جسمی، ذھنی ، عاطفی و اجتماعی او باشد. به همین خاطر در طراحی دکوراسیون  مناسب برای کودکان، از جمله اتاق، دقت زیادی به خرج بدهید. چرا که فضا در روحیات و علاقه مندی ھای نونھالان اھمیتی خاص دارد.

رسیدن به این هدف مستلزم طرح ها و ایده هایی است  که منطبق با شراﯾط جسمی و روانی کودک باشد.

همه ما می دانیم کودکان دنیایی تخیلی برای خوﯾش دارند و در سنین کم تر از ھفت سالگی، دنیا را آن طور که دلشان می خواھد، مجسم می کنند و نه آن گونه که در واقعیت وجود دارد. شاید به همین خاطر است که فرآیند عواطف و احساسات خود را تحت شرایط و محیط که تجسم می کنند می بینند.

نیاز است که پدر و مادر در طراحی اتاق کودک خردسال چند نکته را رعایت کنند. اضافه کردن عناصر تخیلی به اتاق کودکان فکر خوبی است ، به شرطی که با شراﯾط جسمی و سن کودک منطبق داشته باشد

متوجه شده اید که اکثر کودکان وقتی برای اولین بار نقاشی می کنند بیشتر دوست دارند تصاویرشان از گل و گیاه یا حیوانات باشد. بهتر است  اتاق آنها را با تصاوﯾر واقعی از گل و سبزه و درخت، و حیوانات قاب بگیرید. این کار می تواند تأثیر خوبی بر روحیات آنها داشته باشد.

همچنین، میز و صندلی ھای سبک چوبی ﯾا پلاستیکی ، برای بازی چند کودک ھم سن و سال احساس نزدﯾکی با بزرگ ترھا را در کودکان پرورش و تقویت می نماید.

چنانچه مایل هستید برای فرزند خردسال خود شراﯾط مناسب و مطلوبی به وجود بیاورید، نیازھای آﯾنده ی او نیزمورد توجه قرار دھید. اگر فرزندتان خیلی کوچک است، مثلا زیر هفت سال. بهتر است اتاقش  طوری طراحی شود که بتواند از وسایلی چون مبلمان، تخت و کمد تا ھنگام مدرسه رفتن استفاده کند. یادمان نرود که با برنامه رﯾزی صحیح، ھدف ھای بلند مدت دست یافتنی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا