نحوه نصب تابلو و تزئین آنها در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی رامسین: نصب تابلو یکی از چیزهایی است که در دیزاین و تزئین دیوار کمک شایانی می کند و بدون اغراق رنگ و بوی خاصی به فضای دکوراسیون خواهد داد. نصب تابلوهای زیبا در تمام قسمت های خانه موجب می شود که تنوع در مکان ایجاد شود.

ما در این مطلب قصد داریم در مورد نقش تابلو در دکوراسیون داخلی و نحوه چیدمان آن در فضای منزل با شما صحبت کنیم که امیدواریم بهره کافی را ببرید.

توجه داشته باشید که برای  تزئین، نیازی خرید تابلوھای  گران نیست. همان طور که می دانید  اصل نقاشی آن هم از نقاشان معروف هزینه سنگینی روی دست شما خواهد گذاشت. البته ناگفته نماند که همه چیز بستگی به توان مالی شما دارد. ولی اگر قرار است هزینه سنگینی روی دست خود نگذارید اصلا لازم نیست که از نقاشی های اصل استفاده کنید.

شما می توانید با استفاده از کپی نقاشی های معروف یا تعدادی  پوستر ساده  با حداقل  ﯾک  وﯾژگی  مشابه  نظیر اندازه، رنگ  قاب، نیز اگر نوع  و رنگ  حاشیه  به  طور متمرکز استفاده  شوند چشم انداز جذابی  را در فضای خانه  اﯾجاد کنید.

در این میان فراموش نکنید که استفاده از قاب های فلزی و تنوعی که در آنها وجود دارد، می توانید به تناسب علاقه ای که دارید یکی از آنها را انتخاب نمایید، که همین موضوع باعث فضایی شاد و جوان در محیط شما می شود.

چنانچه تعدادی عکس، پوستر و نظاﯾر آن  را دارﯾد که محتوا، اندازه و موضوعی  مشترک دارند توصیه می کنیم آنھا را به  صورت  ﯾک  مجموعه  و با در نظر گرفتن  موضوع  آنها را قاب نماید.

برای مثال این پوسترها می تواند شامل تقدﯾرنامه ھای  مدرسه، تصاویری از زمان ازدواج، مراحل  رشد فرزندان  و… باشد.

چیزی که در نصب تابلو از اهمیت بیشتری برخوردار است نوع جنس قابها، اندازه و محتوای پوسترهاست. و توجه داشته باشید که رنگ ھای اصلی  غالب  و چشمگیر تابلوھا مھم تر از طرح  و نقاشی  آنھاست. به همین خاطر  تابلو بزرگ تر به طور متداول چشمگیرتر از تابلوھای ھای  اصیل تر کوچک  است.

خیلی از کارشناسان حوزه دکوراسیون داخلی اعتقاد دارند پوسترھاﯾی  با رنگ ھای قوی  و پارچه  ھاﯾی نظیر ترمه  و در کل استفاده از صناﯾع  دستی مانند پته  دوزی، سوزن  دوزی  و سرمه  دوزی جدا از اﯾنکه  به  لحاظ  زﯾباﯾی  شناختی  و تعرﯾف  فضا ارزشمند است، باعث  اﯾجاد روحیه  و ھوﯾت  اﯾرانی  در محیط  منزل  خواهد شد.

حاشیه  اطراف  تصوﯾر نیز در زیبایی تابلو خیلی به شدت تاثیر گذار است. هر چه قدر بتوانیم به حاشیه و قاب تصویر از نظر رنگ و ابزار متنوع و برجسته استفاده کنیم، در واقع تاکید بیشتری روی موضوع طرح می شود.

بسیاری  از تابلوھا را می  توان  بدون  نصب  بر دﯾوار، مستقیماً روی  سه  پاﯾه  نقاشی   در ﯾک  منظر مناسب  قرار داد. البته چنین موضوعی به مساحت و ابعاد خانه شما بستگی دارد ولی اگر بتوانید چنین موقعیتی را فراهم کنید یک فضای کاملا هنری به وجود خواهید آورد.

فقط باز هم به این نکته تاکید می کنیم که تا جایی که ممکن است از تابلوهایی استفاده کنید که از نظر سبک و موضوع بهم ارتباط دارند. در غیر این صورت مخاطب را به  لحاظ  تشخیص  ھوﯾت سردرگم  می  کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا