دکوراسیون اتاق مهمان، چکونه دکوراسیون اتاق میهمان طراحی کنیم؟

اتاق میهمان ، توصیه می کنیم برای بهترین استفاده بھینه از فضای موجود خانه، قبل از هر چیز نسبت به طراحی آن توسط شما و یا یک شرکت طراحی دکوراسیون نیازهایی که لازم است انجام بگیرد. به همین خاطر بھتر است در قدم نخست تعرﯾف مختصری از اتاق خواب و مخصوصاً اتاق خواب مھمان داشته باشیم.

اتاق خواب مهمان

به طور معمول اتاق خواب مکانی است  برای آرامش و استراحت ساکنین یک خانه با ویژگی های منحصر به فردی که باید داشته باشد. اینکه تمام امکانات یک حریم خصوصی را داشته باشد. از استاندارهای لازم برای خواب و استراحت برخوردار باشد و اینکه در اوقات فراغت نیز محل مناسبی برای مطالعه یا تماشای فیلم باشد.

به این ترتیب تمام امکاناتی که هر اتاق خوابی باید داشته باشد می بایست در اتاق خواب مهمان هم وجود داشته باشد. کما اینکه در فرهنگ ما ایرانی ها ایجاب می کند که چنین فضایی از امکانات وﯾژه تری نیز داشته باشد. اتاق خواب مهمان می بایست طوری طراحی شود که از نظر گنجایش، ارتفاع، ابعاد و دیگر امکانات در حد استاندارد باشد.

البته اندازه و شکل اتاق خواب میھمان بستگی به مقدار مبلمانی که مورد نیاز است دارد. ولی در کل باید تعداد مهمانهایی که در طول سال به خانه ما می آیند را در نظر بگیریم و براساس یک میانگین آن را طراحی کنیم.

چون امروز اغلب خانه ها آپارتمانی است و کمتر فردی خانه ویلایی دارد به همین خاطر بهتر است چند نکته قابل اهمیت را در نظر داشته باشیم.

توجه داشته باشید که حتما لازم است اتاقھای خواب را در قسمتی از نقشه طرح رﯾزی کنیم که از نظر نور ، تھوﯾه ھوا و ساﯾر مسائل دﯾگر در قسمت جنوب نقشه خانه باشد.

حمام و سرویس اتاق مهمان

پیشنهاد می کنیم که در هر کدام از اتاق خوابھا یک حمام و دستشویی مخصوص داشته باشید. اتاق خواب ھا، نباﯾد در کنار پله و رو به خیابان، معبر و ھمچنین کنار پارکینگ جاهای شلوغ  ساخته شود. در کل اتاق خواب باید دور از مکتنهای پر ازدحام باشد.

اگر امکان داشته باشد که خانه دوبلکس طراحی  کنید بھتر است که اتاق خواب میھمان در طبقه بالا باشد. به دلیل اینکه  طبقه بالا جای امن و ساکتی برای میھمان است.

همچنین برای لوازم شخصی مورد نیاز باید مکان و فضای مناسبی را در اتاق خواب در نظر بگیرید. برای این کار می توانید از جالباسی و قفسه ھای دﯾواری در طرح استفاده کنید تا فضای لازم برای آوﯾز کردن لباسھا و ساﯾر لوازم شخصی داشته اشد.

البته شکل اﯾن جالباسی ھا ، بصورت تو رفتگی ، در اتاقھا طرح شده و بوسیله درب ، بصورت کمد در می آﯾد . که ھم اتاق خواب را خلوت جلوه داده و ھم دارای نظم و ترتیب ، از نظر لوازم و وساﯾل خواب میباشد.

دکوراسیون خوب و رنگ آمیزی دلنشین و مناسب آن در طراحی اتاق خواب، می تواند جلوه گر آرامش و سکوت باشد. دکور سیستم اتاقھای خواب می بایست گونه ای طرح رﯾزی شوند که نشانگر سکوت و آرامش باشد و رﯾتم خاصی در مورد مبلمان و تخت خواب و میزھا داشته باشند تا در خلق کردن ﯾک محیط آرام و خوب ، که اﯾده آل ﯾک اتاق خواب مناسب است سھیم باشند.

البته ھماھنگی بین روتختی و پرده ھا و قالی ھا و ﯾا بر عکس نا ھماھنگی آنھا ، تاکید بسزاﯾی در آرامش اتاق خواب می گذارد که باﯾستی بدان توجه نمود.

موقعیت اتاق خواب مھمان، از نظر چشم نوازی باید دل انگیز باشد. صبح به ھنگام باز کردن پنجره اتاق خواب و دﯾدن منظره ھای جالب و دلنواز ، با ھواﯾی لطیف و دلنشین ، جذابیت محیط را برای میھمان بیشتر می کند.

وقتی رنگ و فرم ، به زﯾباﯾی و تناسب ، در ھم آمیزد ، حاصلی چشمگیر برای ھر بیننده ای خواهد داشت. با ﯾک رنگ آمیزی مناسب برای اتاق خواب میھمان و چیدمان اثاث اتاق فضای دلچسبی را برای میھمان به وجود آورید.

گذاشتن ﯾک گلدان گیاه سبز در ﯾک گوشه اتاق ، رنگ قھوه ای سوخته میز و صندلی که بر روی آن کنده کاری و ظرﯾف کاری شده است و رنگ چوبی روشن قوس دار تختخواب و نقش و نگار زﯾبا و مناسب رو تختی و ھماھنگی میان اﯾن دو ، سلیقه وصف ناپذﯾر میزبان خانه را توصیف خواھد کرد و حس قدردانی در میھمان را نسبت به شکوه و عظمت خانه و صاحب خانه و نعمت ھای خداوندی ، بیدار و زنده خواھد کرد.

در این نوشته با الزامات طراحی اتاق میهمان آشنا شدید. برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی یا بازسازی منزل خود باما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *