خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

نحوه طراحی دکوراسیون اتاق خواب

WhatsApp Image 2020-04-30 at 3.17.21 PM

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: همان طور که می دانید بعد از یک روز کاری و خسته کننده، چیزی به اندازه استراحت روی تختخواب و یک خواب آسوده اهمیت ندارد. خواب کافی و استراحت لازم برای جسم و روح، تاثیر زیادی در روحیه و خلق و خوی روزمره ما دارد. از همین رو داشتن یک فضای مناسب برای این نیاز طبیعی از کارهای ضروری است.

از طرفی ممکن است استفاده هایی دیگری چون کار و مطالعه از اتاق خواب داشته باشیم. به همین خاطر چنین محیطی که بتواند در روح و جان ما آرامش ببخشد مستلزم طراحی دکوراسیونی ایده آل است.

 

ما قصد داریم در ادامه شما را با ترفندهایی آشنا کنیم که به وسیله آن می توانید با طراحی دکوراسیون اتاق خواب نه تنها موجب زیبا شدن ظاهر آن شوید بلکه خواب شما را نیز مطبوع و لذت بخش کند. بدون اینکه هزینه خاصی روی دست شما بگذارد.

۱. مبل های اضافی را از اتاق خود حذف کنید. مبل زیاد حس بی نظمی و درهم ریختگی به وجود می آورد. آیا متوجه شده اید که فضای اتاق شما نیاز مبرم به چند تابلو نقاشی دارد. وقتی وسایل اضافی و دست و پاگیر را از اتاق خواب حذف کنید، شاهد یک تفاوت شگفت انگیز خواهید شد.  این کار فضای بیشتری به اتاق می دهد.

۲. توجه داشته باشید که ابعاد و اندازه مبلمان در اتاق خواب خیلی مهم است. با واقع بینی تمام تختخوابی را انتخاب کنید که اندازه آن متناسب با فضای اتاق شما باشد. یک تختخواب حجیم و بزرگ برای یک اتاق کوچک به هیچ وجه توصیه نمی شود. ضمن اینکه رفت و آمد شما را در اتاق با مشکل روبرو می کند.

 ۳. نقطه کانونی اتاق خواب خود را پیدا کنید. به طور مثال در این اتاق خواب دیوار بافت دار با نورپردازی تأکیدی و انتخاب لوستر مناسب، نقطه کانونی اصلی فضا است. و همین نقطه را می توانیم ملاک تمرکز خودمان قرار دهیم. چیزی غیر از نقطه کانونی نمی تواند در یک اتاق خواب مهم باشد. به هم ریختگی و شلوغی اتاق خواب جای مناسبی برای استراحت نیست.  

 ۴. سعی کنید همه وسایل مکان مشخصی داشته باشد. مثلا در اتاق کودک تنها با یک جعبه برای جمع آوری اسباب بازی­ها می توان کل کف اتاق را از ریخت و پاش نجات داد یا یک سبد می تواند محل لباس هایی باشد که می بایست شسته شوند.  

 ۵. بهتر است یک آینه روی دیوار کنار پنجره یا روبروی آن به اتاق تان اضافه کنید. این کار باعث می شود روشنایی فضا با انعکاس نور طبیعی دوچندان شود. ضمنا اگر از پنجره چشم انداز خوبی داشته باشید، منظره بیشتری به اتاق خود بدهید. ضمن اینکه با داشتن آینه قبل از بیرون رفتن می توانید ظاهر خود را چک نمایید.

۶. هر نوع تخت ساده و قدیمی را می توان با یک سرتختی جالب، زیبا کنید. بسته به سبک دکوراسیون منزل شما و آنچه می پسندید، می توانید سرتختی چوبی با ظاهر طبیعی، سرتختی آهنی تزیینی یا حتی یک سرتختی پارچه ای انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ های آن در دیگر لوازم پارچه ای اتاق مانند بالش ها و کوسن ها و ملحفه ها نیز استفاده کنید یا سرتختی را با قرار دادن بالش هایی با رنگ های متضاد در جلوی آن، برجسته نمایید.

 ۷. انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب می تواند خوابی آسوده در پی داشته باشد و همچنین اثری آرام کننده بر فردی که وارد اتاق می شود. رنگ های آرامش بخش شامل رنگ های خنثی مانند خاکستری ها و قهوه ای های روشن، بژ و کرمی می شود. با اضافه کردن رنگ هایی مثل آبی ها و سبز های پاستلی، طلایی ها و زرد ها فضا را جذاب تر کنید. کارشناسان دکوراسیون داخلی معتقد هستند از رنگ های جیغ و برجسته مانند رنگ های غلیظ اصلی در اتاق خواب باید اجتناب کرد زیرا این رنگها بیش از حد تحریک کننده هستند و آرام گرفتن را سخت می کنند.

۸. بهتر است اگر پنجره کوچکی در اتاق خواب دارید، پرده ای بر آن­ها آویزان کنید که تا کف ادامه داشته باشد. چنین کاری یک پنجره معمولی را بسیار جالب تر خواهد کرد و از فضای شما یک اتاق خواب باب میلتان می سازد. پرده های حریر گزینه ی مناسبی هستند. پرده می تواند در طول روز کشیده شده باقی بماند و در عین حال مانع ورود نور به داخل نشود.

 ۹. وجود فرش در دکوراسیون اتاق خواب به حس آرامش ما کمک می کند. هنگام پایین آمدن از تخت، پاهایمان سطحی نرم و لطیف آن را نوازش کند. فرش گرم ترین و دلچسب ترین پوشش کف برای اتاق خواب است که به ما آرامش می بخشد. ولی اگر کف اتاق را با کاشی و سرامیک یا چوب کفپوش کرده اید، با استفاده از یک قالیچه بر روی آن، گرما و جذابیت فضا را دو چندان کنید.

۱۰. پیشنهاد دیگر ما این است که از رنگ های روشن در اتاق خواب بهره بگیرید.  زیرا فضا را آن را بازتر نشان می دهد. بهتر است سقف را به رنگ دیوار رنگ آمیزی کنید. این ابتکار خطوط تیره و سایه دار حاکم بر سقف و دیوار را از بین می برد و اتاق را دل بازتر می کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *