خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

میتوان در طراحی دکوراسیون داخلی از چه تابلوهایی استفاده کرد

میتوان در طراحی دکوراسیون داخلی از چه تابلوهایی استفاده کرد

فهرست مطالب

وقتی سخن از طراحی دکوراسیون داخلی به میان می آید؛ همه حواس ها فقط به سوی کالا های بزرگ تر و اساسی همچون مبلمان ها و یا رنگ دیوار ها یا کف پوش ها جمع می شود. و شاید جایی برای بحث در باب وسایل جزئی اما مهم باقی نماند. مطمئنا که یک دیوار با ابعاد بزرگ را یک رنگ ملیح یا یک دیوار پوش جذاب می تواند زیبا و دلنشین نماید. اما همیشه احساس خلا بر این دیوار ها می تواند روح را بیازارد و فرد مدام احساس عدم تکامل در دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر داشته باشد. تابلو های دکوراتیو بهترین و گاهی تنهاترین گزینه موجود برای رفع این خلا و افزودن زیبایی و جذابیت به دکوراسیون داخلی می باشد. اما از چه تابلو هایی میتوانیم در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنیم که بتوانیم به نتیجه دلخواه و هر آنچه که در ذهن می پرورانیم دست یابیم؟

تابلو های  مناسب جهت استفاده در دکوراسیون داخلی؟

تابلوهای دکوراتیو از لحاظ قیمت و طرح های زنده و متنوع می تواند بهترین یا درست ترین انتخاب بشمار آید. به طور کلی مبحث دکوراتیو، مرتبط به زینت بخشیدن و نما دکور می باشد. هر محصولی که با موادی چون چوب، سرامیک، شیشه و منسوجات ساخته شود و سبب زینت و زیبایی بخشیدن به محیط می گردد را می توانیم که وسیله دکوراتیو بنامیم. آثار و نقاشی ها بسیاری در قالب تابلو وجود دارند که، برای خرید آن ها باید هزینه بسیاری را متقبل شوید. اینجاست که تابلوهای دکوراتیو با معجزه در زیبایی دکوراسیون داخلی اما دربرداشتن هزینه ای کمتر توانسته اند به یکی از مطرح ترین و البته محبوب ترین اشیا دکوراتیو بشمار آیند. این تابلوها از جنس پارچه کنواس است و به واسطه دستگاه چاپ مدرن تولید می گردد. به جرات میتوان گفت که تابلو های دکوراتیو از اجزای جدا نشدنی دکوراسیون داخلی هر فضایی اعم از اتاق نشیمن در یک  منزل یا بخش های متعدد یک شرکت بشمار می آید. زنده و طبیعی بودن این تابلوها می تواند حس شبیه به تابلو های بوم را به فضای مدنظرتان القا کند.

منظور از پارچه کنواس چیست؟

پارچه کنواس از تلفیق پنبه و کتان با پشت سر گذاشتن مراحل دوخت نامنظم، پراکنده و البته ریز تولید می گردد. سهولت و زیبایی نقاشی بر روی این پارچه ها به دلیل همین بافت ریز می باشد. ویژگی برجسته این پارچه این است که بعد از چاپ تصویر به اندازه یک تابلو طبیعی؛ زنده و گویای همه چیز است.

منظور از پارچه کنواس چیست؟

نقش موثر تابلو های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی

  • نوعی اثر هنری در قالب تابلو، یک عکس یادگاری خانوادگی، یک تابلو نقاشی هر کدام به شیوه ای خاص خواهد توانست سبب تاثیر و یا تغییر چشمگیری در دکوراسیون داخلی فضای کاری یا محل زندگی شما گردد‌‌.
  • میتوان به جرات تابلوهای نقاشی بوم را یکی از اجزای تکمیل کننده دکوراسیون داخلی فضاهای مدرن تلقی کرد. زیرا ؛ مطمئنا برای رنگ لعاب دادن و روح بخشیدن به فضای مورد نظرتان نیازمند قسمتی از لکه های رنگی زنده، یک تابلو بوم نقاشی است.
  • در گذشته تابلو ها در قالب و طرحی خاص و البته ابعادی استاندارد طراحی می شدند؛ اما در حال حاضر هیچ محدودیتی در این باب وجود نخواهد داشت و تابلو ها در سایز ها و تشکل مختلف با هر تصویری از نظرم ما یک اثر هنری بحساب می آید خودنمایی کند.
  • طبیعتا شما با استفاده از یک یا چند تابلو دکوراتیو در دکوراسیون داخلی منزل نظم و قاعده خاصی را در آن قسمت حکم فرما کرده اید؛ که به واسطه تغییر نوع نصب آن، و یا کم و اضافه کردن به آن، این ریتم را تغییر و نظم و ریتم خاص دیگری را ایجاد نمایید یا به طور کامل آن را از بین برد.
  • حتما شاهد جذابیت تابلو پازلی متعدد در دکوراسیون داخلی هستید، شما نیز می توانید که تصویر را در چند تابلو بوم به شکل پازلی دارا باشید.

انتخاب طرح تابلو دکوراتیو متناسب با دکوراسیون داخلی

کاملا صحیح است که مهمترین فاکتور در زمان انتخاب تابلو ها جهت استفاده در دکوراسیون داخلی؛ میزان تناسب آن با سبک فضای مد نظر است؛ اما نباید از این موضوع غافل شوید که این تابلوها علاوه بر ایجاد زیبایی در محیط قرار است؛ سبب جریان انرژی مثبت و آرامش در فضا گردد. از همین رو در زمان انتخاب باید تیپ شخصیتی و نیاز های خود را نیز در نظر بگیرید.

انتخاب طرح تابلو دکوراتیو متناسب با دکوراسیون داخلی

نحوه چیدمان تابلوها

بسته به نظر شما و راهنمایی های طراح داخلی منزل یا محیط کارتان شما می توانید؛  چیدمان تابلو ها را به صورت متقارن یا نا متقارن انجام دهید. عموما تابلو هایی که از لحاظ ابعاد در یک راستا می باشند بهتر است که با رعایت قرینه و نظم کامل در کنار یکدیگر قرار گیرند؛ اما زمانی که این مجموعه دارای اندازه های متعدد و متفاوتی باشند بهتر است؛  بحث قرینه را کنار بگذاری و اینبار با چیدمانی بی نظم زیبایی خاصی را رقم بزنید.

محل نصب مناسب تابلو ها

  • بعد از انتخاب یک تابلو مناسب و زیبا نوبت به نصب صحیح آن می رسد. قرار نیست تابلو ها تا حدالامکان در بالاترین قسمت دیوار نصب گردد زیرا؛ در زمان نصب تابلو همه چیز بسته به نظر شما و زیبایی محیط دارد. بهترین مکان بعد از اندازه گیری دیوار ها برای نصب فاصله ۱ و نیم متری از سطح زمین است. لازم بذکر است برای نصب این تابلو ها در بالای مبلمان باید یک فاصله ۲۰ سانتی متری را در نظر گرفت. توجه به قدتان در هنگام نصب تابلو حائز اهمیت است زیرا؛ اگر قدتان کوتاه تر باشد برای جابه جایی و تمیز کاری آن دچار مشکل می شوید.
  • توجه داشته باشید در زمان نصب تابلو از اشتباهات رایج جلوگیری نمایید؛ برای مثال در دیوار های بلندتر بهتر است از تابلوهای بزرگ تر و بلند تر استفاده نمائید. زمان استفاده از دیوارهای کوتاه تر نیز همین استاندارد را رعایت نمایید.
  • بهتر است تابلو ها را روی دیوارهایی که روبروی پنجره یا نور گیر است وصل کنید تا نور کافی برای نمایش دادن جلوه خود داشته باشند، اگر شرایط بهره مندی از نور طبیعی را ندارید می توانید از تورهای مصنوعی همچون مهتابی در بالای تابلوها بهره ببرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *