خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

موارد قابل توجه در دکوراسیون داخلی به  سبک ‌روستیک

موارد قابل توجه در دکوراسیون داخلی به  سبک ‌روستیک-decoramsin.com

فهرست مطالب

در این مقاه می خواهیم درباره موارد قابل توجه در دکوراسیون داخلی به سبک ‌روستیک صحبت کنیم. وقتی صحبت از دکوراسیون روستایی می‌شود اولین چیزی که به ذهن رسد فضایی است که مربوط به خانه روستایی و طبیعت است. اما این سبک دکوراسیون فراتر از این تصور است. زمانی که برای مثال دکوراسیون های رمانتیک یا مدرن خود را دوست ندارید و ترجیح می‌دهید عناصری در خانه خود داشته باشید که شما را به یاد مزرعه یا حومه شهر بیندازد، عالی است.

دکوراسیون داخلی به سبک روستیک چیست؟

این دکوراسیون که در مهد خانه‌های روستایی و مزارع متولد شده است، ایده زندگی ساده، سبک، بدون استرس و با آرامش طبیعت را به همراه دارد. این نوع دکوراسیون از آنجایی که ظاهر قدیمی‌تری دارد، داستان‌های نسل‌ها را به همراه دارد و سبک زندگی گذشته را به یاد می‌آورد.

 متریال طبیعی چون  چوب، سنگ و گیاهان به طور گسترده‌ای در دکوراسیون سبک روستیک استفاده می‌شود، زیرا این عناصر سادگی و گرما را به همراه دارند. در واقع  ایده دکوراسیون سبک روستیک این نیست که خانه شما را به مزرعه تبدیل کند. اما، برخی از عناصر این نوع مکان را در نقاط استراتژیک و خاص خانه خود برجسته می‌کنید با در نظر گرفتن این موضوع، ما ۷ ویژگی سبک روستیک  را برای شما بیان می‌کنیم تا با موارد قابل توجه در دکوراسیون داخلی به  سبک ‌روستیک آشنا بشوید.

 

از چوب به عنوان متریال اصلی اتاق استفاده کنید

چوب محبوب دکور سبک روستیک است، زیرا یادآور طبیعت، زندگی و گرما است. به این ترتیب، قرار دادن  مبلمان یا عناصر چوبی در هر اتاقی از خانه، راهی برای ساخت چنین دکوراسیونی است.   چوب باید برجسته‌ترین متریال در محل باشد. از آنجایی که این ماده همه کاره است، می‌توان از آن بر روی میز قهوه، میز ناهارخوری، کف‌پوش، دیوارپوش، تخت خواب، کمد استفاده کرد.استفاده از چوب بی‌پایان است.

علاوه بر این، برای ماندن چوب در طبیعت، همانطور که پیشنهاد این نوع دکوراسیون است، آن را تا حد امکان طبیعی، بدون پرداخت و پرداخت زیاد بگذارید. همچنین لازم به یادآوری است که در انتخاب نوع چوب باید دقت کنید و به یاد داشته باشید که قبل از بردن آن به خانه آن را ضد آب کنید، زیرا چوب به شکل کاملا طبیعی  به مرور زمان فرسوده می‌شود. 

از چوب به عنوان متریال اصلی اتاق استفاده کنید-decoramsin.com

چوب را با سایر مواد طبیعی مخلوط کنید

همانطور که در بالا گفتیم، چوب ماده اصلی دکوراسیون سبک روستیک است. با این حال، برای اینکه خانه خود را بیشتر به این سبک تبدیل کنید، ترکیب چوب با سایر مواد طبیعی مانند: سنگ، بامبو، کتان و حتی پالت ضروری است.

با ساختن این ترکیب، خانه شما هماهنگی از تضادها خواهد داشت که فوق العاده به نظر می‌رسد. علاوه بر این، ترکیب کردن این مواد ایده یک دکوراسیون حسی را به ارمغان می‌آورد، یعنی افراد تمایل دارند هنگام نگاه کردن، المان‌ها را لمس کنند. بنابراین، برای ادامه این دکوراسیون حسی، مهم است که به پرده‌ها، فرش‌ها و کوسن‌های ساخته شده از الیاف طبیعی یا مواد مصنوعی فکر کنید. 

 

 رنگ‌های خاکی و خنثی را انتخاب کنید

اگر فقط می‌خواهید رنگ‌های یک دکور روستیک را به خانه خود بیاورید، روی رنگ‌های خاکی و خنثی  مانند: قهوه‌ای، نارنجی، قرمز تیره و صورتی مات در ترکیب با سفید، مشکی، بژ و خاکستری تمرکز کنید.

این رنگ‌ها که گرم هستند، مفهوم آرامش و نزدیک بودن به طبیعت را منتقل می‌کنند. علاوه بر این به راحتی با مبلمان دیگری که از متریال طبیعی ساخته نشده‌اند،ترکیب می‌شود.

  رنگ‌های خاکی و خنثی را انتخاب کنید-decoramsin.com

استفاده از مس در دکوراسیون سبک روستیک

بله، ما در مورد مواد روستایی صحبت می‌کنیم، اما مس که یک فلز است را نمی‌توان کنار گذاشت. زمانی که در مورد جزئیات صحبت می‌کنیم، مس گزینه مناسبی برای ارائه ایده‌های قدیمی و نوستالژیک است. به یاد دارید که در روستاها، قابلمه‌ها و تابه‌ها را از مس یا آهن می‌ساختند؟ بنابراین، این جزئیات را به خانه خود، به خصوص آشپزخانه خود بیاورید.

به این ترتیب کارد و چنگال ، ماهیتابه، دستگیره در، آبچکان ظرف، دستگیره کابینت مسی یا آهنی را انتخاب کنید . به این فکر کنید که کدام قسمت آشپزخانه قصد نور پردازی دارید در آنجا از المان‌های فلزی استفاده کنید.

گیاهان را به داخل خانه بیاورید

سبک روستیک یادآور طبیعت است، بنابراین اگر می‌خواهید دکوراسیونی به این سبک داشته باشید، باید گیاهان را در آن گنجانده شود. گل‌ها را در اطراف خانه و همچنین گیاهان گلدانی ​​مانند آلوئه‌ورا، کاکتوس ها، هیبیسکوس، سرخس، پتوس‌ها و ساکولنت‌ها را در جای جای خانه قرار دهید . این گیاهان را در اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی در حمام می‌توانید قرار دهید.

فقط در انتخاب مکان گیاه به میزان نور،حساسیتی که به سرما و گرما دارد نیز توجه کنید.

 

صنایع دستی را در دکوراسیون روستیک فراموش نکنید

صنایع دستی در کشور ما در میان زنان و مردان روستایی و حتی شهری جایگاه ویژه‌ای دارد. این دست‌سازه‌ها علاوه بر افزودن زیبایی شناختی، شخصیت و دیدگاه‌های جالبی دارند. بنابراین، روی فرش،  قلاب بافی، پتو‌های دست بافت، آینه‌هایی با قاب چوبی و سایر مواردی که جزیی از فرهنگ شهر و محل سکونت شما هستند و زیبایی روستایی را نشان می‌دهند، سرمایه گذاری کنید.

صنایع دستی را در دکوراسیون روستیک فراموش نکنید-decoramsin.com

در سبک روستیک به دنبال عناصر بی نقص نباشید

روستیک یعنی بدون پرداخت، تکمیل می‌شود. پس به دنبال قطعات بی‌نقص و صیقلی نباشید، زیرا اگر این گونه باشند، روستایی نیستند. شما می‌توانید مبلمان را در حالت طبیعی خود رها کنید، بدون رنگ آمیزی یا هر گونه صیقل و جلایی، دیوار‌های سنگی می‌توانند مانند یک سنگ به نظر برسند.

ایده آل این است که همه چیز را به طور طبیعی حفظ کنید، به خصوص مبلمان را کمتر پرداخت شده‌اند را انتخاب کنید. از آنجایی که این المان‌ها اغلب ساده و گاهی قدیمی هستند، یاداور گذشته هستند و این باعث زیبایی و جذابیت آنها می‌شود. تا اینجا با موارد قابل توجه در دکوراسیون داخلی به سبک ‌روستیک تا حدودی آشنا شدید ، امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *