خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

مواد مختلف پارتیشن و نحوه تمیز کردن آنها

WhatsApp Image 2020-05-20 at 5.13.28 PM (1)

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: توالت های فرنگی روزانه مورد استفاده زیادی قرار می گیرند. به همین دلیل ، پاکیزگی امکانات آن ضروری است. هنگامی که صحبت از تمیزی توالت می آید، به طور موثر به چیزی بیشتر از بین بردن گرد و خاک است. بلکه برای از بین بردن آلودگی ها از مواد شوینده قوی استفاده کرد.

ولی در مورد توالت های عمومی که استفاده زیادتری نسبت به توالت های خانگی دارد حساسیت زیادی می بایست به خرج داد. چرا که روزانه ها صدها نفر از آن استفاده می کنند.

باید گفت همه چیز بستگی به نوع موادی که پارتیشن توالت از آن ساخته شده است دارد. روش های مختلفی برای تمیز کردن کامل آنها برای اطمینان از بهداشت کلی توالت عمومی وجود دارد که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


متاسفانه بعضی افراد ادرار خود را آنقدر نزدیک به دیوارها یا روی پارتیشن محوطه توالت انجام می دهند که خود باعث بروز دهها بیماری واگیردار می شود. اگر در یک توالت عمومی تردد زیادی وجود داشته باشد لکه های نجاست خواهید دید که معمولا خدمات شهری شهرداری مجبور است یک نفر را به صورت دائم در چنین مکانهایی استخدام کند تا مرتب آنجا را از نظر بهداشتی تمیز کند.

همچنین لکه های خاک، لکه های روغنی، لکه های آرایشی همه می توانند بر تمیز بودن پارتیشن توالت سرویس بهداشتی عمومی تأثیر بگذارند.

در حالی که بیشتر این لکه ها را می توان با استفاده از آب گرم و صابون خفیف تمیز کرد ، لکه های سرسخت تر نیاز به استفاده از مواد شیمیایی قوی تر و استفاده از روش ها و تکنیک های خاص تمیز کردن دارند.

مواد مختلف و دستورالعمل های خاص تمیز کردن


در تمیز کردن یک پارتیشن توالت ، موادی که از آن ساخته شده باید در نظر گرفته شود. برخی از مواد شیمیایی تمیز کننده ، مواد و روشهایی که برای یک ماده موثر هستند می توانند برای ماده دیگر مضر باشند.

در اینجا مواد مختلف پارتیشن توالت و روش های تمیز کردن آنها به طور موثر ارائه شده است:

پارتیشن های توالت فرنگی معمولاً در مکان با رطوبت زیاد قرار دارند ، یافت می شوند. دلیل این امر این است که این ماده خاص بسیار مقاوم در برابر آب است – مانند سایر مواد ، آب جذب نمی کند.

این ماده همچنین در برابر روغن و باکتری ها نیز مقاوم است و آن را به ساده ترین پارتیشن توالت برای تمیز کردن تبدیل می کند. با این خواص مطلوب ، این ماده ارزان نیست و تولید آن گران تمام می شود.

تمیز کردن پارتیشن های توالت فرنگی
برای تمیز کردن منظم ، پارتیشن های توالت فرنگی را باید با یک پارچه ملایم یا برس نرم با آب گرم و صابون ملایم تمیز کنید.

هنگام برخورد با علائم و لکه ها ، روش های تمیز کردن زیر را برای این ماده امتحان کنید:

ماده تمیز کننده عمومی
عامل تخریب کننده
جوش شیرین و آب
توصیه نمی شود از پاک کننده های شدید و پاک کننده های مبتنی بر سفید کننده استفاده کنید زیرا ممکن است باعث آسیب و تغییر رنگی در مواد شود. با این حال ، در موارد ویژه مانند نقاشی های دیواری ، می توان از یک پاک کننده قوی استفاده کرد.

از آنجا که فنولیک ضد آب است ، می توان با اطمینان هر محصول تمیز کننده ای که از آب استفاده می شود را بشویید. پس از خشک شدن کامل ، پارتیشن توالت ممکن است با روکش لاستیک مبلمان تمام شود.

بر خلاف پارتیشن های توالت فرنگی ، پارتیشن های پلاستیکی لمینت متخلخل هستند – آنها آب و رطوبت را به راحتی جذب می کنند. این موارد حتما باید در هنگام تمیز کردن این مواد در نظر گرفته شود.

خوشبختانه ، این پارتیشن ها بادوام هستند. خاک ، گریس و مواد آرایشی قادر به نفوذ در سطح لمینیت آن نیستند ، بنابراین لازم نیست کسی نگران جذب این قسمتها در پارتیشن ها باشد.

تمیز کردن پارتیشن های توالت پلاستیکی لمینت


در حالی که پارتیشن های چند لایه پلاستیکی به اندازه قطعات فرنگی نمی توانند در معرض آب قرار گیرند ، اما هنوز هم از نظر تمیز شدن موثر، شباهت های زیادی دارند.

باز هم ، تمیز کردن منظم فقط به یک مرطوب ، پارچه ملایم یا برس نرم نیاز دارد. با استفاده از ماده تمیز کننده ملایم به راحتی می توان لکه های جزئی را حل کرد.

از طرف دیگر ، لکه های سرسخت ، به دنبال یک ماده شیمیایی قوی تر هستند. یک پاک کننده با اسید استیک توصیه می شود زیرا در از بین بردن لکه ها موثر است.

مانند پارتیشن های فنولیک ، در صورت استفاده از مواد ساینده ، پارتیشن های لمینت پلاستیکی آسیب دیده و تغییر رنگ می دهند. از جلا دادن نباید استفاده شود ، همچنین اینها می توانند با گذشت زمان باعث جمع شدن یک شکل ناخوشایند در پارتیشن شوند.

این مواد به دلیل ماهیت متخلخل آن قابل شستشو نیست. محصولات تمیز کننده را می توان با استفاده از پارچه مرطوب پاک کرد.

پلاستیک جامد یا HDPE مقاوم در برابر آب است و آن را به عنوان یک ماده عالی برای استراحت عمومی در مناطق با رطوبت بالا تبدیل می کند. گذشته از اینکه قادر به جذب آب نیستی ، بو نیز جذب نمی کند ، قالب نمی گیرد و زنگ نمی زند. این باعث می شود تمیز کردن آن آسان شود.
تمیز کردن اولیه برای این ماده مانند سایر موارد دیگر است: با استفاده از یک پارچه ملایم ، آن را با مخلوط آب گرم و یک ماده شوینده ملایم تمیز کنید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *