منظور از سبک دکوراسیون انتقالی چیست؟

منظور از سبک دکوراسیون انتقالی چیست؟

سبک دکوراسیون انتقالی و یا ترانزیشنال با ترکیب دو سبک مخالف صورت می پذیرد. گاهاً تحت عنوان «برداشت به روز از اثرات کلاسیک» یاد می گردد. چرا که تحت عنوان یک زمین میانی بینابین بهترین ارکان ظاهر سنتی و معاصر عمل می نماید. با توجه به آن چه که ما در امتداد این بخش از رامسین به آن خواهیم پرداخت، شما در سبک دکوراسیون انتقالی گرما، راحتی و تعادل را برای خود رقم خواهید زد که از زیبایی و چَشم نوازی سنتی سرچشمه می گیرد و به جای آن که با جزئیات پر زرق و برق سر و کار داشته باشد که گاهاً منجر می شود که محیط سنتی حس قدیمی و منسوخ گردیده اند. این گونه به نظر می رسد که به دنباله ی خط و خطوط تمیز و طبیعی ساده ای می باشد که طراحی معاصر را تعریف می نماید و در بهترین شکل، این سبک حس بدون زمان چرخشی مدرن می باشد.

 

خصوصیات سبک دکوراسیون انتقالی چیست؟

  • بهره گیری از رنگ های آرامش بخش؛

کلمات کلیدی در راستای حفظ ذهن در زمان برخورد با یک سبک انتقالی «تمیز» و «آرام» می باشد. در این قسمت غایت شما میبایست ایجاد اتاقی باشد که چون یک بیشه باشد، به گونه ای از طبیعت آشفته زندگی روزمره به دور باشد. اتخاذ یک پالت رنگی آرامش بخش می‌باید قدم ابتدایی شما باشد. طبق معمول، شما می توانید با یک پایه رنگی خنثی آغاز نمایید. این مرتبه رنگ های آرام را انتخاب بنمایید. رنگ های طوسی را بر روی رنگ سیاه و رنگ هایی گرم را بر روی رنگ های جیغ اتخاذ بنمایید. به عبارتی بهتر است شما از ترکیب و هماهنگی ترس نداشته باشید‌ و چنانچه طرفدار رنگ های خنثی می باشید، جلوتر بروید و از آن ها برای رنگ های اصلی و ثانویه خود بهره گیرید.

هنگامی که شما یک رنگ را بی افزایید، اطمینان خاطر کسب کنید که حس و حال آرامی را به خانه خود آورده اید به خصوص رنگ های تناژ آبی از جمله بهترین ها است. چرا که روانشناسی رنگی چنین نشان می دهد که آن ها مفاهیم ضمنی خود را بیان می دارند. رنگ های سایه ای روشن سبز و بنفش هم می توانند به خوبی به کار آیند.

 

  • وسیله های خانه خود را راحتی انتخاب نمایید؛

در موضوع طراحی انتقالی، مبلمان منطقه مرکزی را اشغال می نمایند. این قطعات اغلب به صورت بزرگ هستند و در اتاق حضوری آمرانه از خود نشان می دهند. به گونه ای ایده آل و جذاب، آن ها اساس طراحی شما را شکل خواهند داد و مابقی فضای اطراف شما را شکل می دهند تا به جایی که شما به دنباله ی آن باشید، بر روی تکه هایی که بیانگر خط و خطوط تمیز یافته شده در طراحی کنونی است، فکر و تمرکز خود را بگذارید. آن ها نیز همچنین میبایست به قدر کافی با شکوه جلوه کنند، تا اتاق حس و حال راحتی و خوش آمد گویی را به شما القا کند.

هنگامی که شما اسباب و اثاثیه خود را در اختیار دارید، بر روی مکان جای‌گذاری آن ها متمرکز شوید. گروه هایی چون؛ در قسمت بالایی مطلب خود بیان داشتیم، ایجاد نموده و مکالمه را برای اطرافیان خود آسان سازید پس از آن محیط منفی بسیاری را در محیط اطراف خود باقی گذارید تا قطعات شما به نقطه کانونی اتاق مبدل گردند.

وسیله های خانه خود را راحتی انتخاب نمایید؛

  • لوازم جانبی خود را با دقّت انتخاب بنمایید؛

از آن سوی که بیشتر طراحی های انتقالی به صورت انتقالی می باشند و قسمت کلیدی ظاهری اشیاء را ساده نگاه می نمایید، لوازم جانبی که اتخاذ می کنید نیاز به بسته بندی خواهند داشت. آن ها میباید به قدر کافی پر رنگ باشند تا توجه بصری خود را در فضا رقم زنند تا بدون آن که از حس کلّی خود منحرف گردید؛ وسیله هایی که آرامش و آسایش را رواج می دهند یک اتخاذ شفاف و روشن برای شما خواهند بود.

در ارتباط با بهره گیری از فرش ها، بالش و پتو تفکر بنمایید چنانچه که این موارد حاوی الگوهای پررنگی می باشند که هنوز هم با رنگ های خنثی و تمیز شما هماهنگ باشد، گزینه بسیار منحصر به فردی می باشند تا بدان جا که به وسیله های دکوری شما مربوط می شود. انتخاب آن ها به طور قطع به خود شما بستگی خواهد داشت.

تلاش نمایید به تکه هایی که حاوی خطوط تمیزی از سبک و سیاق معاصر هستند، اکتفاء کنید. این فعالیت به مدرن نمودن فضای شما کمک شایانی خواهد کرد. طراحی انتقالی در واقع یک نمونه از سبک بدون زمان می باشد و این سبک، آسودگی و راحتی و زندگی با سبک های سنتی را تنها با یک احساس مدرن کنونی و معاصر ترکیب می نماید. اگر که شما به دنباله ی یک زمینه میانی چشم نوازی بگردید، این پست برای شما مناسب خواهد بود. پس بهتر است نکات خود را در ذهن خود نگاه دارید، تا به هنگامی که برای انجام طراحی دوباره زمان داشته باشید و سبک ایده آل خود را جویا شوید.

 

  • طراحی انتقالی در واقع هنری از مخلوط نمودن است؛

یک طرح انتقالی بسیار موفق با ترکیب یکپارچه ترکیبی از مدرن و سنتی به دست خواهد آمد. تفاسیر بسیاری از یک سبک به چشم می خورد و در این جا یک فهرستی از یک سبک وجود دارد که به شما کمک خواهد نمود به یک نگاه طراحی انتقالی خوب برسید. البته شما می توانید با انتخاب رنگ های خود، خنثی مانید و اجازه دهید که خطوط مبلمان در مرحله مرکزی واقع بشوند.

از ارکان بافتی همانند؛ چوب، شیشه، وسایل چوبی،‌ پارچه و فولاد و فلز بهره گیرید. بهره گیری از لوازم جانبی را در چهارچوب قرار ندهید. شما جزئیات را به واسطه‌ ی ترکیب مبلمان و همچنین پارچه می افزایید. البته با این شرط که چشمان شما گیج و منگ نشوند. یک هنر اثرگذار را اتخاذ بنمایید ولی از آن به میزان کم بهره گیرید. طی اکثریت موارد یک قطعه بسیار بزرگ بر روی دیوار بهتر از یک آرایشی قطعات کوچک خواهد بود.

دوستان عزیز ما در این مطلب از خود سعی نمودیم شما را با چیستی دکوراسیون انتقالی آشنا سازیم. البته که در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

 

طراحی انتقالی در واقع هنری از مخلوط نمودن است؛

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *