خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

ملاک هایی برای انتخاب یک دکوراسیون زیبا

ملاک هایی برای انتخاب یک دکوراسیون زیبا

فهرست مطالب

دکوراسیون زیبا به عنوان یک هنر و صنعت در دنیای امروزی شناخته شده است. ما می توانیم هدف اصلی این هنر را در بهینه سازی محیط داخلی منازل و ساختمان و زیبا نمودن آن خلاصه کنیم. بیشتر فعالیت های افراد در محیط داخلی ساختمان رخ می دهد، از این جهت کیفیت محیط داخلی بر عملکرد روزانه افراد تأثیرگذار خواهد بود. ساختمانی که بدون اجرای دکوراسیون استفاده بشود، کارآیی و زیبایی لازم را برای شما نخواهد داشت. به عبارتی دکوراسیون داخلی جنبه های بصری و زیبایی شناسی محیط را در نظر خواهد گرفت و ارتباط تنگاتنگی با فضای داخلی و زندگی روزانه تمامی ما دارد. شاید به همین دلیل است که باید ملاک‌ هایی برای انتخاب یک دکوراسیون زیبا در نظر گرفت! از شما دوستان عزیز می خواهیم که تا پایان این متن از ما همراه‌مان باشید.

طراحی ورودی خانه یکی از این ملاک ها محسوب می شود!

بله، حدس شما درست است، طراحی ورودی خانه از میزان اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا طراحی این بخش نشانگر حس و حال کلّی موجود در دل خانه بوده و در زمان ورود، تأثیر عمیقی را برروی میهمانان خواهد گذاشت. جهت طراحی این ناحیه و ایجاد احساس سر زندگی شما می توانید از یک آینه بزرگ و طرحی زیبا استفاده کنید. البته این کار از سویی هم منجر می شود که با بازتاب نور، ورودی خانه بزرگ تر از آنچه که می باشد، نشان داده شود.

طراحی اتاق خواب را چگونه پیش ببریم، بهتر است؟

اگر که شما سبک دکوراسیون لوکس را برای اتاق خواب خود انتخاب نموده اید، تخت خواب می‌باید در قسمت مرکزی اتاق قرار بگیرد. طراحی اتاق خواب همیشه به همراه ملافه ها، بالشت ها و همچنین پرده هایی که به درستی و براساس سبک دکوراسیون انتخاب شده، پیش خواهد رفت.

ابتدای کار را با خرید یک تشک مناسب آغاز نمایید. سپس روی تشک را با بالشت هایی تپل و چَشم نواز، ملافه هایی طرح مصری و یک ملافه ای که از پر ساخته شده است، بی آرایید. اتاق خواب ها غالباً حاوی؛ دو عدد میز پاتختی با لامپ های شبیه به هم، یک میز، یک جفت صندلی گرم و پشمی، یک گنجه زیبا جهت قرار دادن لباس ها و یک قفسه باز که داخل آن تلویزیون کار شده است، می باشد.‌ حتماً شما هم می دانید، اتاق خواب از جمله قسمت هایی است که نباید در آراستن آن با تنگ دستی برخورد کرد.

متأسفانه اتاق خواب ها از جمله قسمت هایی از خانه است که صاحب خانه ها در دکوراسیون آن، بسیاری از موارد را نادیده می گیرند. چرا که بر این باور هستند، «میهمان که آن را نمی بیند!» اتاق خواب را به چَشمان و راحتی خود هدیه بدهید. برای خود یک اتاق خوابی درست کنید که درخور شماست.

طراحی حمام را فراموش نکنید؛

زمانی که از سمت اتاق خواب خود به سوی حمام رهسپار می شوید، باید وارد محیطی شوید که کاملاً ساکت بوده و بی سر و صدا است. در راستای طراحی یک حمام منحصر به فرد، به یک وان، یک جفت سینک روشویی عمیق، آینه هایی زیبا که با سنسورهایی دیواری نورپردازی گردیده اند، صابون هایی خوشبو و معطر نیازمند هستید.

بهتر است از حوله های پرزدار، حوله های ضخیم و ساخته شده از پنبه برای خشک کردن خود استفاده کنید. شاید که شما نتوانید به این میزان هزینه کنید. امّا فراموش نکنید که، آراستن حمام خود با پرده ای لطیف به همراه حوله های نرم و پرزدار یا صابون خوشبو به همراه شمع معطر هزینه چندانی را هم نمی طلبد.

طراحی حمام را فراموش نکنید؛

طراحی دکوراسیون زیبا آشپزخانه یعنی دل خانه؛

طراحی قسمت آشپزخانه هم قطعاً از میزان اهمیت بسیاری برخوردار است. در راستای طراحی محیط آشپزخانه ما به شما توصیه می کنیم از رنگی جذاب و دیدنی که در تناقض با رنگ صندلی آشپزخانه است، استفاده بنمایید. یکی از قسمت های خانه که شما می توانید از ست نمودن تمامی المان ها جلوگیری کنید، همینجاست. به عنوان نمونه؛ چنانچه که از کابینت های چوبی در آشپزخانه خود استفاده کرده اید، می توانید در راستای انتخاب کانتر آشپزخانه از انواع گرانیتی بهره گیرید.

البته از سویی هم استفاده از رنگ هایی که با هم دیگر تطبیق پذیر می باشند از جانب ما توصیه می شود. پس این حرف به این معنی خواهد بود که بهتر است از استفاده یک رنگ به تنهایی دوری کنید.

برخی ایده ها جهت طراحی دکوراسیون زیبا داخلی خانه؛

پنجره و روشنایی خانه؛

روشنایی و استفاده از نور پردازی طبیعی، از جمله المان های بسیار مهم در هر خانه محسوب می شود. بهره گیری از نور طبیعی منجر به تغییر حس و حال در بطن شما خواهد شد و انرژی مضاعف را در وجود شما رقم می زند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در آراستن پنجره های خود که جلوی ورود نور طبیعی به داخل اتاق را می گیرد، پیش گیری کنید.

مبلمان مناسب و استاندارد دکوراسیون زیبا ؛

بهتر است مبلمانی را انتخاب بنمایید که منجر به ایجاد و برقراری توازن داخل اتاق شما بشود. در این قسمت مقصود ما از برقراری توازن، استفاده از مبلمانی می باشد که هم از زیبایی و چَشم نوازی برخوردار است و هم دارای راحتی مورد نیاز برای شما است. با این وجود آنچه که در الویت قرار می گیرد، استفاده از مبلمان راحت است. چرا که بعد از پشت سر گذاشتن یک روز پر کار، این مبلمان خانه است که باید حس خوشایندی را در وجود شما رقم بزند.

بافت های مختلف و متنوع؛

استفاده از بافت و دیگر منسوجات گوناگون در اتاق منجر به ایجاد محیطی زیبا در خانه خواهد شد و باعث می شود اشخاص حاضر در داخل اتاق حس آرامش و آسایش بیشتری را در وجود خود داشته باشند.

به همین دلیل است که پیشنهاد ما به شما دوست عزیز، استفاده از کوسن های بافت و زیبا، کاغذ دیواری بافت دار، شال مبل و… است. این قبیل از المان ها است که به آسانی در طراحی داخلی تلفیق خواهند شد.

دوستان عزیز امیدواریم که ما توانسته باشیم برخی از مهم ترین نکات را در رابطه با دکوراسیون زیبا و دیدنی در اختیارتان قرار بدهیم. البته همواره سعی می کنیم با قرار دادن دانستنی های خود در اختیار شما بهترین ها را در زندگی‌تان رقم بزنیم.

بافت های مختلف و متنوع؛

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *