محوطه سازی ویلا و فضای حیاط

 

 

طراحی دکوراسیون رامسین: یک محوطه شیک و عالی برای طراحی ویلا می تواند جذابیت زیادی را به موقعیت شما بدهد.

چرا که همیشه مراجعه کنندگان یا مهمان ها در وهله اول حیاط و محوطه ورودی شما را خواهند دید و این امر ممکن است در همان نگاه اول یک تصویر در ذهن آنها ایجاد کند.

علاوه بر این ، مراقبت خوب از یک حیاط که فضای سبز این مفهوم را در ذهن بیننده ایجاد می کند که هنوز خانه متروک نشده است. به عبارت دیگر ، حس زندگی را القاء می کند و البته در صورت تمایل به فروش آن در آینده تاثیر فراوانی روی فروش آن خواهد گذاشت.

با این حال ، بیشتر صاحبان خانه از محوطه سازی فضای حیاط خودداری می کنند، زیرا معتقدند که این شغل باید به متخصصان آن واگذار شود. معمولا یک شرکت طراحی دکوراسیون در این زمینه بیشتر حرفه ای تر است.

محوطه سازی هنگام ساخت ویلا کار پیچیده ای نیست. اما این جمله بدان معنا نیست که شما نباید با یک شرکت معتبر طراحی دکوراسیون مشورت کنید. اگر قبلاً یک پروژه محوطه سازی را انجام نداده اید ، پس بهتر است که به دنبال راهنمایی متخصصان آن باشید. این امر به این دلیل است که آنها می توانند ایده هایی برای محوطه سازی به شما ارائه دهند که بسیار عالی خواهد بود. در ادامه شما را با نکات مهمی که می بایست در زمینه محوطه سازی رعایت کنید آشنا خواهیم کرد.

ابزار محوطه سازی

فراموش نکنید محوطه سازی مانند ساخت یک پارک نیست. ولی ابزار و مصالحی نیاز دارید که باید آنها را تهیه نمائید. در کل ، اگر به ابزارهای مناسب مجهز باشید ، کار بسیار ساده تر می شود. برای شروع ، شما به یک فرغون برای حمل وسایل سنگین مانند سیمان، ماسه، سنگ احتیاج دارید. همچنین برای حفر زمین نیاز به کلنگ و بیل خواهید داشت. هنگامی که می خواهید سطح زمین را بعد از حفر و یا جمع آوری زباله ها جمع کنید ، کیسه هایی برای این کار نیاز خواهید داشت و به منظور محافظت از دست و پا ، باید از دستکش و چکمه استفاده کنید.

نقشه طرح محوطه سازی

قبل از شروع به انجام هر کاری در حیاط ، باید یک نقشه ساده از خانه خود ترسیم کنید. نقشه به شما کمک می کند تا بدانید که هر یک از ویژگی ها در کجا قرار گیرد. مثلا درختان بلند باید کنار دیوارهای حیاط کاشتاه شوند تا هم دیوارها را در مقابل بادها مهار کنند و هم اینکه حس حریم خصوصی را به آن اضافه کنند.

مبلمان فضای باز

اگر قصد دارید برخی از مراسم را در باغ برگزار کنید ، توصیه می شود مقداری از مبلمان فضای باز را در آنجا قرار دهید تا میهمانان شما بتوانند به جای چمن روی آنها بنشینند. ممکن است در انتخاب مبلمان فلزی و چوبی کمی تردید داشته باشید که ما در این خصوص توصیه می کنیم که حتما از مبلمان چوبی استفاده کنید. و از آنجایی که می خواهید مبلمان شما تا سالهای زیاد کارایی خود را حفظ کند، باید رنگ صندلی ها و میزها را با رنگ مورد علاقه خود در نظر بگیرید.

راه های سنگی

ایجاد یک مسیر از بین فضای محوطه تا جایی که قرار است خود یا میهمانان بنشینند، نیاز خواهید داشت. مزیت چنین راهی این است که افراد روی چمن پا نمی گذارند و باعث تخریب فضای سبز نمی شوند. به همین خاطر باید از خلاقیت خود برای ایجاد مسیری استفاده کنید که افراد را به سمت مکانهای مورد نیاز هدایت کند. به این ترتیب گیاهان و چمنهای شما از آسیبهای احتمالی ناشی از تردد زیاد در امان خواهند بود.

شکستن یکنواختی

یکنواختی کسل کننده است. هیچ کس نمی خواهد در حیاط خیره شود که جز چمن چیزی ندارد. با قرار دادن صخره ای عظیم به سمت مرکز حیاط می توانید به چنین یکنواختی پایان دهید. اگر یک فضای بزرگ دارید ، می توانید سه یا چهار سنگ اضافه کنید. نکته خوب در مورد سنگها این است که آنها به خوبی با گیاهان و چمنها مخلوط می شوند و باعث می شود فضا ظاهری طبیعی پیدا کند.

ایده های روشنایی باغ

نورپردازی در محوطه سازی بسیار مهم است. این امر به این دلیل است که زیبایی های چشم نواز باغ را به افراد بهتر نشان دهد و آنها را تحت تأثیر قرار دهد. لازم نیست چراغ هایی که خیلی روشن هستند نصب کنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک منبع روشنایی است که می توان با لامپ های کم وزن محوطه را چراغانی کرد.

همچنین بسیار مهم است که مقداری کود برای مجموعه گیاهان محوطه استفاده کنید زیرا آنها در فصلهای مختلف نیاز مبرم به کود پیدا می کنندتا در طول سال رشد کرده و طبیعت خود را حفظ کنند. این امر کمک می کند تا در همه فصول سال، باغ شما چشم اندازی سبز داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا