محوطه سازی روف گاردن| ایده های طراحی روف گاردن، حیاط خلوت، بالکن

محوطه سازی روف گاردن

محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت موضوع این مقاله می باشد. راحتی و کاربردی بودن یکی از مهمترین ویژگی هایی است. که باید در هنگام توسعه طراحی محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت در نظر گرفت. از آنجایی که سلیقه ها و سبک ها متفاوت است. زیبایی اغلب در چشم بیننده است. اما اصول اساسی پشت راحتی و سودمندی شما عزیزان می باشد. با در نظر گرفتن این مفاهیم اساسی در ابتدای فرآیند طراحی، می توانید اطمینان حاصل کنید که محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت شما حاوی تمام اجزای مورد نیاز برای یک فضای دلپذیر و زیبا خواهد بود.

روف گاردن باغی است که در پشت بام ساختمان قرار دارد. بام سبز یک لایه رویشی است که روی پشت بام رشد می کند. بام های سبز دارای مزایای بسیاری از جمله فراهم کردن سایه، گرما را از هوا حذف می کنند و دمای سطح سقف و هوای اطراف را کاهش می دهند.

محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت

بالکن کوچک و کسل کننده خود را به محبوب ترین قسمت خانه خود تبدیل کنید. چگونه بالکن برای کودکان و والدین طراحی می کنیم که ایمن و جذاب باشد؟ بالکن این خانه در منطقه بوکان (نیاوران) را طراحی کرده است. که شامل فضاهای  نشیمن همراه با بالکن پوشیده از چمن است. این بالکن با تأکید بر بافت، فرم‌های جسورانه و رنگ‌ها، معماری چشم‌انداز زاویه‌دار را نرم می‌کند و حس امروزی‌تری در فضا ایجاد می کند.

بالکن کوچک شما یک فضای خصوصی خوب است. از بالکن خود به عنوان کمد یا انبار استفاده نکنید. در عوض، یک گوشه مطالعه راحت در آنجا ایجاد کنید. تا در اوقات فراغت از کتاب های مورد علاقه خود لذت ببرید. برای آن مبلمان تهیه کنید یا اگر بالکن واقعا کوچک است، چند کوسن و بالش بگذارید.

محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت پروه بوکان

روف گاردن (roof garden)

از باغ های کوچک روی پشت بام گرفته تا تراس های گسترده پشت بام با حوض و آشپزخانه در فضای باز، مطمئناً ایده ای را در اینجا پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب باشد. وقتی صحبت از باغبانی می شود. هر تراس پشت بام مشکلات خود را دارد. بادهای شدید می‌توانند، حتی سخت‌ترین گیاهان را خشک کنند. در حالی که محدودیت‌های وزن، مقررات ایمنی و رساندن مواد به بالای ساختمان، همگی فضاهای بیرونی سرگیجه‌آور است. طراحان را در میان چالش‌برانگیزترین مکان‌ها قرار می‌دهند.

روف گاردن همچنین دارای یک منطقه سرپوشیده است که برای سایه و همچنین نم نم باران مناسب است. یعنی پشت بام در تمام طول سال قابل استفاده است. یک منطقه سرپوشیده برای باربیکیو، و یک محوطه پاسیو مناسب برای ماه‌های گرم‌تر وجود دارد. نرده های بلند حریم خصوصی را فراهم می کند.

محوطه سازی روف گاردن و حیاط خلوت سبک مدرن

کلام آخر…

بام های سبز یکی از موثرترین راه ها برای کاهش دمای هوای محیط در مناطق شهری هستند. بام های سبز از طریق فیلتراسیون زیستی طبیعی، از رسیدن آلاینده ها و سموم به نهرها و آبراه ها جلوگیری می کنند. در این مقاله قصد داشتیم با طراحی و مزایای روف گاردن و حیاط خلوت بیشتر آشنا شویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا