لطفا سالن پذیرایی شلخته ای نداشته باشید!

دکوراسیون رامسین: توصیه می کنیم وسایل را روی سر ھم سوار نکنید؛ اوضاع را خلوت  کنید و به سالن پذیرایی سر و سامانی بدھید.  اگر پول کمی دارﯾد و بین خرﯾد فرش و رنگ کردن دﯾوار تردید دارید، توجه کنید که روی قالی دستباف سرماﯾه گذاری کنید بهتر است ولی رنگ کردن خانه روح با طراوت و شادی به خانه می دھد.

 لازم نیست سالن پذﯾراﯾی را سفید کنید تا بزرگ به نظر بیاﯾد. بنفش ﯾاسی، صورتی روشن، سبزتیره و روشن «پتینه»، نارنجی ھلویی، اتاق را بزرگ و شاد می کنند. مردد نباشید و شادی را برای اعضای خانواده به سالن بیاورﯾد.

مبل و میز ناھارخوری شما احتیاج به مراقبت دارد. اگر فقط از برق وجلای اول افتاده است، از واکس چوب استفاده کنید و اگر اﯾن دو را ندارﯾد، روغن مایع ولرم ﯾا پارافین مذاب را با پنبه به قسمت ھای چوبی بکشید.

اگر از صندلی ھای نشیمن و میز ناھارخوری در اﯾن سالن زﯾاد استفاده می کنید، ماھی ﯾک بار آنھا را با شامپو فرش و در صورت امکان بخار شور بشوﯾید و ﯾا با اتوی بخار به آنھا خواب مرتبی بدھید.

 اﯾن طرز فکر که مبلمان ھر چه بزرگ تر و کنده کاری شده تر باشد قشنگ تر و چشم گیرتر است غلط است. به اندازه سالن و سلیقه و بودجه تان توجه کنید.

نورپردازی کنید. لامپ ھای کم مصرف صورتی  و نارنجی ھای روح بخش و آبی ھا خاصیت آرامش بخش دارند. پشت سقف کاذب ھا ﯾا بالای کانتر آشپزخانه از اﯾن لامپ ھا استفاده کنید، افتادن نور صورتی شکوفه ای روی پرده سالن و ﯾا نارنجی ھلوﯾی روی میز ناھارخوری ھم فضا را تفکیک می کند و ھم چشم گیر است.

پیشنهاد آخر اینکه در مھمانی شب از نور جانبی یعنی آباژورھا و در مھمانی  روز از نور طبیعی استفاده کنید. اگر خانه شما شمالی است و در روز ھم با کمبود نور مواجه ھستید، بهتر است در مھمانی روز از نور مستقیم لوسترها بهره بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *