خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر| طراحی و اجرای سالن های آمفی تئاتر و همایش

طراحی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر

فهرست مطالب

طراحی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر

طراحی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر و طراحی و اجرای سالن های همایش موضوع این مقاله می باشد. تئاتر آمفی همانطور که از نامش پیداست منطقه ای بود که سال ها در آن فیلم تماشا می شد.

آمفی‌تئاتر، همچنین آمفی‌تئاتر، ساختمان مستقل به شکل گرد یا اغلب بیضی‌شکل با محوطه مرکزی، سالن و صندلی‌هایی که به‌طور متحدالمرکز در اطراف آن قرار گرفته‌اند.

طراحی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر

تاریخچه آمفی تئاتر

مکان و زمان ساخت اولین آمفی تئاترها مشخص نیست، اما تصور می شود که اولین آمفی تئاترها سازه های چوبی بوده اند. قدیمی‌ترین آمفی‌تئاترهای سنگی مربوط به اواخر دوره جمهوری است. آمفی تئاتر سازه‌ای بود که در سراسر امپراتوری روم ساخته شده بود. که در آن مردم عادی می‌توانستند مناظری مانند: بازی‌های گلادیاتورها، نبردهای دریایی تمسخرآمیز، شکار حیوانات وحشی و اعدام‌های عمومی را تماشا کنند. معمولاً به شکل بیضی شکل، بزرگ‌ترین نمونه‌ها می‌توانند ده‌ها هزار نفر را در خود جای دهند، و به کانون جامعه رومی و تجارت سرگرمی پرسود تبدیل شدند. آمفی‌تئاترها یکی از بهترین نمونه‌های بازمانده از معماری روم باستان هستند و بسیاری از آن‌ها هنوز در حال استفاده هستند و میزبان رویدادهایی از اجرای مجدد گلادیاتورها تا کنسرت‌های اپرا هستند.

تاریخچه آمفی تئاتر

چگونه آمفی تئاتر طراحی کنیم؟

اصطلاح مدرن از «آمفی‌تئاتر» برای هر سازه‌ای با صندلی‌های شیب‌دار استفاده می‌کند، از جمله صحنه‌هایی به سبک تئاتر که تنها در یک طرف آن جایگاه تماشاگر دارند، سالن‌های تئاتر در دور، و ورزشگاه‌ها. … سازندهای طبیعی با شکل مشابه گاهی به نام آمفی تئاتر طبیعی شناخته می شوند.

آمفی‌تئاتر ساختمانی بزرگ با ردیف‌های صندلی است که مکانی را که در آن سرگرمی‌ها اجرا می‌شود کاملا احاطه کرده است. شاید اساسی‌ترین تفاوت بین آمفی‌تئاتر و تئاتر شکل آن باشد. سالن‌ها آرایش نیم‌دایره‌ای از صندلی‌های برجسته دارند که به سمت صحنه نگاه می‌کنند، در حالی که آمفی‌تئاتر یک «تئاتر در دور» است.

چگونه آمفی تئاتر طراحی کنیم؟

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *