طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی| دکور و چیدمان منزل

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی| دکور و چیدمان منزل

 چه معیار‌های را بایست در چیدمان خانه رعایت نماییم؟ طراحان و متخصصان داخلی از چه نکاتی در دکوراسیون داخلی بهره می‌برند؟ در دکور و چیدمان منازل شیک به چه نکاتی توجه شده است؟ بدون شک در ذهن شما مخاطب عزیز نیز چنین سؤالاتی شکل گرفته است. از اینرو به دنبال راه مناسبی برای پاسخگویی به این سؤالات هستید. یکی از مهم ترین موارد در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بکارگیری نقطه کانونی می‌باشد. به این صورت که اگر نظرات بیشتر متخصصان طراحی داخلی را مطالعه کرده باشید. متوجه شده‌اید که برای دوری از ایجاد یک محیط کسل‌آور بهتر است؛ که همه‌ای وسایلی که در دکوراسیون منزل خود استفاده می‌نمایید درجه اهمیت یکسانی نداشته باشند. به این معنا که یک قسمت را تحت عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید. سپس وسایل دیگر را به نحوی اطراف آن قرار دهید  که  نقطه کانونی در نگاه اول توجه هر فرد را به خود جذب نماید. برای مثال شومینه یک پارامتر عالی برای نقطه کانونی می‌باشد. ولیکن اگر در خانه خود شومینه ندارید در این صورت تلویزیون در پذیرایی  و تخت در اتاق خواب یک گزینه عالی برای نقطه کانونی می‌باشد. در ادامه در این مطلب طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی| دکور و چیدمان منزل از رامسین ما را همراهی نمایید. با مطالعه این مقاله هر آنچه که در رابطه با طراحی و دکور و چیدمان منزل نیاز است بدانید را بدست خواهید آورد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی| دکور و چیدمان منزل-وب سایت دکورامسین

طراحی داخلی و اجرا

مهم‌ترین اجزای طراحی داخلی مواردی نظیر فضا، رنگ، الگو، بافت و نور می‌باشد. دقت به این موارد در طراحی داخلی و اجرا بسیار اهمیت دارد. در واقع تضمین کننده زیبایی محیط شما خواهد بود. در این صورت تفاوتی نخواهد کرد که شما چه طراحی را انتخاب کرده‌اید  و قصد اجرای آن را در فضای اداری و محیط کار یا در منزلتان دارید. چرا که همه موارد و عناصر طراحی داخلی را رعایت نموده‌اید.  فضا همان قسمتی می‌باشد که شما تمامی وسایل خود را در آن چیدمان خواهید کرد. عنصر نور همان موردی است که برای بهتر دیده شدن دیگر عناصر و جلوه بخشی و زیبا‌تر دیده شدن آنها لازم می‌باشد. از تأثیر رنگ نیز نمی‌توان غافل شد و آن را نادیده گرفت یکی از مهم‌ترین عناصر در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می‌باشد. در رابطه با عنصر بافت بایستی بدانید که یک سطح به چه نحوی دیده و لمس می‌گردد اطلاق می‌شود. یکی از اصولی که در دکور و چیدمان منازل باید رعایت شود تعادل می‌باشد. از اینرو تعادل در چینش اثاثیه، انتخاب رنگ و هر آنچه به طراحی داخلی مرتبط می‌شود را رعایت نمایید.

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

از مهم‌ترین موارد که سبب ایجاد حس آرام بخش می‌گردد وحدت و نظم وسایل و اثاثیه مورد استفاده در طراحی داخلی می‌باشد. شما بایستی به گونه‌ای اجسام و عناصر را انتخاب و استفاده کنید که در هماهنگی و هارمونی باشند. در اغلب خانه‌های ایرانی بخش نشیمن و یا همان پذیرایی متشکل از مبل و اجرای دکوری نظیر تابلو می‌باشد. بیشتر ایرانی‌ها تمایل زیادی به سبک سنتی دارند و در طراحی منازل  می‌توان آن را مشاهده نمود. همچنین سبک کلاسیک نیز طرفداران مخصوص به خود را دارد و بیشتر جوانان این نوع از طراحی را می‌پسندند. برای دکوراسیون منازل خود بایست به ابعاد و اندازه مبلمان توجه نمایید. به این معنا که با توجه به متراژ منزل خود مبلمان و اثاثیه را انتخاب نمایید.

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی-وب سایت دکورامسین

طراح مجری دکوراسیون داخلی

در صورتی که تصمیم خود را مبنی بر طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی گرفته‌اید در این صورت مورد بعدی که حتماً بایست به آن توجه شود انتخاب طراح و یا به عبارتی مجری دکوراسیون داخلی می‌باشد. شرکت‌های متعددی در این زمینه فعالیت می‌نمایند که در برخی از موارد حتی نیازی به مراجعه حضوری ندارید. چرا که اگر به وب سایت آن‌ها سری بزنید با مشاهده رزومه کاری و خدمات و طراحی‌های که انجام داده‌اند و در کنار این موارد نظرات مشتریان انتخاب خود را نهایی کنید. بهتر است مجموعه‌ای که برای این کار انتخاب نموده‌اید که پیش از شروع کار نصب و اجرا با در نظر گرفتن تمامی نیاز و سلایق شما یک فایل و تصاویری را به صورت سه بعدی به شما ارائه دهند تا شما یکی دید کلی از تغییراتی که قصد ایجاد آن را دارند داشته باشید. در این صورت قطعاً از نتیجه نهایی کار رضایت کامل خواهید داشت.

طراح مجری دکوراسیون داخلی-وب سایت دکورامسین

شرح خدمات طراحی داخلی

در طراحی داخلی در وهله اول شرکت مورد نظر با کارفرما ملاقات نموده و تمامی انتظارات و خواسته‌های او را در یک فهرست جمع آوری می‌نماید. پس از آن یک طرح اولیه که در آن مواردی نظیر بودجه و نیاز کارفرما در نظر گرفته شده است ارائه می‌دهد. سپس نوبت به انتخاب مواردی نظیر رنگ، جنس پارچه، مبلمان و در حالت کلی وسایلی که در دکوراسیون داخلی استفاده خواهد شد می‌رسد. طراح تمامی راهنمایی‌های لازم را در این خصوص را به کارفرما می‌دهد. در این مرحله از طریق نرم افزار طرح نهایی را به وجود می‌آورد و سپس مدت زمان پروژه و هزینه‌ها را برآورد می‌نماید. سپس اثاثیه مورد نیاز نظیر مبلمان، کف پوش و دیوار پوش در صورت نیاز تهیه می نماید.  در این گام نوبت به نصب و اجرا می‌رسد و طراح نظارت و کنترل کامل بر روی تمامی این موارد را برعهده دارد تا کار درست و اصولی پیش رود.

شرح خدمات طراحی داخلی-وب سایت دکورامسین

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی

در برخی از موارد علاوه بر دکور و چیدمان منازل بایست قسمت‌های از منزل مورد بازسازی قرار گیرد. برای مثال شما به خانه‌ای نقل مکان کرده‌اید ولیکن قسمت‌های از خانه به دلتان نمی‌نشیند. در این صورت به فکر تخریب و بازسازی آن  قسمت‌ها خواهید افتاد. یا اینکه بخش‌های همچون سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه  نیازمند بازسازی می‌باشد. در چنین مواقعی فرآیند بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی کلید خواهد خورد.

امیدواریم مطلب طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی| دکور و چیدمان منزل برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا