خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی ویلا بطور خلاصه به چند قسمت تقسیم می گردد؟

طراحی ویلا بطور خلاصه به چند قسمت تقسیم می گردد؟

فهرست مطالب

شاید این سوال به ذهن شماهم آمده باشد که چرا قبل از ساخت یک ساختمان اعم از ساختمان معمولی و یا ویلا و یا هربنای دیگر کار طراحی آن را انجام می دهند، ما دراینجا هستیم تا شما را با پاسخ هایی که در این زمینه وجود دارد آشنا کنیم و بگوییم که چرا لازمه کار ساختمان و ویلاسازی داشتن یک طراحی قبل از شروع بکار است. ویلاها ساختمانی هستند که معمولا سبکی خاص دارند و از بخش های مختلفی تشکیل شده اند. از این رو لازم است در طراحی آن دقت فراوانی بکار گرفته شود.

 

در طراحی یک ویلا باید به چه فاکتورهایی توجه داشت؟

امروزه یکی از متداول ترین سبک های ساختمان سازی به ساخت انواع ویلاها اختصاص یافته است،البته باید در نظر داشت که پیش از شروع به کار برای ساخت ویلا ابتدا ساختمان و نقشه آن را توسط افراد خبره در این کار طراحی و ایده پردازی کرد. ساخت ویلا مراحلی دارد و لازمه توجه به مواردیست که در این قسمت آنها را برای شما بیان می کنیم.

۱.شرایط آب و هوایی منطقه ای که قصد ویلاسازی در آن را داریم.

۲.در نظر گرفتن مقداری ارتفاع از سطح واقعی زمین وبعد شروع به ساخت بنا.

۳.درنظر گرفتن استانداردهای روز دنیا.

۴.داشتن ایده ها و نظریات مناسب و کاربردی و…

 

در طراحی یک ویلا باید به چه فاکتورهایی توجه داشت؟

از سبک های طراحی ویلا چه می دانید؟

همانطور که کم و بیش اطلاع دارید ویلاها هم همانند دیگر امکانات زندگی انواع و مدل های گوناگونی داشته و سازندگان و طراحان داخلی و خارجی سبک ها و متد های خاصی از طراحی های مختلف را در حین ساخت بنا دنبال می کنند،در این قسمت به شرح سبک های مختلف طراحی ویلاها میپردازیم:

۱.طراحی ویلاها بصورت فلت،یا همکف: در این مدل ویلاها حالت یک طبقه دارند و ارتفاعی با سطح زمین در حین ساخت این سبک درنظر گرفته نمیشود.

۲.طراحی ویلاها  به سبک دوبلکس: ویلاهای دوبلکس ساختاری دو طبقه داشته و هر دوطبقه جداازهم هستند و تنها مسئله حائز اهمیت در این سبک ان است که از طریق پله ها دو طبقه باهم مرتبط می شوند. شایان ذکر است که پله هایی که برای قسمت میانی ساختمان های دوبلکس انتخاب می شود باید از لحاظ زیبایی فوق العاده و منحصر به فرد باشند.

۳‌.طراحی ویلاها به سبک نیمه دوبلکس: زمانی که اسم ویلاهای نیمه دوبلکس به میان می آید باید متوجه شد که منظور از نیمه دوبلکس داشتن فضاهایی است که در عین کنارهم بودن از لحاظ سطحی باهم اختلاف دارند و بعبارت بهتر می توان گفت که بالا و پایین هستند نسبت به یکدیگر و همین امر سبب مجزا شدن هر فضا با فضای اطراف خود است.

۴.طراحی ویلاها بصورت نیم پیلوت:در طراحی ویلا به سبک پیلوت از تمامی قسمت ها حتی کوچکترین محل ها استفاده بهینه می شود،به عنوان مثال برای یکی از اتاق ها ارتفاع از سطح در نظر می گیرند وفضای باقیمانده را به انباری تبدیل می کنند.این سبک از معماری تاحدودی شباهت دارد به سبک نیمه دوبلکس

۵.طراحی ویلاها بصورت تریبلکس: این مدل از طراحی برای ویلاهای سه طبقه کاربرد دارد،ساختار ویلاهای تریبلکس بسیار بسیار شکیل و خارق القاده بوده و سه طبقه بصورت مجزا ازهم هستند و از طریق پله هایی که از قسمت بیرونی برای آنها طراحی شده باهم مرتبط میشوند.

منظور از ویلا با طراحی مدرن،چه ویلاهایی می باشد؟

منظور از سبک و طراحی مدرن، بکارگیری المان های ساده در طراحی داخل و خارج ویلا، انتخاب وسایل و چیدمان ساده همچنین در کنار سادگی،ارتباط ، هماهنگی و نظم رعایت شود.سبک مدرن خود دارای چند زیر مجموعه است که اسامی این سبک ها عبارتند از : سبک نئومدیترانه، سبک نئوکلاسیک و سبک نئو ویکتوریا.

منظور از ویلا با طراحی مدرن،چه ویلاهایی می باشد؟

تاثیرات رنگ ها در طراحی ویلا

رنگ ها به عنوان یک جزء اصلی از کار طراحی ویلاها بشمار می آیند وسبب می شوند که اثر ایجاد شده جلوه و شکوه بیشتری پیدا کرده و نظرات افراد را بخود جلب کند، البته دقت در انتخاب رنگ ها و هماهنگی آنها بسیار ضروری و مهم است. به عنوان مثال از رنگ های تیره برای نمای بیرونی ویلا و رنگ های خنثی و روشن برای وسایل ها و محیط درونی ویلا بکار گرفته می شود. نکته: حتی الامکان سعی کنید تناسب و مکمل بودن رنگ ها را رعایت کنید.

از چه  اشکال و الگوهایی در طراحی ویلا استفاده کنیم؟

چنانچه قصد داریم ساختمان ویلا دارای الگو وحالت خاص تری  نسبت به دیگر ساختمان ها باشد،لازم است از اشکال و الگوهای هندسی، حجم ها، بافت ها و … استفاده کرد، استفاده از الگوها سبب تاکید بیشتربرخاص بودن،زیبایی و جذابیت اثر ساخته شده میگردد.

طراحی یک ویلا به طور کلی شامل چند قسمت است؟

۱.طراحی فضای خارجی ( فضای سبز،پارکینگ،انباری و…)

۲.طراحی فضای داخلی ازجمله:طراحی سالن،آشپزخانه،اتاق ها،سرویس بهداشتی،نور پردازی ها و…

در طراحی ویلاها چرا نما مهم است و از چه جنس هایی استفاده می شود ؟

یکی از چشم گیرترین قسمت های هر ویلا نمای آن می باشد که علاوه بر زیبایی باید در برابر حوادث مقاوم و مستحکم باشد، همچنین بگونه ای طراحی شود که از هدر رفت انرژی ها جلوگیری کند، عایق های آن مناسب بوده و از بروز صوت به بیرون جلوگیری نماید. اغلب نمای ویلاها از جنس شیشه ای ،کامپوزیت، سنگ، اجر،سرامیک و … هستند.

سخن پایانی

ساخت ویلاها بر حسب طراحی های گوناگون بصورت مدرن، نیمه مدرن، کلاسیک و… انجام می گیرد،ویلاها در مقایسه با ساختمان های معمولی ظاهری زیباتر داشته و همین امر سبب جلب توجه بیشتر افراد در هنگام خرید ملک می گردد، وب سایت رامسین می کوشد تا شما هرانچه که اطلاعات  در رابطه با طراحی ویلا را نیاز دارید به راحتی بدست آورید.

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *