خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی ویلای کوچک در باغ

طراحی ویلای کوچک در باغ

فهرست مطالب

طراحی ویلای کوچک در باغ و یا باغ ویلا بر این موضوع پافشاری می کند که «تأثیر فضای سبز بر سلامت و روحیه آدمی یک موضوع بدیهی و غیر قابل انکار می باشد». به همین دلیل است که داشتن یک جامعه ای پر جنب و جوش و شاد می‌باید به مسائل طراحی باغ و فضای سبز بیشتر از پیش توجه نماید. این اصل به خصوص در باغ ویلا می تواند تحت عنوان یک نمونه منحصر به فرد برای شهرسازی سبز تلقّی بشود که در آن بنابر فضای پیرامون تعاملی عمیق برقرار می کند. ولی طراح ویلای کوچک در باغ چگونه می تواند باشد؟ چه نکاتی لازم است در طراحی خود مورد نظر قرار بدهیم؟ آیا به این نکات آگاه هستید!

 

طراحی باغ ویلا به چه معنا است؟

باغ ویلا در واقع گونه ای از محل زندگی می باشد که در مساحت گسترده ای از زمین واقع گردیده است. در آن باغ تحت عنوان چشم انداز اصلی طراحی در راستای نمایش گل و گیاهان، آبنما، دیگر ارکان در نظر انگاشته می شود. از خصوصیات بارز باغ ویلا می توانیم به مساحت گسترده ی باغ و تراکم ساختمانی کم اشاره کنیم. باغ ویلا غالباً در مناطق آرام روستایی و یا حومه و اطراف شهرها طراحی می شود. در آن قسمت هایی که مناظر چشم نواز و تراکم جمعیتی کم مشخصه های حائز اهمیت منطقه می باشد. چنین فضاهایی غالباً مکان استراحت اشخاصی می باشند که پس از پشت سر گذاشتن روزهای سخت و مشقت کاری به این مناطق می آیند تا تعطیلات پایان هفته خود را در نهایت آسایش و آرامش بگذرانند.

طراحی باغ ویلا همانند طرح یک محیط باز می باشد که در آن چیدمان ارکان گوناگون به گونه ای عملکردی و براساس با معیارهای زیبا شناسی انجام می گردد. طرح اصلی و پایه باغ ویلا با بهره گیری از ابعاد مقیاس پذیری شده و نماهای بصری از وب سایت به واسطه ی طراح ایجاد خواهد شد. نقشه های باغ ویلا حاوی ارکان طبیعی همانند؛ گل ها و گیاهان و درختان و چمن و نیز ارکان ساخته شده به واسطه ی انسان چون؛ ساختمان ها، مبلمان و چشمه ها و… می باشند.

 

مهم ترین مزایای باغ ویلا؛

می توان چنین بیان نمود که باغ ویلا مکانی منحصر به فرد جهت استراحت و سرگرمی یک خانواده می باشد. باغ ویلاها مزیت های زیر را برای شما عرضه خواهد داشت.

 • افزایش سلامت روحی و همچنین جسمی.
 • آزادی ذهن و عدم وجود هیچ گونه دغدغه‌.
 • محیط و فضایی عالی برای رشد فرزندان خود.
 • مناسب و مطلوب در راستای نگهداری حیوانات خانگی.
 • بهره گیری از امــــکانات گوناگون تفریحی و سرگرمی.
 • امکان دگرگونی ارکان و عناصر براساس میل شخصی اشخاص.
 • و… .

مهم ترین مزایای باغ ویلا؛

برخی از مهم ترین ویژگی های طراحی یک باغ ویلای خوب؛

طراحی باغ ویلا در وهله ابتدایی برای برنامه ریزی چیدمان یک فضای باز پیش از احداث بهره گیری می شود. خواه که این طرح یک باغ شخصی باشد که کارفرما قصد و نیت سکونت در آن را دارد، خواه آن که یک طرح تجاری برای ایجاد یک محیط عمومی. به هر حال، مشخصات یک طراحی خوب و برگزیده حاوی بهره گیری از اصول طراحی منظره جهت به حداکثر رساندن رابطه آدمی با فضای اطراف خود است.

طراح باغ ویلا تمامی مواردی که نیاز می باشد تا یک طراحی در پایان زیبایی و عملکرد عرضه نماید را در نظر می انگارد. ایجاد یک تصویر واقعی از بهشتی گمشده غایت پایانی طراحی باغ ویلا خواهد بود. بنابراین بهتر است مشخصات اصلی و کلّی طراحی را در یک سو نمودن سبک معماری بنا با عناصر محیط معرفی نماییم.

در طراحی باغ ویلا هنوز که هنوز است بنا نخستین قسمتی می باشد که چشم پیش از ورود و دیدن چشم اندازهای داخلی بدان نگاه می نماید. بنا هم میبایست خود را به تنهایی تعریف و تمجید نموده و هم از فضای سبز پیرامون آن الهام بگیرد. چنانچه که سبک طراحی ویلا به صورت روستایی باشد، فضای سبز اطراف آن نیز میبایست حاوی المان های روستایی باشد. این اصل در واقع در ارتباط با طرح های مدرن و معاصر نیز صدق می نماید. به عبارتی حائز اهمیت ترین ویژگی های یک طراحی باغ ویلا عالی عبارت می باشد از؛

 • یک پارچگی میان زیبایی و کارکرد بنا با فضای اطراف.
 • بهره گیری حداکثری از محیط برای تعامل سازنده میان محیط های گوناگون.
 • بهره مندی از نور، سایه، رنگ در موضوع طراحی جامع و کلّی باغ ویلا.
 • توجه و تمرکز بر روی عناصر گوناگون محیطی در چشم انداز باغ.

 

ارکان بسیار مهم در طراحی باغ ویلا؛

در موضوع محوطه سازی و یا طراحی منظره، حضور و وجود گیاهان گوناگون و متنوع دائماً احساس می شود. چرا که این گیاهان به شدّت بر روی روحیه اشخاص و زیبایی محل اثرگذار است. گیاهان تحت موقعیت ژنتیکی، ارثی، رطوبت و بارندگی و… میبایست در طراحی فضاهای سبز اتخاذ شوند. همچنین در پروژه های باغ ویلا تمرکز بر روی عناوینی چون؛ پوشش گیاهی مرتبط با اقلیم آن منطقه بسیار الزامی می باشد. چرا که از اتلاف منابع مالی و غیر مالی پیش گیری خواهد کرد. بخش های حائز اهمیت طراحی باغ ویلا که منجر به جذابیت بیشتر پروژه می گردد، عبارت می باشند از؛

 • پوشش گیاهی، همانند؛ درختکاری، چمن کاری، گل کاری و… .
 • ایوان ها، آلاچیق ها، سایبان به صورت چتری.
 • چشمه ها یا نهرها و جوی آب.
 • میز به همراه صندلی در فضای باز.‌
 • انجام نورپردازی در محوطه به خصوص به هنگام شب.
 • آتشکده و یا شومینه محیط باز.

بهره گیری از تمامی این ارکان به بهتر گردیدن طرح پایانی کمک خواهد کرد. هر یک از این ارکان میبایست در ایجاد یک فضایی صمیمی و گرم و دوستانه و شاد بهره گیری شوند تا احساس و هیجان را در اشخاص متبلور نمایند. حال شما در راستای دلپذیر تر گردیدن باغ ویلا میبایست طراحی را به حالتی انجام بدهید که گام برداشتن در محیط باز و تماشای گل و گیاهان لذتی تمام نشدنی در وجود شما رقم بزند.  به همین دلیل است که بیشتر افراد چنین ترجیح می دهند یک طراحی نمای ساختمان ویلایی بسیار زیبا و چشم نواز برای خود رقم زنند که در اطراف محیط سرسبز و دل نشین خودنمایی کند.

ارکان بسیار مهم در طراحی باغ ویلا؛

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *