طراحی دکوراسیون اتاق خواب وسترن

دکوراسیون رامسین: اگر نگران این هستید که ممکن است طراحی دکوراسیون ﯾک اتاق خواب وسترن ﯾا غربی کار سختی است، به هیچ وجه نگران این موضوع نباشید. ما با این مطلب به شما ثابت می کنیم که بسیار راحت تر از آن است که حتی فکرش را بکنید.

جالب است که بدانید در پیرامون شما انواع وسایل و لوازم مناسب اﯾن دکوراسیون وجود دارد و روح شما هم از آن خبر ندارد. شاید از این حرف من تعجب کرده باشید ولی کافی است سراغ انباری منزل خود بروید و در چمدان ھای بسته خود جست و جو کنید. آنجا حتما به تزئینات قابل استفاده زﯾادی برخواهید خورد که شما را برای تغییر اساسی کمک کند.  

لوازمی که برای دکوراسیون سبک غربی نیاز است

همچنان که از اسم وسترن پیداست و تداعی کننده فیلمهای وسترن هالیوودی است ﯾکی از موارد مرسوم در چنین اتاق خوابی استفاده از چرم و پوست گاو است که ﯾادآور غرب وحشی در زمان های دور است . می توان در مغازه ھای چرم فروشی انواع چرم ھای تزیینی را پیدا کنید و چون قرار است جنبه تزئینی پیدا کند حتما لازم نیست جنس آن از چرم خالص باشد بلکه فقط کافی است بافت و نقشی چرم مانند داشته باشد.

از پوست های چرم می توان برای آویزان کردن به دیوار ﯾا در مواردی به عنوان رومیزی استفاده کنید. به هر صورت فراموش نکنید حتما از رنگ ھای قھوه ای تیره ، قھوھای – قرمز و بژ کمک بگیرید. و البته تکه ای چرم به جای کف پوش جذابیت خاص خود را دارد.

میزھای کنار تخت از جمله نقاط مناسب برای استفاده از چرم ھا به عنوان قسمت تزﯾینی روی تخت ﯾا پوشش صندلی و ﯾا تکه ای تزﯾینی بر روی گل است. می توانید تخت و گل میزھای دست ساز خود را نیز با ھمین ماﯾه طرح انتخاب کنید.

از دیگر وسایلی که می توان استفاده کنید شاخ ھای حیواناتی مثل میش و گاو است. این وسایل معمولا در کنار چرم وجود دارد . اﯾن شاخ ھا اصولا مربوط به گاو، گاومیش، بزھای کوھی، شاخھای گوزن، بوفالو ﯾا میش می تواند باشد. ولی انتخاب آنها بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

این شاخها بهتر است روی دیوار و سر در ورودی نصب کنید. ولی اگر تمایل دارید اتاق خواب شما براق و واکس زده باشد، در اﯾن طرح دکوراسیون وسترن پیشنهاد می کنیم  حال و ھوای قدﯾمی تر و کھنه تری را بر اتاق حاکم کنید، بهتر خواهد بود.

لوازم دکوری که می توانید در اﯾن اتاق کمک بگیرید عبارتند از:

تپانچه ھای کابوی ھا

مھمیز

 کلاه ھای مخصوص کابوی ھا

 دستمال گردن

 نعل اسب و اﯾنه ھاﯾی با قاب قدﯾمی چوبی

همچنین می توان کلاه و دستمال گردن به دﯾوار آویزان نمایید اما تعداد نباید زیاد باشد چون باعث  می شود اتاق خواب کوچک به نظر برسد. در ضمن می توانید ﯾک قفسه چوبی آنتیک به دﯾوار نصب کرده و لوازم تزﯾینی وسترن را روی آن قرار بدھید.

نکته جالب تر ااستفاده از عکس ھای قدیمی از کابوی ھا، اسب ھا و استفاده از قاب ھای فلزی کهنه است .

مقدار نور و مبلمان در دکوراسیون داخلی وسترن

برای ایجاد روشنایی لوازم فراوانی وجود دارد که ﯾادآواره حال و ھوای مزارع غرب است. ولی بهتر است ﯾک چلچراغ بزرگ مدل وسترن در کنار تخت بگذارید ﯾا از دﯾوارکوب ھا و چراغ ھای دﯾواری با مدل ھای قدﯾمی کمک بگیرید. نور در اﯾن اتاق ھا به طور معمول نور زرد است. لامپ ھا، لوسترھا، دﯾوارکوب ھا و چلچراغ ھاﯾی با طرح وسترن غربی و ترکیب شده با طرح ھای فلزی نمایی جذاب به وجود می آورند.

در مورد جنس مبلمان نیز باید گفت بھتر است از چوب بلوط ﯾا ماھاگون استفاده کنید.  ولی اگر از مبلمان فلزی هم استفاده کردید در هر دوحالت سعی کنید تخت یا مبلمان را با چرم تزئین کنید.

در پایان خدمت شما عرض می کنیم بھترﯾن ست مبلمان عبارت است از:

ﯾک ﯾا دو گل میزﯾکی ﯾا دو صندلی راحتی و قفسه ای وسترن

 معمولا میز آراﯾش به سبک وسترن با چراغ ھایی با حباب ھای زرد رایج است. در صورت ممکن با رنگ و بافت چوب بلو گ کرده و دستگیره آن را برنزی ﯾا نقره ای انتخاب نمایید.

.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا