طراحی داخلی کمد دیواری اتاق خواب| نکات مهم طراحی داخلی کمد دیواری

کمد دیواری، گنجینه‌ای از وسائل شخصی فرد است؛ که از گنجایش بسیاری برخوردار می‌باشد. به همین خاطر افراد به نوع دکوراسیون داخلی آن اهمیت فراوانی می دهند.

درست است، انتخاب کمد دیواری برای اتاق خواب‌ها سخت و گیج کننده می‌باشد؛ اما چیدن آن سخت تر است، لذا اگر وسائل به هم ریخته و نا منظم در کمد جای گیرند؛ پیدا کردن هر کدام سخت و زمان‌بر می‌شود.

در مقاله پیش رو در رابطه با طراحی داخلی کمد دیواری اتاق خواب‌ها، به صورت مفصل توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب

اتاق خواب، باید مظهر آرامش و آسایش باشد، تا فرد از قرار گرفتن در آن لذت ببرد. به همین دلیل، دیزاینر‌ها نسبت به طراحی اتاق خواب ها حساس‌تر هستند، چرا که کیفیت خدمات‌شان در این قسمت مشخص می‌شود.

همه افراد پس از گذراندن یک روز خوش یا تلخ به اتاق خواب بر می‌گردند. بنابراین اگر طیف رنگی دکوراسیون آرامش‌بخش باشد، در تمام طول شبانه روز، لحظه شماری می کنند؛ که به اتاق خواب برگردند. تمامی ابزار آلات موجود در اتاق بر دکوراسیون و جو محیط تاثیر دارد. به همین علت باید تمامی ابزار آلات محیط با همدیگر هماهنگ باشند.

ابزار آلاتی که در اتاق خواب استفاده می‌شود؛ شامل تخت خواب، میز کنسول، کمد دیواری، آباژور و… می‌باشد. هر کدام از این تجهیزات باید از رنگ زیبایی برخوردار باشند، تا فرد از هر جهت که به اتاق می نگرد؛ لذت ببرد.

غیر ممکن است، در اتاق خواب‌ها کمد دیواری وجود نداشته باشد؛ چرا که، تمامی افراد لوازم شخصی بسیاری دارند. به هیچ وجه نمی توان وسائل شخصی مثل کتاب، لباس، کیف و کفش را در اتاق پراکنده کرد، لذا اولین عاملی که سبب آشفتگی ذهن می شود؛ بی نظمی است.

برای جای دادن وسائل در اتاق خواب بایستی از کمد دیواری بهره گرفت. از آن جایی که کمد دیواری یکی از اساسی‌ترین اجزای دکوراسیون می‌باشد، رنگ و سبک آن بسیار مهم است. رنگ کمد دیواری؛ باید ملیح یا ترکیبی از رنگ‌های گرم باشد، تا سبب تمرکز ذهن و مغز شود.

رنگ های قهوه ای، سفید، سبز، بنفش، طلایی و… برای ساخت کمد دیواری بسیار مناسب هستند؛ لذا باعث تحریک ذهن نمی‌شوند، بلکه آرامشی وصف نشدنی برای فرد به ارمغان می‌آورند.

بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب-وب سایت دکورامسین

ایده برای کمد دیواری اتاق خواب

طراحی دکوراسیون، حرفه‌ای است؛ که محدودیت در آن معنایی ندارد. در طراحی دکوراسیون، ملاک زیبایی است؛ البته کاربردی بودن طراحی‌ها نیز مهم و با‌اهمیت می‌باشد. بنابراین در اجراسازی طراحی‌ها از قواعد و اصول خاصی پیروی می‌شود، تا زیبایی محیط فوق العاده باشد.

طراحی ابزارآلات موجود در محیط نیز مهم است؛ لذا اگر ابزار آلات از ترکیب زیبایی برخوردار نباشند، مسلما از زیبایی دکوراسیون می‌کاهند. یکی از ابزار آلاتی که باید حتما بر آن طراحی دکوراسیون انجام شود؛ کمد دیواری است. کمد دیواری‌ها یک‌چهارم اتاق خواب‌ها را به تصرف خود در می‌آورند. اگر با ترکیب دکوراسیون همخوانی نداشته باشند؛ جلوه‌ای ناخوشایند خلق می‌کنند.

به همین علت، یکی از اموری که به مجموعه‌های طراحی دکوراسیون مربوط است‌؛ طراحی کمد دیواری‌ها می‌باشد. طراحی همه جانبه محیط ساختمان باعث می‌شود، جلوه ساختمان چشمگیر باشد.

در زمینه طراحی دکوراسیون ساختمان‌ها، ایده‌های مختلفی در جهت زیباتر شدن دکوراسیون کمد دیواری‌ها به ثبت رسیده است. برترین ایده‌ها برای طراحی دکوراسیون کمد دیواری‌ها:

  1. ایجاد کشو در کمد دیواری:

شما می توانید برای ایجاد نظم بیشتر در کمد دیواری‌ها از کشو بهره بگیرید. کشوهایی که در کمد دیواری موجود است، دارای دو حالت هستند. یک حالت، که تمام کشو ها در قسمت پایین کمد قرار دارد؛ در این نوع از کشو‌ها می‌توان وسائلی همچون لباس‌های خانگی یا لوازم آرایشی‌ قرار داد.

حالت دیگر، ایجاد کشو مخفی در کمد دیواری می باشد. از آن جایی که کمد دیواری‌ها بزرگ هستند، هیچ کس فکر نمی‌کند که دارای کشو مخفی است؛ با بهره گیری از این کشو‌ها می‌توانید جواهرات یا اسناد باارزش‌تان را از دید بقیه پنهان کنید.

  1. قرار دادن آینه قدی بر یکی از درب‌های کمد دیواری:

این ایده از طرف مشتریان بازخورد بالایی به دست آورده است؛ لذا باعث شده از هزینه‌های افراد کاسته شود. با داشتن آینه قدی بر درب کمد دیواری‌ها، فضا برای چیدمان ابزار آلات دیگر نیز فراهم می‌شود، چرا که فرد دیگر مجبور به خرید آینه و میز توالت نمی‌باشد.

  1. ایجاد طبقات مختلف در کمد دیواری:

طبقه یا قفسه در کمد دیواری بسیار مهم است. هر چه کمد دیواری از قفسه‌های بیشتری برخوردار باشد، منظم و زیباتر است؛ چرا که قابلیت گنجایش وسائل بیشتری را دارد.

ایده برای کمد دیواری اتاق خوابایده برای کمد دیواری اتاق خواب-وب سایت دکورامسین

در طراحی داخلی کمد دیواری‌ها به چه ملاکی توجه کنیم؟

طراحی داخلی کمد دیواری زمانی زیبا و فوق‌العاده است؛ که ابزار ها به زیبایی در کمد جای گرفته باشند و مکان و جایگاه هر وسیله مشخص باشد. برای داشتن چنین دکوراسیونی در کمد دیواری‌ها باید به ملاک‌های مختلفی توجه کنیم.

یکی از ملاک های مهم سایز و ابعاد طبقات کمد دیواری است. از طبقات بزرگ برای جای گیری وسائلی همچون پتو و لحاف یا برای آویزان‌کردن لباس‌ها بهره بگیرید. از قسمت پایین این طبقه‌ها نیز می توانید برای قرار دادن کفش‌هایتان استفاده کنید.

از طبقات کوچک برای چیدن وسائلی همچون کلاه، کیف، عینک و… استفاده کنید. سعی کنید، در هر طبقه یک وسیله قرار دهید؛ تا شلوغ و نامنظم به نظر نرسد. هم چنین می‌توانید قسمتی از کمد دیواری را به کتاب‎‌هایتان اختصاص دهید.

از کشو‌های کمد دیواری نیز برای نگهداری از ابزارآلات ریز استفاده کنید، تا در صورت نیاز در دسترس‌تان باشد. می توانید وسائلی همچون ادکلان، لوازم آرایشی، لباس‌ها خانگی را در کشو قرار دهید.

در طراحی داخلی کمد دیواری‌ها به چه ملاکی توجه کنیم؟-وب سایت دکورامسین

کلام آخر

یکی از ابزارآلات کاربردی در ساختمان‌های مسکونی، کمد دیواری می‌باشد. کمد دیواری، زمانی کارآمد است، که وسائل فرد به شکل زیبایی در آن چیده شده باشد. برای این که وسائل‌تان در کمد دیواری گم نشود، از قواعد و اصول طراحی دکوراسیون برای چینش وسائل در کمد دیواری استفاده کنید.

کلام آخر-وب سایت دکورامسین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا