طراحی داخلی پذیرایی مستطیل

چیدمان و طراحی داخلی پذیرایی مستطیل شرایط و قوانین خاص خود را دارد که در صورت رعایت این قوانین می توانید به دکوراسیون زیبای مورد نظر برای پذیرایی منزل خود دست یابید.  در ادامه ایده های چیدمان پذیرایی مستطیلی را به شما دوستان عزیز معرفی می کنیم که امیدواریم این چیدمان ها مورد توجه شما قرار گیرد.

 

در این مقاله به بررسی طراحی داخلی پذیرایی مستطیل می پردازیم. گاهی اوقات طراحی دکوراسیون مناسب برای پذیرایی مستطیلی و کشیده می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود و شما را در طراحی دکوراسیون داخلی خود دچار مشکل کند همچنین هیچکس تمایلی به چیدمان خانه خود در یک راهرو یا سالن عریض ندارد. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیلی نکات مناسبی وجود دارد که در صورت استفاده صحیح از آن ها می توانید فضای منحصر به فردی را در دکوراسیون پذیرایی خود ایجاد کنید.

 

 

نکاتی برای طراحی زیبا و متفاوت دکوراسیون پذیرایی مستطیلی شکل

 

یکی از مسائل اصلی در طراحی داخلی پذیرایی مستطیل، چیدمان مبلمان است.  اگر مبلمان را در پذیرایی های کشیده و مستطیل شکل شیک و ماهرانه بچینید می توانید با چیدمانی مناسب فضای متفاوتی را در دکوراسیون پذیرایی و علاوه بر پذیرایی منزل خود ایجاد کنید.  مبلمان به راهروها یا سالن های وسیع تبدیل نمی شود.

در پذیرایی های کوچک مستطیلی بهتر است کابینت را پشت یکی از دیوارها قرار دهید و از دیوار جلوی کابینت به عنوان دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

 

مبلمان نازک و کوچک و مبلمان ال شکل می توانند مناسب ترین انواع مبلمان برای پذیرایی مستطیلی باشند همچنین بهتر است از قرار دادن اشیاء اضافی و مبلمان اضافی در فضای پذیرایی های مستطیلی کوچک برای گسترش اتاق نشیمن خودداری کنید.

 

یکی از مشکلات رایج بین حرفه ای و افراد غیرحرفه ای، بیان یک کلمه یا عبارت به طور کلی توسط متخصص و برداشت های کاملا متفاوتی است که افراد غیرحرفه ای دارند.

نکاتی برای طراحی زیبا و متفاوت دکوراسیون پذیرایی مستطیلی شکل

 

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

 

  1. چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی: اتاق غذاخوری و پذیرایی ترکیبی

 

اگر فضای نشیمن زیاد کشیده شده باشد و از طرفی لازم است بخشی از فضای نشیمن به اتاق غذاخوری اختصاص داده شود، بهتر است در قسمتی از فضا میز و صندلی قرار داده و با قرار دادن مبلمان پشت ناهار خوری، قسمت نشیمن و ناهارخوری از هم جدا شوند.

 

  1. از مبلمان فولادی برای شکستن فضای مستطیلی بزرگ استفاده کنید

 

استفاده از مبلمان استیل پیشنهاد خوبی برای چیدمان مبلمان در یک پذیرایی مستطیلی بزرگ است.  کابینت های استیل یا رویال که در انواع ۷ و ۹ نفره طراحی شده اند، گزینه مناسبی برای تالارهای پذیرایی بزرگ هستند.  اگر مبل در انتهای سالن باشد و چیدمان دوتایی در جلو به صورت متقارن باشد، فضا مجلل و رسمی به نظر می رسد.

 

  1. چیدمان مبل در پذیرایی مانند قسمت نشیمن است

 

کاناپه را در پذیرایی مستطیلی بچینید در مواقعی که پذیرایی و فضای نشیمن یکسان است، توصیه می شود تلویزیون را در مرکز سالن قرار دهید.  دو مبل در دو طرف تلویزیون قرار دهید.  میزهای قهوه خوری و سایر لوازم تزئینی در بقیه فضا پخش شده اند.  اشیای تزیینی نباید پشت مبل های ساده پنهان شوند، مگر اینکه تزئینات دیواری باشند.

 

  1. در پذیرایی مستطیلی بزرگ با عرض کم، میز ناهارخوری باید در انتهای راهرو قرار گیرد.

 

در اتاق های پذیرایی با عرض کم، اگر میز ناهارخوری با مبلمان چیده می شود، بهتر است مبلمان را در انتهای راهرو قرار دهید. به این ترتیب فضای کوچکی پر می شود و فضا مربعی به نظر می رسد.

  1. استفاده از مبل ۷ نفره در یک پذیرایی کوچک

 

برای چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی کوچک از ست های ۷ نفره استفاده شده است.  در ست های ۷ نفره پیشنهاد می شود مبل های ۲ یا ۳ نفره روبروی هم قرار دهید و دو مبل ۱ نفره را در کنار هم در مقابل تلویزیون قرار دهید.  بدیهی است انتخاب مبل های ۹ نفره در چنین فضایی می تواند بدترین انتخاب باشد.

استفاده از مبل 7 نفره در یک پذیرایی کوچک

  1. استفاده از مبل های ترکیبی در طراحی داخلی پذیرایی مستطیل

 

استفاده از مبلمان کامپوزیت در سرسراهای مستطیلی نیز ایده خلاقانه ای است.  به عنوان مثال، یک مبل ۷ نفره که در کنار یک مبل تک نفره راحت یا کلاسیک قرار می گیرد.  استفاده از نیم ست ۵ نفره در کنار یک صندلی گهواره ای چوبی یا یک مبل چستر با دو مبل تک نفره کلاسیک و دو عدد عثمانی نیز فضایی دوست داشتنی ایجاد می کند.

 

  1. استفاده از مبل تکی در یک چیدمان پذیرایی مستطیلی

 

اگر بعد از چیدمان مبلمان در فضاهای مستطیلی، قسمت هایی از پذیرایی خالی بماند، استفاده از مبل های تک نفره برای پرکردن بخشی از فضا، زیبایی و جذابیت خاصی به فضا می بخشد. استفاده از میزهای کوچک با اشیاء تزیینی کوچک، قاب عکس و سایر لوازم دکوری قطعا در افزایش زیبایی فضا موثر است.

 

  1. از نیم ست ها در فضای نشیمن مستطیلی کوچک استفاده کنید

 

اگر فضای نشیمن بسیار کوچک است، باز هم می توانید از مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.  هنگام چیدمان مبل در یک پذیرایی مستطیلی کوچک از مبلمان نیمه تنظیم شده استفاده می شود.

 

نیم ست های مورد استفاده در این فضاها می تواند یک مبل ۲ نفره با ۳ مبل تک نفره یا یک مبل ۳ نفره با دو مبل تک نفره باشد.  در نیم ست ها معمولاً مبل های ۳ نفره جلوی تلویزیون و مبل های تک نفره رو در رو قرار می گیرند.

از نیم ست ها در فضای نشیمن مستطیلی کوچک استفاده کنید

سخن نهایی

 

طراحی داخلی پذیرایی مستطیل تاثیر زیادی در جذابیت و راحتی فضا دارد.  برخلاف تصور عموم، با چیدمان هنرمندانه و خلاقانه مبلمان در پذیرایی مستطیلی می توان از فضا و امکانات موجود نهایت استفاده را کرد.  در این مطلب چند مدل زیبا از بهترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی ارائه شد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا