طراحی داخلی هال و پذیرایی

به دنبال بهترین ایده برای طراحی منزل خود هستید؟! بدون شک، طراحی داخلی هال و پذیرایی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید‌. بخش هال و پذیرایی هر خانه محل رفت و آمد مهمان‌ها هستند. به همین دلیل دیزاین این بخش سلیقه و خلاقیت میزبان را نشان می‌دهد و از اهمیتی دو چندان برخوردار است. این دکوراسیون نه تنها برای خانه‌های بزرگ و ویلایی بلکه برای خانه‌های نقلی و مینی‌مالیستی نیز قابل انجام است.

 

به طور کلی طراحی داخلی هال و پذیرایی از چندین روش قابل انجام است. به طوری که فارغ از نوع اثاثیه منزل و متراژ ساختمان، با یک چینش و دکوراسیون مناسب می‌توانید هال و پذیرایی خود را به یک فضای گرم و دلنشین تبدیل کنید! در ادامه‌ی مطلب در رابطه با دکوراسیون و طراحی داخلی هال و پذیرایی بیشتر صحبت می‌کنیم‌. برای آنکه بتوانید یک طراحی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز برای منزل خود ایجاد کنید، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

طراحی داخلی هال و پذیرایی-decoramsin.com

طراحی داخلی مناسب برای هال و پذیرایی

مسلما دکوراسیون هر ساختمان مخصوصا منازل مسکونی فوق‌العاده مهم است. اما طراحی داخلی هال و پذیرایی به وسواس و تجربه‌ی بیشتری نیاز دارد. تنها کافی است کمی خلاق باشیم و با استفاده از ایده‌های جدید بتوانیم وسایل را درست و در جای مناسب قرار دهیم. ترکیب و چینش هماهنگ اثاثیه مخصوصا در طراحی هال و‌ پذیرایی، به خانه شما جلوه‌ای بسیار شگفت‌انگیز خواهد بخشید.

طراحی داخلی مناسب برای هال و پذیرایی-decoramsin.com

اما قبل از هر تصمیم‌گیری برای هر نوع تغییری در چینش وسایل رعایت برخی نکات، در طراحی داخلی خانه بسیار مهم است. برای مثال، باید توجه داشته باشید که دکوراسیون هال خیلی خودمانی تر از دکوراسیون پذیرایی است. در واقع در طراحی پذیرایی باید طوری وسایل را بچینیم و جابجا کنیم که حالت رسمی‌تر داشته باشد. اما در چیدن وسایل هال نیاز به وسواس زیادی نیست. چرا که معمولا مهمان‌های صمیمی و نزدیک در هال می نشینند و پذیرایی می‌شوند. اگر هال و پذیرایی از یکدیگر جدا باشند، طراحی داخلی آن‌ها راحت‌تر خواهد بود‌. اما در صورتی که هال و پذیرایی یک خانه دقیقا در یک بخش قرار گرفته باشند، (رو به روی هم) طراحی داخلی و دکوراسیون آن‌ها به دقت بیشتری نیاز دارد.

 

 

 

طراحی داخلی مناسب برای هال و پذیرایی-decoramsin.com

 

 

نحوه‌ی ساخت پذیرایی در منازل مختلف

معمولا پذیرایی های هر خانه به شکل‌های مربع، ال و مستطیل مانند ساخته می‌شوند. طراحی داخلی هال و پذیرایی یک خانه با نحوه‌ی ساخت آن ارتباط مستقیم دارد. فرضا اگر سالن پذیرایی خانه‌ی شما مستطیل شکل و خیلی طویل باشد، طراحی داخلی ال مانند رفت و آمد را سخت و دشوار می‌کند‌. بنابراین قبل از هر نوع چینش و دکوراسیون ابتدا باید به نوع طراحی و نحوه ی ساخت آن بخش از منزل خود توجه داشته باشید‌.

 

نحوه‌ی ساخت پذیرایی در منازل مختلف-decoramsin.com

انواع مدل‌های دکوراسیون داخلی هال و پذیرایی

برای دیزاین هال و پذیرایی یک خانه، روش‌های مختلفی وجود دارد. به طوری که بر اساس نوع وسایل، نحوه‌ی طراحی منزل شما و سبکی که به آن علاقه دارید، به راحتی می‌توانید بهترین دکوراسیون را برای هال و پذیرایی خود ایجاد کنید. در این بخش به چند مورد از معروف ترین سبک‌های دکوراسیون می‌پردازیم:

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی داخلی پذیرایی دایره ای شکل

یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون پذیرایی، سبک چیدمان دایره‌ای شکل است‌. این مدل طراحی، به فضای بزرگ تا متوسط نیاز دارد. در طراحی داخلی پذیرایی دایره‌ای شکل، نصف یا سه چهارم وسایل پذیرایی را به صورت دایره قرار می‌دهند و بقیه ی فضا را خالی می‌گذارند. این بخش معمولا روبه‌روی در یا بخش ورودی پذیرایی قرار می‌گیرد. اگر فضای بزرگ و مناسبی در سالن پذیرایی وجود داشته باشد، می‌توان با چیدن مبلمان در کنار هم یک دایره‌ی کامل ایجاد کرد‌‌. البته در این صورت باید مبل ها با یک فاصله ی مناسب در کنار یکدیگر قرار بگیرند‌؛ تا حرکت افراد نیز به راحتی انجام شود.

طراحی داخلی پذیرایی دایره ای شکل-decoramsin.com

طراحی داخلی هال و پذیرایی مستطیل شکل

اگر یک سالن پذیرایی به شکل مستطیل دارید، باید ابتدا ببینید این پذیرایی کوچک است یا به اندازه‌ی کافی بزرگ می‌باشد. اگر هال و پذیرایی شما کوچک باشد، با پر کردن فضا توسط مبلمان بزرگ و ال شکل، موقع پذیرایی از مهمان‌ها و رفت‌وآمد به مشکل بر می‌خورید‌. به همبن دلیل بهتر است در طراحی داخلی پذیرایی های کوچک تنها به قرار دادن یک‌ کاناپه تک یا دو الی سه عدد مبل تک نفره بسنده کنید. اما اگر فضای بیشتری دارید، قرار دادن مبل‌ها به شکل L و چسباندن طول L به دیوار، می‌توانید  فضای باز تر و زیباتری را برای پذیرایی خود ایجاد کنید.

 

طراحی داخلی هال و پذیرایی مستطیل شکل-decoramsin.com

دکوراسیون و طراحی داخلی هال و پذیرایی های بزرگ

برای طراحی داخلی این نوع پذیرایی ها دست شما خیلی باز تر است. مثلا اگر آنقدر فضا داشته باشید که بتوانید دو دست مبل استیل و راحتی بچینید جلوه‌ی بسیار زیبایی به منزل خود بخشیده اید. همچنین اگر به صورت جزیره ای وسایل خود را در پذیرایی قرار دهید، به یک سبک شیک و امروزی پذیرایی خود را دیزاین کرده‌اید. به طوری که مبل‌های استیل و میز ناهارخوری در بخش بالایی پذیرایی و مبل‌های در بخش پایین‌تر قرار بگیرند‌. همچنین با قرار دادن سایر وسایل مانند آباژورها و میزهای عسلی به صورت پراکنده در پذیرایی مستطیل شکل می توانید یک دیزاین مناسب ایجاد کنید‌.

 

 

 

طراحی داخلی هال و پذیرایی کوچک

اگر پذیرایی کوچکی دارید، باید تا می‌توانید از فضا بهره ببرید. برای مثال بهتر است به جای قرار دادن میز تلویزیون، تلویزیون خود را به دیوار نصب کنید‌. یا مثلا سرویس میز ناهار را در پذیرایی حذف کنید. درعوض با قرار دادن صندلی‌های کانتر برای صرف غذا استفاده کنید. مبلمان ظریف و شیک در پر کردن فضای پذیرایی کوچک نقش به سزایی دارند و گرمی خاصی به فضا می‌بخشند.

طراحی داخلی هال و پذیرایی کوچک-decoramsin.com

کلام آخر

به طور کلی، در طراحی و دکوراسیون هال و پذیرایی و هر قسمتی از خانه که مد نظر دارید، تا حد زیادی به هماهنگی و متناسب بودن ترکیب وسایل کنار هم بستگی دارد‌. به عبارت بهتر هرچه هارمونی وسایل مانند فرش‌ها، مبلمان، پرده‌ها و… بیشتر باشد، آن طراحی بهتر و شیک تر خواهد بود. همچنین توجه به نورپردازی مناسب با فضای هال و پذیرایی و استفاده از لوسترها و لامپ‌های با سایر وسایل در دکوراسیون هال و پذیرایی بسیار مهم است. با رعایت و توجه به این نکات می‌توانید به بهترین شکل ممکن هال و پذیرایی خود را طراحی کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا