خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری| دفتر اداری لاکچری و شیک ترند ۲۰۲۱

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری

فهرست مطالب

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری موضوع این مقاله می باشد. COVID-19 فضای اداری و تجاری را تغییر داده است. از زیبایی شناسی طراحی مانند آکوستیک و فضای سبز تا تمرکز بیشتر بر فضاهای کاری ایمن و محافظت شده می باشد. طراحان و شرکت ها همیشه به دنبال راه هایی برای حفظ محیط کار سالم و شاد در عین بهبود بهره وری هستند. از آنجا که بسیاری از مردم هنوز در حال کار در خانه هستند. برای آن دسته از کارمندانی که در دفتر مشغول هستند، هدف این است که راحتی و ایمنی را در هر سطحی فراهم کنند و باعث ایجاد آرامش در کارکنان شوند.

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری

هر دفتر باید چه چیزی داشته باشد؟

هر دفتر باید اداری نیازهای اولیه مانند صندلی، میز و اتاق جلسات باشد. سایر مواردی که دفاتر باید داشته باشند عبارتند از:

تقویم رومیزی : هر کارمند، برای یادداشت‌ های روزانه و اطلاع از تاریخ روز به یک تقویم رومیزی نیاز دارد.

کازیه چند طبقه : کازیه چند طبقه یکی از لوازم اداری پرکاربرد است. کمک می‌ کند تا بتوانیم پرونده‌ ها و برگه‌ هایی که روزانه با آن ها سر و کار داریم را برای نظم بیشتر، داخل آن قرار دهیم.

کلربوک : بیشتر کارمندان با کاغذهای (A4 ) پرینت شده که حاوی داده های مهم هستند بسیار سر و کار دارند. بنابراین جمع آوری و بایگانی این اسناد، کار مهمی است.کلربوک بعنوان مهم ترین عضو در لیست وسایل دفتر کار قرار می گیرد. کلربوک جایی است که اسناد، مدارک، قراردادها و بصورت کلی برگه های مهم را درون خود جای می دهد.

استامپ : استامپ یک جعبه کوچک فلزی است که درون آن بالشتکی آغشته به جوهر وجود دارد.

دستگاه پانچ : از مهمترین کارهای روزانه یک کارمند در دفترکار بایگانی کردن اسناد، مدارک، نامه‌ها و… است و در صدر لیست وسایل دفتر کار قرار میگیرد.

کاربن : کاغذ کاربن درواقع یک ابزار کپی ارزان قیمت محسوب می شودکه در لیست وسایل دفتر کار قرار میگیرد.

گیره کاغذ و کلیپس کاغذ : یکی از لوازم اداری مهم در امر دسته بندی و بایگانی اوراق اداری، گیره کاغذ و کلیپس کاغذ است که جز مهم ترین عناصر لیست وسایل دفتر کار می باشد.

فضاهای کاری انعطاف پذیر: فضاهای کاری انعطاف پذیر برای پاسخگویی به نیازهای هر تیم یا کارمند قابل تنظیم باشد.

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری طراحی مدرن

چطور ترکیب رنگ مناسب برای دفتر کار انتخاب کنیم؟

قطعاً یکی از دغدغه‌های هر مدیر خوب رنگ بندی اتاق کار کارمندان است. بخش مهمی از زندگی افراد هر مجموعه در محل کارشان سپری می‌شود و ترکیب رنگ مناسب دفتر کار بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید بر خلقیات و روحیات آن‌ها تاثیر می‌گذارد. هر رنگ ویژگی‌های مربوط به خودش را دارد و تاثیر مخصوص‌به‌خود را بر افراد می‌گذارد.

رنگ سفید
رنگ سفید از ترکیب تمام رنگ‌ها به‌وجود می‌آید؛ سفیدی بیانگر خلوص و کمال است. همچنین سادگی نیز از دیگر خصوصیات این رنگ است؛ بهتر است این رنگ در فضای اداری به‌تنهایی استفاده نشود و با رنگ دیگری که انرژی بیشتری دارد ترکیب شود.

رنگ مشکی
روانشناسان بر سر خواص این رنگ اختلاف نظرات زیادی دارند. برخی از آن‌ها معتقدند این رنگ در کنار تمام خواص منفی‌اش ویژگی‌های مثبتی هم دارد. ویژگی‌هایی مانند رهنمون شدن به نتایج موثر.

رنگ آبی
مهم‌ترین ویژگی این رنگ، القا کردن حس آرامش است. آبی مغز را تحریک می‌کند و استرس را از بین می‌برد. از دیگر خواص این رنگ، حس اطمینانی است که به افراد منتقل می‌کند. 

رنگ قرمز
قرمز رنگی بسیار پرانرژی است که هم می‌تواند احساسات خوب و هم احساسات بد را منتقل کند.

رنگ سبز
بزرگ‌ترین ویژگی این رنگ تلقین اعتدال است. رنگ سبز راحت‌ترین رنگ برای چشم است. همچنین تداعی‌گر هارمونی، طبیعت و ترمیم شدن است.

طراحی داخلی دفتر اداری و تجاری رنگ طوسی

سخن پایانی…

در این مطلب با انواع ایده ها برای طراحی دکوراسیون دفتر کار آشنا شدید که امیدواریم با الگوبرداری از این ایده ها و طرح ها بتوانید فضایی ایده آل را در دکوراسیون داخلی دفتر کار خود به وجود آورید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *