طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است

طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است ؟ این سوال ذهن بسیاری از کاربران را به خود درگیر کرده است ممکن است سوال شما هم باشد. برای اینکه بتوانید دکوری مناسب را برای خانه یا محل کار ایجاد کنید، لازم است تا اطلاعاتی در مورد دکوراسیون و مدل های مختلف آن داشته باشید. توجه کنید که چیدمان و طراحی داخلی از مسائل بسیار مهمی ست که در روحیه و حس درونی افراد تاثیر دارد. بنابراین دانش چیدمان امروزه می تواند به کمک افراد آمده تا بتوانند در خانه آرامش را حس کنند.

در این قسمت برخی از سبک ها را مورد بررسی قرار می دهیم، که البته اگر مایل باشید می توانید تنها یکی از آن ها را برگزینید و یا اینکه از عناصر مختلف موجود در سبک ها استفاده کنید و سبک دلخواه خود را بسازید. در طراحی داخلی و چیدمان، خلاقیت حرف اول و آخر را می زند.

طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است -وبسایت رامسین

طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است ؟

دکوراسیون داخلی ایرانی

طراحی و چیدمان ایرانی از با ارزش ترین نوع دکوراسیون است. در این نوع سبک محاسبات دقیق جهت ساخت انجام شده است و در نگاه اول خواهید فهمید که مسائل فنی و مهندسی در آن به خوبی رعایت شده است. یکی از مشخصه های طراحی داخلی، ایوان های وسیع با ستون های قد کشیده می باشد.

در این دکوراسیون می توانید تزئینات مختلفی را ببینید که هر یک نشانی از ارزش ایران و هنرهای دستی ایران دارد.

در این سبک طراحی داخلی راحتی افراد در نظر گرفته شده است و علاوه بر این به رخ کشیدن شکوه ایرانی در تمام نقاط به چشم می خورد.

دکوراسیون داخلی ایرانی-وب سایت دکورامسین

دکوراسیون انتقالی

اگر شما هم نمی دانید طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید، چراکه قرار است با معرفی سبک های مختلف شمارا شوکه کنیم.

این سبک دکوراسیون داخلی ارتباط عمیقی بین دکوراسیون مدرن و سنتی ایجاد کرده است که این ترکیب زیبایی چشم نوازی را به محیط خانه می بخشد.

استفاده از شیشه و استیل در کنار مبلمانی مجلل یکی از خصوصیات سبک انتقالی می باشد. برای اینکه بتوان حس آرامش را از محیط گرفت بهتر است از رنگ های خنثی استفاده شود.

دکوراسیون ساده و بی آلایش (مینیمال)

مینیمالیسم در مکتب هنری به ساده گرایی توجه دارد و از آشفتگی ها و شلوغی های فلسفی به دور است. می توان گفت بنیان گذار این سبک روس ها هستند که به خلاصه نمایی و اشکال هندسی توجه بیشتری داشته اند. ممکن است در برخی از طرح های مینیمالیسم اشکال ایجاد شده تصادفی باشند و با با ایده پردازی در کنار هم قرار گرفته باشند. در این مورد می توان جمله معروف کمتر غنی تر است را مثال زد که انسان را به فکر وا می دارد.

سبک مینیمالیسم در دکوراسیون بیانگر معنای آن است و نه در انتخاب رنگ ها و نه انتخاب وسایل هیچ چیز مجلل و بیش از حد نیست. این سبک می خواهد سادگی و زیبایی را در کنار هم قرار دهد که در اکثر موارد شاهد منظره ای زیبا و دلنشین هستیم.

این فضا برای افرادی که اهل تجمل نیستند اما به زیبایی اهمیت می دهند بسیار مناسب است. می توان با سلیقه شخصی در این سبک مانور داد و از نتیجه شگفت زده شد.

دکوراسیون ساده و بی آلایش (مینیمال)-وب سایت دکورامسین

سبک کلاسیک

طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است که بتواند قدرت را به نمایش بگذار؟ سبک کلاسیک به خوبی می تواند خواسته شما در تجمل گرایی را فراهم سازد. این سبک به کوچک ترین جزئیات دقت کرده و هر گوشه را با تکه ای از هنر پوشانده است. زمانی که وارد این خانه می شود انگار در کتب کهن قدم گذاشته اید. در تمامی وسایل طرح های ریز کار شده را مشاهده می کنید که می تواند منبت کاری یا تصویر و طرح ها باشد. برای اینکه بتوانید این سبک را بشناسید باید دقت بالایی داشته باشید. در غیر این صورت لذت این دکور افسانه ای را از دست خواهید داد.

سبک روستیک

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی، سبک مورد علاقه من می باشد چرا که این طرح بر گرفته از طبیعت است و تمام وسایل موجود در آن تکه ای از دل طبیعت می باشد این سبک به خانه روح وجان می بخشد. با این سبک می توان زندگی را زندگی کرد. از اینکه میز نهارخوری پذیرایی، تکه از دل طبعیت باشد روح شما به وجد نمی آید؟ مبلمان دفرمه جنگلی و الیاف طبیعی به کار رفته در راحتی ها، همگی کنار هم جمع شده اند تا روحیه طبیعت خواه شما را تسکین دهند تا شما را از شر زندگی های پر زرق و برق خلاص کند و کنج دنجی برای قرارهای عاشقانه و ملاقات های خانوادگی شما باشد. البته از آن جایی که اجزای تشکیل دهنده این دکور فرم خاصی ندارند و کمی زمخت هستند، برای خانه های ویلایی و شخصی مناسب تر است. اما شما به کنسول یا میز ظریف یا چوب گردو و بلوط فکر کن، می شود از زیبایی آن گذشت؟

سبک روستیک-وب سایت دکورامسین

سبک ماوریک

این سبک از طرح و قاعده خاصی پیروی نمی کند. شما می توانید هرچه که می خواهید برای چیدمان خانه تهیه کنید. حتی لازم نیست به این توجه کنید که در خانه چه رنگ هایی به کار رفته است. تنها باید با تمام لوازمی که دارید به چیدمان بپردازید. طراحی داخلی با این سبک می تواند کمی شلوغ به نظر برسد اما کاملا خلاقانه و کاملا احساسی خواهد بود. در این سبک هیچ چیز متقارن یا مشابهی را پیدا نخواهید کرد.

سبک ژاپنی

طراحی داخلی دارای چه سبک هایی است که بتوان با آن آرامش را در خانه پراکنده کرد؟ شما می توانید سری به دکورهای ژاپنی بزنید. می بینید در خانه های ژاپنی همه چیز مرتب و منظم است بدون اینکه جزئیات زیادی داشته باشد زیبایی منحصربفردی را رقم زده است.

از خصوصیات این طرح می توان به اتاق های مربعی اشاره کرد که کف آن با حصیرهایی از ساقه برنج پوشیده شده و درهای کشویی دارد. وجود میزهای کوتاه و نشیمن هایی به اسم زابوتن از دیگر وسایل برای چیدمان این دکور است.

سبک ژاپنی-وب سایت دکورامسین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا