خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی داخلی تالار

طراحی داخلی تالار-وب سایت دکورامسین

فهرست مطالب

طراحی داخلی تالار

طراحی داخلی تالار-وب سایت دکورامسین

تالارها معمولا بخشی جدایی ناپذیر از شهرهای بزرگ و شلوغ هستند.  وقتی اسم اتاق را می شنویم اول از همه فضای بزرگ و روشنی به ذهنمان می رسد که قبلا دیده ایم.  اما برای طراحی چنین فضای بزرگی باید اصول و قواعد اولیه این مجموعه را دانست.

 

برای این منظور، در این مقاله نکاتی ذکر شده است که ممکن است برای افراد علاقه مند به این موضوع مفید باشد.  برای طراحی یک فضای معماری به پس زمینه های زیادی نیاز داریم که یکی از این زمینه ها آشنایی با موضوع است.  بنابراین اگر در مورد طراحی داخلی تالار تصمیم گرفته اید، با خواندن این مقاله می توانید یک نمای کلی از آن در ذهن خود ایجاد کنید.

طراحی داخلی تالار-وب سایت دکورامسین

 

  سالن، فضای چند منظوره

 

بیشتر تالارها فضاهای چند منظوره هستند، چرا که از این فضا می توان برای مناسبت های مختلف مانند مهمانی ها، تولدها، عروسی ها، کنفرانس ها و … استفاده کرد.

 

به همین دلیل است که شما باید فضایی خلاقانه و در عین حال کاربردی طراحی کنید که برای جمعیت زیادی که از آن استفاده می کنند. سالن ها در ابعاد مختلف طراحی شده و بستگی به زیرساخت های مورد تایید دارد. در تالارهای بزرگتر به دلیل ابعاد بزرگتر می توانید فضای بیشتری را ببینید و بتوانید از آنها استفاده کنید. در عین حال تالارهای کوچکتر تنها فضاهای اصلی و ضروری این مجموعه را تامین می کنند.

 

تالارها باید طوری طراحی شوند که حجم زیادی از سر و صدا را در خود جای دهند که به دلیل تنوع تجمعات، تجمعات بزرگ و سروصدا در اتاق اصلی یا محله ناراحت کننده نباشد.  برای این منظور باید به این مشکل در طراحی داخلی تالار توجه کرد و از مواد یا فناوری های جدید با قابلیت جذب صدا استفاده کرد.

 

 

 

  فضاهای اصلی در طراحی داخلی تالارچیست؟

طراحی تالار به چیزهای زیادی بستگی دارد.  از جمله ابعاد و کاربری هایی که قرار است تالار داشته باشد.  همچنین مهمترین عامل در طراحی نمای بیرونی و نمای ساختمان عوامل محیطی و موقعیت مکانی آن است.

 

ورودی و رختکن

 

در فضای بزرگی مانند سالنی که افراد زیادی در آن رفت و آمد می کنند و مراسم برگزار می کنند، باید جایی باشد که به راحتی وسایل خود را بگذارند. محل قرارگیری این فضا باید به گونه ای باشد که از دید مستقیم سالن اصلی جلوگیری کند. بنابراین در طراحی داخلی تالار خود دقت کنید، ترجیحاً این فضا را نزدیک به ورودی نگه دارید، اما به گونه ای که اصل حریم خصوصی حفظ شود.

 

اتاق اصلی

 

به طور کلی ارتفاع از کف تا سقف در طراحی اتاق در نظر گرفته می شود مگر اینکه اتاق در فضای خاصی در داخل هتل یا ساختمان های دیگر قرار داشته باشد که در این صورت طراحی داخلی تالار باید مطابق با کف تمام شده شروع شود. ارتفاع  با این حال، هر چه ارتفاع بالاتر باشد، محیط اطراف شما زیباتر، زیباتر و البته کاربردی تر خواهد بود. ارتفاع زیادی برای سالن اصلی در نظر گرفته شده است که می تواند جلوه اصلی خود را به نمایش بگذارد.

 

در این قسمت گردهمایی ها و پذیرایی ها روی میز و صندلی های مخصوصی انجام می شود که جزئیات آن برای هر مراسمی با دقت انتخاب شده است و افراد می توانند از فضا لذت ببرند و با هم صحبت کنند.  بنابراین یکی از نکات اصلی در طراحی داخلی سالن، زیبا و کاربردی کردن هر چه بیشتر سالن اصلی است.

 

  فضاهای اصلی در طراحی داخلی تالارچیست؟-وب سایت دکورامسین

سن و استیج

 

در نظر گرفتن فضای واحد و شاخص در سالن می تواند یک مزیت محسوب شود.  شما این کار را با طراحی یک پلان و در نظر گرفتن مکان خاص آن انجام می دهید.  این فضا می تواند عنصر مناسبی برای قرار دادن عروس و داماد یا برگزار کننده مراسم در اتاق باشد.  برای برجسته کردن این فضا، می‌توانید دکوراسیون را اصلاح کنید یا بر روی سطح ارتفاع ایجاد کنید، اما کم.

 

سالن

در طراحی داخلی سالن، اتاق های چند منظوره زیادی برای فعالیت در نظر گرفته می شود.  به عنوان مثال، اگر از اتاق برای عروسی استفاده می کنید، باید استفاده از آن را برای همان مجلس تغییر دهید.  در برخی از اتاق ها، اتاق اصلی برای حفظ حریم خصوصی و جداسازی زن و مرد از ابتدا به دو قسمت تقسیم می شود.  با این حال، در طراحی داخلی تالار باید مراقب توصیه کارفرمای خود باشید.  ممکن است نیازی نداشته باشید

 

مناطق خدماتی (کارکنان)

 

به عنوان یک قاعده کلی، یک فضای خدماتی و عمومی بزرگ که تعداد زیادی از افراد در آن جابجا می شوند، باید نیروی کار زیادی نیز داشته باشد.  بدین منظور برای راحتی افراد باید اتاق های استراحت کارکنان در این سالن ها در نظر گرفته شود.

  فضاهای اصلی در طراحی داخلی تالارچیست؟-وب سایت دکورامسین

 

 

فضاهای بهداشتی (آشپزخانه، سرویس)

 

آشپزخانه و رستوران بخش مهمی از مجموعه هستند، زیرا مردم برای تجمع، غذا خوردن و صحبت به این فضاها می آیند.  بنابراین، غذاها و تنقلات این مجموعه باید برای یک پذیرایی درجه یک بسیار خوب آماده شوند.  از آنجایی که آشپزخانه این مجموعه باید کارهای متنوعی از جمله تهیه ظروف، دسر و سایر مخلفات مورد استفاده در مهمانی ها را بر عهده داشته باشد، باید فضای بزرگی برای این قسمت در نظر گرفته شود.

 

فضاهای ارتباطی (پله، آسانسور)

 

فضاهای ارتباطی مانند پله و آسانسور در این مجموعه باید طبق ضوابط طراحی شود.  در مکان های بسیار شلوغ مانند سالن، حداقل عرض پله ها باید ۲ متر و حداکثر ۲.۵۰ متر باشد.  ارتفاع هر پله باید ۱۸-۲۰ سانتی متر باشد.

 

نکته دیگری که در طراحی داخلی تالار مانند سالن باید به آن توجه کنید این است که در صورت وجود اختلاف ارتفاع در ورودی باید به رمپ با شیب مناسب برای افراد معلول نیز توجه شود.  برای محاسبه طول رمپ باید تعداد پله ها و ارتفاع ۰.۰ در ورودی را بدانید سپس از فرمول طول رمپ استفاده کنید.

 

  فضاهای اصلی در طراحی داخلی تالارچیست؟-وب سایت دکورامسین

پله ها نیز باید بر اساس قوانین طراحی شوند.  پس از در نظر گرفتن جعبه پله و محل صحیح آن در پلان، بهتر است درب ورودی مربوطه را در نظر بگیرید.  درب ورودی برای جلوگیری از سرایت آتش به فضاهای دیگر ضروری است.  نکته مهم دیگر برای باز کردن در این است که به یاد داشته باشید که درب راه پله باید همیشه رو به بیرون باشد و دلیل آن این است که هنگام آتش سوزی افراد برای فرار به سمت در هجوم می آورند که برای فرار راحت و سریعتر بسیار مفید است‌.

 

  انبارها

 

اتاق ها به عنوان فضاهای چند منظوره باید دارای تجهیزات لازم برای برگزاری مجامع مختلف باشند.  به همین دلیل است که آنها به انبارهای بزرگ نیاز دارند.  در صورت امکان می توانید از فضای زیرزمین برای طراحی انبارها نیز استفاده کنید.

  فضاهای اصلی در طراحی داخلی تالارچیست؟-وب سایت دکورامسین

 

سخن نهایی

 

طراحی داخلی تالار می تواند موضوع پیچیده ای باشد، اگر به ترفندها و اصول آن تسلط نداشته باشید. در این مقاله سعی کرده ایم به همه آنچه که در وهله اول هنگام طراحی یک اتاق باید بدانید اشاره کنیم. با خواندن این متن متوجه شده اید که چه قسمت هایی از اصلی ترین و پرکاربردترین فضاهای یک اتاق می تواند باشد. سپس برای طراحی مستدل و دقیق، پس از به دست آوردن ابعاد مکان و مساحت زیربنای خود، حکاکی اولیه و جانمایی فضاهای مذکور را آغاز کنید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *