طراحی داخلی بوتیک مردانه

طراحی داخلی بوتیک مردانه شاید در نگاه اول فقط زیبایی به نظر برسد، اما واقعیت این است که در جذب مشتری و فروش بسیار تاثیرگذار است. طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه نه تنها شامل فضای داخلی بوتیک و فروشگاه می شود، بلکه طراحی ویترین را نیز شامل می شود. به عبارت دیگر طراحی پنجره یک بوتیک مردانه به اندازه طراحی داخلی آن اهمیت دارد. در اینجا برخی از اصول مهم طراحی داخلی بوتیک مردانه و هر آنچه که باید در مورد آنها بدانید آورده شده است.

عناصر مهم در طراحی داخلی بوتیک مردانه

به طور کلی برای انجام یک طراحی کاملا حرفه ای از دکوراسیون بوتیک مردانه باید تمام قسمت ها و جوانب کار را به دقت در نظر گرفت. بنابراین از ویترین گرفته تا اتاق پرو، پیشخوان، صندوق و حسابداری باید کاملاً بر اساس اصول طراحی و توزیع دکوراسیون داخلی باشد. برای این کار از سردر فروشگاه با اصول مهم طراحی بوتیک شروع می کنیم و سپس به قسمت های دیگر اشاره می کنیم.

طراحی ویترین مردانه

ویترین نوعی شناسایی فروشگاه ها و انبارها و جلوه ای از فضای داخلی فروشگاه است. یعنی اگر طراحی داخلی فروشگاه را کاملا حرفه ای انجام دهید، اما به ویترین توجه نکنید، نمی توانید مشتری را به خوبی جذب کنید.

هنگام طراحی ویترین بوتیک مردانه، ابتدا باید بتوانید سبک کلی کار را تعیین کنید و مشتریان را هدف قرار دهید.  این که آیا شما سعی میکنید مشتریان جوان را جذب کنید یا افراد میانسال، تاثیر زیادی در نوع طراحی دارد.  از آنجایی که بیشتر بزرگسالان تمایل به محیط های رسمی و منظم دارند، چیدمان مانکن ها باید کاملاً منظم و رسمی باشد، باید از نورپردازی تقریباً روشن استفاده شود.

 

در فروشگاه هایی که هدف اصلی آنها جذب جوانان است، باید بتوانید خلاقیت ایجاد کنید. جوانان همیشه به دنبال ایده های جدید و متفاوت هستند و به همین دلیل ویترین های جذاب و کاملا خلاقانه را ترجیح می دهند. نوع نورپردازی، نحوه قرارگیری مانکن ها و استفاده از عناصر تزئینی باید با توجه به سلیقه آن دسته از افراد انجام شود.

بیشتر بخوانید : بازسازی منزل

موضوع مهم دیگری که در این شرایط باید به آن توجه ویژه داشت، تنوع در طراحی ویترین بوتیک های مردانه است. سعی کنید به طور دوره ای لباس ها و همچنین چیدمان مانکن و سایر عناصر پنجره را تغییر دهید. باعث ایجاد نوعی هیجان و تحرک در فعالیت شما می شود و قطعا در برداشت مشتری از شما تاثیر مثبتی خواهد داشت.

  طراحی ویترین مردانه

طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک مردانه

هنگام طراحی داخلی بوتیک مردانه و حتی زنانه، باید بتوانید برخی از اصول مهم را در نظر بگیرید تا نظرات خوبی را دریافت کنید. این اصول عبارتند از:

طراحی ورودی فروشگاه

ورودی فروشگاه از ورودی شروع می شود و تقریباً تا ۱۰ متر داخل فروشگاه و فروشگاه را شامل می شود.  این قسمت از فروشگاه به شدت بر دیدگاه مشتری در مورد نوع محصولات و سبک کار آنها تأثیر می گذارد.  سعی کنید رنگ های جذاب و نورپردازی خوبی را در این قسمت ایجاد کنید تا حتی افرادی که صرفاً برای پرسیدن سوال وارد فروشگاه می شوند، ترغیب به بازدید از سایر قسمت های فروشگاه شوند.

 طراحی ورودی فروشگاه

نورپردازی در طراحی داخلی بوتیک مردانه

بسته به سبکی که برای لباس ها و محصولات موجود در فروشگاه در نظر گرفته اید، باید بتوانید نورپردازی مناسب را انتخاب و اجرا کنید. نورپردازی نه تنها بر احساسات مشتری تاثیر می گذارد، بلکه می تواند زیبایی لباس را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال استفاده از چراغ های زرد و سبز در فروشگاه های مردانه باعث می شود رنگ لباس و ظاهر آن جذاب نباشد. به همین دلیل است که باید نورپردازی را جدی گرفت.

زاویه روشنایی، رنگ و همچنین میزان روشنایی به سبک کار شما بستگی دارد و آنچه برای فروشگاه های قدیمی مناسب است مطمئناً در فروشگاه های عتیقه کارایی خوبی ندارد. به طور کلی می توان گفت که برای فروشگاه های کلاسیک بهتر است نورپردازی روشن در نظر گرفته شود و برعکس برای استایل های وینتیج و لوکس از میزان نور کم کنید.
نورپردازی در طراحی داخلی بوتیک مردانه

برندسازی در دکوراسیون فروشگاه

برندسازی یکی از اصول موفقیت در هر کسب و کاری است و تاثیر مثبت قابل توجهی در افزایش فروش دارد.  یکی از کارهایی که در طراحی دکور بوتیک مردانه باید به آن توجه کرد، استفاده از رنگ سازمانی مجموعه در قسمت های مختلف بوتیک و فروشگاه است. سعی کنید از طرح رنگی که برای فروشگاه استفاده می شود، استفاده کنید تا کاملاً با رنگ های شرکت شما مطابقت داشته باشد. در طرح های خلاقانه در رنگ های شرکتی، فروشگاه را می توان به بخش های مختلفی تقسیم کرد. نه تنها در طراحی کلی نظم ایجاد می کند، بلکه تاثیر خوبی بر تصویر برند دارد.

بیشتر بخوانید : طراحی نما ساختمان

طراحی بخش راست فروشگاه

فرقی نمی کند قصد تزئین رستوران یا مغازه را دارید، در هر صورت به سمت راست محیط کار خود توجه ویژه ای داشته باشید!  تعجب نکنید زیرا ۹۰ درصد افراد وقتی وارد محیط های ناخودآگاه مختلف می شوند به سمت راست کشیده می شوند و به این قسمت بیشتر از سایر قسمت ها توجه می کنند. شناخت این ویژگی و استفاده از آن در طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه به خوبی مشتری را جذب می کند. به عنوان مثال می توانید لباس های زیبا و طرح های جذاب را در این قسمت قرار دهید یا پوسترهای زیبایی نصب کنید که مشتری را به ماندن در این مکان ترغیب کند.

طراحی بخش راست فروشگاه

سخن نهایی

در این مقاله به معرفی اصول طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه و روش هایی می پردازیم که می تواند بر نوع کسب و کار و کسب و کار آن در این زمینه از دیدگاه مشتری تاثیرگذار باشد. علاوه بر این مدل های بسیار زیبا و خلاقانه ای در طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک های مردانه معرفی شده است. برای آشنایی با سایر اصول طراحی دکوراسیون شرکتی، دانستن نکات مهم در خرید مبلمان و خدمات چوبی و … کافیست مجله دکوراسیون داخلی رامسین را دنبال کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا