خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک-وب سایت دکورامسین

فهرست مطالب

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی می تواند از سبک های مختلفی استفاده کند، اما طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک و کلاسیک یکی از محبوب ترین روش ها برای زیباسازی خانه ها و ویلاهای بزرگ است.

 

علاقه مردم به اصالت و شکوه، ضمن ایجاد ایده های جدید، آنها را ترغیب می کند تا از طراحی نئوکلاسیک در وسایل خانه خود استفاده کنند.

 

اگر از جمله کسانی هستید که عاشق سادگی و دوام هستند و اگر شیفته وسایل تزیینی امروزی هستید، بهتر است سبک مورد علاقه خود یعنی نئوکلاسیک را بهتر بشناسید.

 

   سبک نئوکلاسیک چیست؟

 

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک و کلاسیک دو واژه ای هستند که ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و اگر سبک کلاسیک را مادر اصلی ترین سبک های معماری و سیاست بنامیم، سبک نئوکلاسیک بیرون خواهد آمد و نسل جدیدی از طراحی کلاسیک خواهد بود.

 

طراحی نئوکلاسیک به دنبال ارائه زیبایی و شکوه سبک کلاسیک به شیوه ای مدرن و در عین حال نشان دادن سادگی و ظرافت و ارتباط نزدیک با عناصر طبیعی سبک کلاسیک است.

 

این سبک از هنر روم باستان و یونان الهام گرفته شده است، با این تفاوت که حس زیبایی شناختی را به شیوه ای مدرن در عموم القا می کند. برای طراحی خانه های بزرگ، ویلاهای سخاوتمندانه و فضاهای مجلل انتخاب خوبی است.

   سبک نئوکلاسیک چیست؟-وب سایت دکورامسین

 

  ویژگی سبک دکوراسیون نئوکلاسیک 

 

نئوکلاسیک تفسیری مدرن از سبک دکوراسیون کلاسیک است. بنابراین، ویژگی‌های کلاسیک متمایز تقریباً بدون تغییر حفظ می‌شوند. اگرچه از نظر بصری ساده تر است، اما همچنان سبکی غنی، مجلل و قابل احترام با مواد و تزئینات گران قیمت است. نئوکلاسیک به محیط باز نیاز دارد چون تمام ساختار دکوراسیون به آن بستگی خواهد داشت این سبک متمایل به تقارن و وجود مراکز برجسته ای است که در داخل آن ساخته شده است. برای مثال، یک شومینه در اتاق نشیمن، یک میز ناهارخوری مجلل در آشپزخانه، یا یک تخت چهارتایی در اتاق خواب.

 

تفاوت بین سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک

 

در سبک نئوکلاسیک جایی برای استفاده از ابزارهای پر زرق و برق و لوازم جانبی غیر ضروری وجود ندارد. در این طرح فقط از تجهیزات لازم استفاده شده و فضا بیشتر نمایان خواهد شد.

 

اشیاء تزیینی خلاقیت و سلیقه طراح خود را نشان می دهد و در عین حال احساس سادگی و نشاط را در فضا ایجاد می کند.

 

در نمونه طراحی کلاسیک سعی می شود از خطوط منحنی و منظم استفاده شود و نقوش پیچیده و چشم نواز در حکاکی مبل ها، نقش های پرده و قالیچه های تزیینی فضا را شکوهمند کند.

 

اما در سبک نئوکلاسیک ضمن استفاده از اشیاء مجلل و زیبا، خطوط شیب دار، شکسته و نامتقارن ایجاد خلاقیت و نوآوری کرده و با سبک های مدرن ترکیب می شود.

 

رنگ های سبک کلاسیک حس اصالت و طبیعی بودن را القا می کنند و رنگ های خنثی مانند بژ، سفید، شنی و غیره.

 

در نمونه طراحی نئوکلاسیک دست طراح برای انتخاب رنگ بازتر است و ضمن حرکت در چارچوب سبک کلاسیک از رنگ های مدرن تری مانند خردلی، لاجوردی، برنزی و همچنین رنگ های پایه مانند خاکستری، قارچی، صدفی استفاده می کند.

 

تفاوت بین سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک-وب سایت دکورامسین

استفاده از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی

 

طراحی داخلی می تواند از یک سبک واحد یا ترکیبی از طراحی کلاسیک و نئوکلاسیک پیروی کند، اما اگر معماری نئوکلاسیک را به عنوان سبک میانی خود انتخاب کرده اید، به راحتی می توانید طرح خود را ایجاد کنید.

 

زیرا دسترسی بیشتری به تجهیزات مدرن دارید و کافی است اصول سبک کلاسیک را اساس اصلی طراحی در نظر بگیرید.

 

نور بخش مهمی از طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک است، روشنایی محیط در این سبک بسیار مهم است و می تواند باز شدن فضا و رها شدن روح و آرامش را دو چندان کند.

 

استفاده از لوسترهای خلاقانه، آباژورهای پایه بلند، آباژورهای رومیزی ظریف با نمای شیشه ای یا اکریلیک می تواند نور مورد نیاز را تامین کرده و نمای زیبایی ایجاد کند.

استفاده از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی-وب سایت دکورامسین

 

نور نئوکلاسیک

 

از آنجایی که در این سبک بر نور تاکید می شود، نمی توان مانند سبک کلاسیک، پنجره ها را با پرده ها و اکسسوری های طرح دار و یالان پوشاند.

 

بنابراین با پرده های نازکی که مواد ظریف و چشم نوازی دارند جلوه ای ساده و دلنشین به منبع نور خارجی داده می شود.

 

کفپوش انتخابی در طرح نئوکلاسیک می تواند پارکت، لمینت یا حتی سرامیک باشد، اما رنگ و طرح آن نباید سادگی سایر عناصر را تحت الشعاع قرار دهد، بنابراین استفاده از رنگ های روشن و رومیزی طرح دار کارایی بیشتری دارد.

 

نور نئوکلاسیک-وب سایت دکورامسین

 نوع پارچه و لوازم جانبی

 

مبلمان مورد استفاده در این سبک باید واسطه ای شاد بین طراحی سبک نئوکلاسیک و کلاسیک باشد.

 

منبت ها و نقش برجسته های استفاده شده در مبلمان سلطنتی مناسب طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک نیست، اما مبلمان چوبی با پارچه های ساده مانند پنبه و کتان را می توان انتخاب کرد.

 

پارچه هایی مانند ژاکارد، ملیله دوزی، گلدوزی، رز و سایر پارچه هایی که رنگ و لعاب در آنها نقش مهمی دارد می تواند تعادل سبک نئوکلاسیک را به هم بزند و در کنار طرح چاپ کلاسیک جلوه بهتری پیدا کند.

 

نوع مبل انتخاب شده

 

بنابراین مبل های راحتی با طراحی ساده زیبایی و حسی مدرن را در فضایی متعادل تر ایجاد می کنند. اشیاء تزئینی انتخاب شده برای سبک نئوکلاسیک باید با زینت بخشیدن به فضا، سادگی خود را حفظ کنند.

 

استفاده از تابلوهای نقاشی با طرح های خلاقانه، اجسام هندسی فلزی یا شیشه ای را می توان با این فضا تطبیق داد.

 

اما باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از اشیاء تزیینی، طراحی خانه را از سبک نئوکلاسیک دور می کند، زیرا در این طراحی با بهره گیری از شکوه و جلال سبک کلاسیک به دنبال توزیعی مدرن است.

نوع مبل انتخاب شده-وب سایت دکورامسین

 

سخن نهایی

 

طراحی داخلی به سبک کلاسیک از مد نمی افتد، اگرچه کم کم جزئیات و تفاسیر جدیدی پیدا می کند.  یکی از این تعابیر جدید و مدرن نئوکلاسیک است. این سبک تمام ویژگی های اساسی سبک دکوراسیون کلاسیک را دارد و تلفیقی از آنهاست، اما بسیار بهتر از سبک دکوراسیون کلاسیک با واقعیت خانه ها و آپارتمان های مدرن سازگار است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *