طراحی داخلی با چوب

طراحی داخلی با چوب

با توجه به دنیای پراسترس امروزه، یکی از روش‌های حفظ آرامش و ایجاد فضاهای آرامش‌بخش و مناسب برای جسم و روح قرار گرفتن در طبیعت است. همچنین می‌توان با استفاده از عناصر طبیعی و الهام گرفته از طبیعیت در طراحی داخلی محیط زندگی، آرامش بیشتری در محیط ایجاد نمود. امروزه طراحی داخلی با چوب یکی از بهترین و زیباترین روش‎ها برای تزیین دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. دکوراسیون و طراحی داخلی با چوب طبیعی القا کننده حس آرامش به محیط اطراف است. به همین جهت افراد تمایل زیادی به استفاده از متریال چوبی نسبت به سایر متریال‌های دیگر دارند، حتی ممکن است رنگ‌های به کار رفته در طراحی داخلی را نیز به گونه‌ای انتخاب کنند که القا کننده طرح چوب باشند.

طراحی داخلی با چوب-وب سایت دکورامسین

استفاده از چوب در طراحی داخلی

در طراحی داخلی، چوب یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین متریال طبیعی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی از سبک‌هایی است که هیچ‌گاه قدیمی نمی‌شود. متریال چوب مختص سبک خاصی نیست و از سبک‌های کلاسیک و روستیک گرفته تا سبک‌‌های مدرن و مینیمالیستی می‌توان از آن در طراحی داخلی استفاده نمود. به کار بردن چوب موجب زیبایی و جلوه‌دار شدن محیط خانه می‌شود و از آن در تمامی قسمت‌های خانه اعم از آشپزخانه، سقف، کف، دیوارها، سالن پذیرایی، اتاق خواب‌ها و غیره می‌توان استفاده نمود.

با توجه به تنوع چوب‌ها کاربرد و ظاهر آن نیز متفاوت خواهد بود و هر چقدر چوب کیفیت بیشتری داشته باشد رنگ تیره‌تری دارد و گران قیمت‌تر می‌باشد. نکته قابل توجه آن است که از هر نوع چوبی برای همه اهداف نمی‌توان استفاده نمود و کار با چوب بدلیل تنوعی که دارد، در دکوراسیون داخلی راحت نیست و نیازمند استفاده از افراد ماهر، متخصص و با تجربه می‌باشد. به عنوان نمونه چوب سفید برای ساخت مبلمان مناسب است و از آن در ساخت کف‌پوش‌ها، دیوارها و سقف نمی‌توان استفاده نمود.

از سوی دیگر استفاده از متریال چوبی در طراحی داخلی نسبت به سایر متریال، اثرات زیان‌آور کمتری بر محیط زیست دارد و به راحتی قابل بازیافت می‌باشند. در واقع تهیه چوب از منبع تجدیدپذیر می‌باشد و غالب متریال‌های دیگر اینگونه نیستند.

استفاده از چوب در طراحی داخلی-وب سایت دکورامسین

نکات قابل توجه در طراحی داخلی با چوب:

  1. جهت ایجاد طراحی منحصر به فرد، بهتر است علاوه بر استفاده از چوب در دکوراسیون از نورپردازی به شیوه صحیح و کاربردی نیز استفاده گردد. چرا که نورپردازی دکوراسیون چوبی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توان با استفاده از نورپردازی مناسب این متریال محیطی جذاب و زیبا خلق کرد.
  2. جهت طراحی داخلی با چوب طبیعی بهتر است از عناصر طبیعی دیگر نیز استفاده شود. می‌توان در کنار متریال چوب از گل‌های طبیعی، سنگ و غیره نیز استفاده نمود.
  3. جهت زیباتر نمودن طراحی داخلی با چوب، بهتر است از طبیعت نیز الهام گیریم و در کنار رنگ چوبی از رنگ‌هایی که در طبیعت در کنار چوب دیده می‌شوند مانند رنگ سبز، استفاده نمود. همچنین برای جلوگیری از دکوراسیون کسل کننده بهتر است در کنار رنگ چوبی از یک رنگ خنثی مانند سفید یا کرمی روشن نیز استفاده نمود.

نکات قابل توجه در طراحی داخلی با چوب:-وب سایت دکورامسین

  1. یکی از موارد مهم در هنگام استفاده از متریال چوب در دکوراسیون داخلی، نحوه محافظت و نگهداری از آن می‌باشد. ضروری است که هر چند وقت یکبار کیفیت چوب استفاده شده در دکوراسیون داخلی بررسی شود و از نبود حشرات موذی همچون موریانه اطمینان حاصل کرد تا در صورت مشاهده آن‌ها پاکسازی و ترمیم قسمت‌های آسیب دیده به موقع انجام گیرد. بعلاوه از آن‌جایی که چوب یکی از مواد قابل اشتعال است و از آن در ساخت کابینت‌ها نیز استفاده می‌شود باید از نظر امنیتی توجه زیادی به آن شود.
  2. با توجه به قیمت بالای چوب طبیعی، می‌توان برای صرفه‌جویی در هزینه از آن در بعضی از قسمت‌های خانه از جمله سالن پذیرایی، اتاق خواب و یا آشپزخانه استفاده نمود.

طیف رنگی چوب مورد استفاده در دکوراسیون داخلی

طیف رنگی چوب‌ها می‌تواند از روشن تا تیره متنوع باشد و هر چقدر رنگ چوب تیره‌تر باشد جنس آن مرغوب‌تر است. جهت دکوراسیون داخلی بهتر است در فضای سالن پذیرایی و سایر قسمت‌ها از یک یا دو طیف رنگی استفاده شود و بهتر است در انتخاب رنگ‌های مورد استفاده در طراحی با چوب دقت کرد تا طراحی داخلی بدون عیب و نقص انجام شود و بی‌نظیر باشد. به عنوان مثال اگر متریال اصلی از چوب به رنگ تیره استفاده شده‌اند بهتر است سایر وسایل تزئیناتی و اکسسوری‌ها از چوب‌هایی به رنگ روشن باشند تا فضایی دلنشین و زیبا ایجاد شود. همچنین استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف و متنوع در یک محیط موجب تشکیل فضایی پر از هرج و مرج می‌شود و محیط را از فضایی دلنشین و آرامش‌بخش دور می‌کند.

 

طراحی داخلی قسمت‌های مختلف خانه توسط متریال چوب

آشپزخانه: آشپزخانه یکی از قسمت‌های مهم خانه می‌باشد و ایجاد احساس آرامش در این مکان حائز اهمیت می‌باشد. بعلاوه امروزه آشپزخانه‌ها در مکانی ساخته می‌شوند که از بخش‌های مختلف منزل به راحتی قابل مشاهده هستند. برای دکوراسیون آشپزخانه چوبی می‌توان از کابینت‌های چوبی، از دیوارپوش و کف‌پوش چوبی استفاده کرد و فضایی بی‌نظیر و عالی ایجاد نمود.

طراحی داخلی قسمت‌های مختلف خانه توسط متریال چوب-وب سایت دکورامسین

سالن پذیرایی: یکی از ایده‌های زیبا و آرامش‌بخش برای دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده از چوب در طراحی داخلی آن است. می‌توان کف‌پوش و دیوارپوش چوبی استفاده نمود. همچنین می‌توان از میزهای چوبی، مبلمان چوبی و اکسسوری‌های چوبی استفاده نمود.

طراحی داخلی قسمت‌های مختلف خانه توسط متریال چوب-وب سایت دکورامسین

اتاق خواب: استفاده از متریال چوب در اتاق خواب محیطی صمیمی و گرم و آرامش‌بخش ایجاد می‌نماید که می‌توان بر اساس شکل و اندازه اتاق خواب از طیف رنگ‌های مختلف چوب در آن استفاده نمود. برای مثال در اتاق خواب‌های کوچک بهتر است از المان‌های چوب با رنگ روشن استفاده نمود.

رامسین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا