خدمات شرکت رامسین

طراحی داخلی استخر

طراحی داخلی استخر -decoramsin.com

فهرست مطالب

یکی از تفریحات و ورزش‌هایی که هم درفضای سرپوشیده وهم در فضای روباز بسیار محبوب است وهرفردی در هر سن و سالی ازآن بهره­ می­برد؛ شنا و آب تنی است. ولی ازدحام شلوغی و محدودبودن سانس‌ استخرهای عمومی موجب می­شود بسیاری از افراد از این سرگرمی مفید دور شوند. طراحی­داخلی­استخر خانگی می­تواند این مشکل را حل نماید همچنین لحظات خوشی را در منزل در کنار خانواده‌تان برای شما فراهم سازی کند.همچنین بادرنظرگرفتن محیط و متراژ موجود و مشاوره با متخصص این کار طراحی داخلی استخر خانگی موردپسند خود را داشته باشید و کار را به آن ها بسپارید تا با یک طراحی­ داخلی منحصربه­ فرد استخر خود را بسازید.

انواع استخر

قرارگیری استخرها در ساختمان به دو نوع سرپوشیده و روباز تقسیم­ می­گردد. که افراد الان بیشتر از استخرخانگی به­خاطر شلوغی که در استخرهای عمومی وجود دارد  از آن بهره می­برند در نوع سرپوشید به دلیل­اینکه در محیط‌های اختصاصی و داخل خانه‌ها قرار دارند که به دلیل هزینه‌ی بالاتر، که خواهان کمتری در بین مردم را دارد. محل قرارگیری نوع روباز معمولا در تراس ساختمان، در محیط باغ و حیاط­ ویلا یا حتی پشت بام طراحی می­گردد.

decoramsin.com-انواع استخر

مقدمات ساخت استخر خانگی

قبل از شروع به کار، حتما باید همه مراحل کار و جزئیات آن را شفاف­سازی نمایید. یعنی اینکه مشخص کنید که استخر خود را به چه صورت می‌خواهید بسازید، برای مثال سرامیکی، سیمانی یا پیش ساخته؟ هزینه بنا استخر خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است. پس پیش از هرچیز هزینه ای که می‌خواهید برای این کار استفاده کنید، را به طور دقیق مشخص کنید.

در مرحله بعدی باید مکانی را که می­خواهید به این کار تعلق دهید، به­طور دقیق ابعاد را محاسبه نمایید. بهتر است موقعیتی را که به استخر تعلق خواهید داد باید آفتاب‌گیر خوبی داشته­باشد. به دلیل اینکه این کار صرفه­جویی در هزینه‌های گرم شدن آب را کاهش می­دهد، پس مکانی را در نظرداشته­باشید که بیشترین تابش نورخورشید را جذب می­نماید. همچنین باید در نظرداشت که در نزدیکی محل استخر درختانی با ریشه‌های زیاد وجود نداشته باشد.

علت اینکه گفته­ شد در اطراف استخر نباید ریشه­درختی وجود داشته­ باشد این است که با رشد درخت موجب آسیب دیدن سیستم لوله­ کشی و تخلیه­آب می­گردد.همچنین اگر نزدیکی استخر درختی باشد موجب ایجاد سایه و کاهش نورگیری آن می­شود و با ریخته شدن برگ­ها و صمغ آن باعث کثیفی آب می­شود بنابراین موجب رسوب­گیری در کف استخر می­شود این­کار نظافت و هزینه نگهداری را افزایش می­دهد.

زیرساخت‌های لازم جهت ساخت استخر خانگی

منطقه که می­خواهید استخر در آن بنا شود بادرنظرداشتن عمق و ابعاد استخر روباز را با کمک ماشین‌آلات حفاری، خاک‌برداری می­نمایند. بعد از انجام این مرحله حال نوبت به صافکاری و ایجاد قسمت هایی برای عمق­کم و عمیق آن شیب­بندی کرده و پس مرحبه بتن­ریزی آغاز می­گردد همچنین بعداز انجام این مرحله بعد به آرماتوربندی کف استخر با میلگرد اختصاص دارد که به صورت شبکه‌ای در کف و دیواره استخر واقع می­شود.لازم به ذکر است برای انجام تمام این مراحل باید حتما از قبل مجوز را دریافت و نقشه کشی را انجام داده باشید.

decoramsin.com-زیرساخت‌های لازم جهت ساخت استخر خانگی

 

بعد از مراحل گفته­شده در بالا نوبت به جای‌گذاری تاسیسات استخر می­رسد. مطابق با نقشه اجرایی استخر، لوله‌های ورود و خروج آب را در محل موردنظر به کار میگذاریم همچنین با کمک برق‌کار، سیم‌کشی‌های مربوط به سیستم روشنایی استخر را انجام می­دهیم. اگر می­خواهید آب­گرم استخر نیز داشته­باشید باید مکانی برای موتورخانه درنظربگیرید تا تجهیزات مربوط به استخر مثل فیلتر تصفیه آب، پمپ، تنظیم دمای آب و… در این مکان قرار گیرد. قابل ذکراست باید توجه داشته باشید که سطح موتورخانه از سطح کف استخر در حدود یک متر پایین‌تر باشد.

بعد از انجام دادن کارهای زیرساختی استخر، نوبت به بتن‌ریزی می­رسد.همچنین می‌توان از بلوک‌های سیمانی نیز جهت بنا کف استخر بهره­مند شد و برای استخر خانگی که حجم آب زیادی را در برنخواهد گرفت، مقرون به صرفه‌تر خواهدبود. پس از اینکه بلوک‌ها در کف­استخر چیده­شد باید با ریختن ملات روانی روی آن، تمام حفره‌های موجود در بین بلوک‌ها را بپوشانیم.

پس از اینکه مراحل ساخت کف رابه اتمام رساندیم حال نوبت به دیواره‌های استخر می­رسد. که مراحل چیدن دیواره استخر نیز هم مانند کف استخر که در بالا گفته­شد با بتن‌ریزی یا چیدن بلوک‌های سیمانی صورت می­گیرد.

آببندی استخر خانگی

حال به مرحله آب بندی استخرخانگی رسیدیم پس باید درنظرداشته­باشیم بعد از اینکه کف و دیواره استخر به­طورکامل خشک شد، نوبت عایق‌بندی آن است. با مخلوط­کردن سیمان سفید، چسب بتن و پودر سنگ، ملاتی می‌سازند که موجب عایق‌بندی استخر می­شود. لازم است این ملات را دو بار روی تمام کف و دیواره‌های استخر کشیده­شود و بعد باید تست کنید که آیا آب از استخر نشت می‌کند یا نه. این تست به این صورت انجام می­شود که درون استخر را باید به­طورکامل از آب پر کنید، بعد از چند روز سطح آب موجود را اندازه‌گیری می­نمایید.

مرحله نهایی طراحی­ داخلی استخر

بعدازاینکه کاهای زیباسازی و کاشی­کاری استخر را به اتمام رساندید؛ درون آن را پر از آب می کنید و سیستم­گرمایشی،پمپ­ها و روشنایی محیط را روشن می­نماییم.سپس بعدازاینکه تمام ایرادها و نقص های موجود را برطرف کردیم می­توان از استخر استفاده نمود که پیشنهاد ما به شما این­است که اولین بار این کار را در حضور متخصص صورت گیرد.

مدل‌های گوناگون طراحی­ داخلی استخر

طراحی استخر در مدل‌های گوناگونی بادرنظرگرفتن ویژگی آن­ها لحاظ می­شود که با انتخاب درست مدل آن ؛موجب می­شود زیبایی بسیاری به محیط خانه‌تان ببخشد. که ما به برخی از این مدل­ها اشاره خواهیم­کرد ولی لازم به ذکراست که فقط به این مدل­ها وابسته نیست شما می­توانید هرطرحی که بخواهید را با متخصص پیمان­کار طراحی کنید تا به طرح رویایی خود دست پیداکنید.

برخی از این مدل­ها عبارتند از:

  • استخر دایره ای
  • استخر مستطیلی
  • استخر توکار
  • استخر روی زمین

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *