طراحی آشپزخانه مطبخ دار

تا کنون به طراحی آشپزخانه مطبخ دار فکر کرده اید؟ در این نوع آشپزخانه ها پخت و پز و تمیز کردن آسان است. آشپزخانه های اپن در طراحی خانه رایج شده اند و به بخشی جدایی ناپذیر از وعده های غذایی خانوادگی و گفتگوهای روزانه تبدیل گشته اند و داشتن آشپزخانه مخفی یا به عبارتی طراحی آشپزخانه مطبخ دار دارای اهمیت بیشتری شده است. بنابراین آشپزخانه اصلی شما می تواند مکانی زیبا برای جمع شدن و ملاقات با اعضای خانواده شما باشد و آشپزخانه شما تمیز و بکر خواهد ماند و هرگز نگران آمدن مهمانان نخواهید بود.  این نوع آشپزخانه برای هرکسی که فضای کافی دارد و به نظافت فکر می کند مهم تلقی می شود. به این ترتیب می توانید با طراحی آشپزخانه مطبخ دار از این کارایی مثبت بهره مند شوید.

طراحی آشپزخانه مطبخ دار چیست؟

برای افرادی که واقعا به تمیزی آشپزخانه اهمیت می دهند، داشتن یک آشپزخانه مدرن در کنار آشپزخانه مطبخ دار ضروری است. آشپزخانه مطبخ دار در قسمتی از خانه تعبیه شده است که برای مهمانانی که در اتاق نشیمن یا پذیرایی نشسته اند دیده نمی شود، برخلاف آشپزخانه اصلی به راحتی در داخل آن طبخ انجام می شود. آشپزخانه مطبخ دار به شما این امکان را می دهد که بدون ترس از پاشیدن روغن، دود و بوی غذا هر چه می خواهید بپزید و آشپزی لذت بخشی را بدون دغدغه تجربه کنید. به خصوص اگر در پاسیو یا حیاط خلوت ساخته شده است، با دستان باز غذا بپزید و از کثیف شدن نترسید. حتی می توانید در تعطیلات از باربیکیو در آن استفاده کنید و از فضای باز لذت ببرید.

مزایای طراحی آشپزخانه مطبخ دار

در آشپزی روزمره بوی غذا، بخار و قطرات روغن اجتناب‌ناپذیر است و می‌تواند بر ظاهر زیبای آشپزخانه شما تأثیر منفی بگذارد. از طرفی مصالح آشپزخانه‌های لوکس مانند میز ناهار خوری و کابینت آشپزخانه گران هستند و بازسازی همه آنها نوعی هزینه است. به همین دلیل وجود آشپزخانه مطبخ دار به عنوان آشپزخانه مجزا در خانه ضروری تلقی می‌شود که می‌تواند مزایای زیادی را برای شما فراهم کند.

 

مزایای طراحی آشپزخانه مطبخ دار-وب سایت دکورامسین

 

حفظ زیبایی در طراحی آشپزخانه مطبخ دار

اگر اغلب در آشپزخانه هستید و از آن استفاده می آشپزخانه شما بعد از مدتی زیبایی خود را از دست می‌دهد و هر ۳-۴ ماه یکبار نیاز به بازسازی خواهد داشت؛ بنابراین وجود آشپزخانه مطبخ دار می‌تواند زیبایی آشپزخانه اصلی شما را برای مدت طولانی حفظ کند.

 

نظم در آشپزخانه اصلی

همه ما می‌دانیم که پختن و تهیه غذا سه بار در روز در آشپزخانه باعث به هم ریختگی زیادی می‌شود. مدیریت آشپزی و نظافت آشپزخانه، به خصوص در مقابل مهمانان، دشوار و خسته کننده خواهد بود. وجود آشپزی همراه با آشپزی در طراحی آشپزخانه مطبخ دار به طور کلی یک گزینه است و حتی اگر تنها به نیاز افرادی که در خانه آشپزی می‌کنند بستگی داشته باشد، امروزه افراد به شدت دنبال ساخت این فضا در آنها هستند.

 

آشپزخانه تمیز و کثیف چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همان‌طور که گفتیم امروزه بسیاری از خانه‌های مدرن دارای آشپزخانه‌های متصل به اتاق نشیمن و به اصطلاح اُپن هستند. بنابراین لازم است دو آشپزخانه در خانه وجود داشته باشد، یکی به عنوان آشپزخانه کثیف و مناسب برای آشپزخانه شخصی و دیگری به عنوان آشپزخانه تمیز برای مهمانان و اعضای خانواده این آشپزخانه اضافی به این معنی است که مهمانان یا اعضای خانواده ظروف کثیف آشپزخانه شما را نخواهند دید و هرگز نگران تمیزی محیط آشپزخانه و مکان نامرتب آن نخواهید بود.

 

کابینت مناسب در طراحی آشپزخانه مطبخ دار

این سبک از آشپزی در آفریقای جنوبی، استرالیا و اخیراً در ایران رایج شده است. اما مهم‌ترین نکته در طراحی آشپزخانه مطبخ دار، انتخاب نوع کابینت با طرح و رنگ آشپزخانه مخفی و آشپزخانه اصلی است که به ایجاد طراحی زیبا و یکپارچه کمک می‌کند. در برنامه ریزی و طراحی فضای داخلی آشپزخانه باید به دو نکته مهم نیز توجه کرد: اول اینکه هدف از این طراحی جلوگیری از به‌هم‌ریختگی آشپزخانه و فضای نشیمن اصلی است. دوم اینکه فضای آشپزخانه مطبخ دار به اندازه آشپزخانه اصلی، کاربردی است.

 

انواع مختلف کابینت دیواری و عمودی فضای ذخیره سازی زیادی را در مقایسه با مدل‌های دیگر به شما می‌دهد. حتی‌الامکان سعی کنید از مدل‌های فانتزی دیگر استفاده نکنید. رنگ زرد انتخابی جذاب برای طراحی کابینت آشپزخانه است. اگر تحمل گرما را ندارید استفاده از این رنگ به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. امروزه آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های بدون دستگیره بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌آیند. این کابینت‌ها بدون ایجاد مزاحمت برای ترافیک بسیار  جذاب هستند و در چیدمان آشپزخانه مطبخ دار یا آشپزخانه اصلی فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

کابینت مناسب در طراحی آشپزخانه مطبخ دار-وب سایت دکورامسین

 

نورپردازی

نورپردازی خلاقانه برای آشپزخانه ایجاد کنید. نوارهای LED دور کابینت آشپزخانه درخشندگی خاصی ایجاد کرده و رنگ محیط اطراف را روشن می‌کند. تمام فضای قفسه در کمد شما باید مجهز به نوارهای LED  باشد. آنها به راحتی نصب می‌شوند و نور کافی برای پخت و پز راحت را فراهم می‌کنند. در حالی که نصب پنجره‌های بزرگ در یک آشپزخانه خطی و کوچک آسان نیست، اما اگر بتوانید از آنها استفاده کنید، جلوه زیبایی خواهید داشت. همچنین استفاده از چراغ‌های آویز در قسمت‌های دیگر آشپزخانه را فراموش نکنید.

تفکیک آشپزخانه مطبخ دار با آشپزخانه اصلی

از درهای شیشه‌ای می‌توان برای ایجاد حائل بین آشپزخانه مطبخ دار و آشپزخانه اصلی استفاده کرد. این درها علاوه بر ایجاد فاصله بین دو مکان و جلوگیری از ورود بوی سوختگی به داخل خانه، نور محیط را حفظ کرده و از تاریک شدن آشپزخانه جلوگیری می‌کند.

 تفکیک آشپزخانه مطبخ دار با آشپزخانه اصلی-وب سایت دکورامسین

 

هزینه

هزینه طراحی آشپزخانه مطبخ دار تقریباً برابر با آشپزخانه اصلی است و به وسایلی که در این قسمت استفاده می‌کنید بستگی دارد. برای مثال اگر قصد دارید از کابینت‌های چوبی برای آشپزخانه مطبخ دار خود استفاده کنید، هزینه آن با کابینت‌های فلزی متفاوت خواهد بود. انتخاب کف آشپزخانه نیز بر هزینه نهایی تأثیر می‌گذارد. هنگام طراحی آشپزخانه هوشمندانه عمل کنید و از یک معمار ماهر مشاوره بگیرید، زیرا همان‌طور که می‌دانید آشپزی در یک آشپزخانه کوچک بسیار دشوار است. به همین دلیل است که شما نیاز به یک طراحی متفکرانه دارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *