طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک -وب سایت دکورامسین

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک  

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک  

از گذشته تا به امروز یکی از دغدغه‌های اساسی افراد این بوده‌است که آشپزخانه کوچک خود را به درستی طراحی کنند تا بتواند از فضا به صورت بهینه نهایت استفاده را ببرند.  طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک یکی از محبوب‌ترین طراحی‌ها است که امروز مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از این طراحی میتوان کارایی بیشتری از فضا انتظار داشت. البته قبل از اینکه از این طراحی استفاده کنید باید با آن آشنایی نسبی داشته باشید. با ما همراه باشید تا در این مقاله طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک را مورد بررسی قرار دهیم.

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک -وب سایت دکورامسین

معرفی طراحی آشپزخانه ال شکل

طراحی ال شکل از دو دیوار عمود بر هم تشکیل شده ‌است. معمولاً در قسمت کوچکتر آن گاز و سینک نصب خواهد شد و در قسمت بزرگ فعالیت‌های گسترده‌تر و یخچال قرار می‌گیرد. البته این طراحی مدل‌های مختلفی دارد که افراد می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. اما امری که طراحی آشپزخانه ال شکل را خاص می‌کند این است که با هر نوع آشپزخانه‌ای تطابق دارد. شما می‌توانید از این مدل طراحی در آشپزخانه های کوچک و بزرگ استفاده را ببرید. این مدل طراحی به شما این امکان را می‌دهد که از کل فضا بتوانید استفاده کنید.

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک -وب سایت دکورامسین

مزایای طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک

طراحی فضای آشپزخانه‌های کوچک کار دشواری است. اگر شما قصد دارید یک طراحی مناسب برای آن در نظر داشته باشید ابتدا باید مزایای آن طراحی را بررسی کنید.  مزایای طراحی ال شکل آشپزخانه کوچک بسیار زیاد هستند، شما با آگاهی از آن‌‌ها پی خواهید برد که این طراحی می‌تواند نیاز شما را برطرف کند. به چند مورد از مهمترین مزایای این  طراحی اشاره می‌کنیم.

مثلث عالی کار فوق العاده

آشپزخانه‌های ال شکل محیطی مناسب و دارای مثلث عالی کار هستند. منظور از این مثلث ارتباط راحت بین سینک، گاز و یخچال است. شما برای انجام امور مختلف در آشپزخانه باید حتما ارتباط نزدیکی با این سه قسمت داشته باشید. این مثلث عالی کار به شما و دیگر اعضای خانواده این امکان را می‌دهد که به راحتی آشپزی کنید و در آشپزخانه رفت آمد داشته باشید. طبیعتاً اگر طراحی مثلث کار مورد توجه قرار نگیرد کار کردن در آشپزخانه طاقت فرسا و حوصله سر بر خواهد بود.

داشتن دید بیشتر

به دلیل طراحی ال شکل شما می‌توانید فضای دید بیشتری داشته باشید. معمولا بانوان در هنگام آشپزی نمی‌توانند که به طور دائم وضعیت کودکان خردسال خود را چک کنند. این امر سبب می‌شود که خطرات احتمالی افزایش یابد. اما طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک به شما این امکان را  می‌دهد وقتی  در آشپزخانه درحال انجام امور مختلفی هستید بر روی کودکان خود نظارت داشته باشید. همچنین به دلیل اینکه این آشپزخانه از قسمت‌های دیگر ساختمان جدا نیست شما قادر خواهید بود با دیگر اعضای خانواده و میهمانان وقت بیشتری را بگذرانید.

ورودی های متعدد

در طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک دو یا چند ورودی برای تردد افراد وجود دارد. این یکی از مزیت‌های قابل توجه این مدل طراحی‌ها است. اینگونه دیگر اعضای خانواده و افراد به‌راحتی قادر خواهند بود رفت و آمد کنند و برای شما در هنگام آشپزی و…مزاحمت ایجاد نکنند. همچنین ورودی‌های متعدد در هنگامی که خانه شلوغ است یا شما میهمانان زیادی دارید می‌تواند بسیار کارایی داشته باشد. البته داشتن این ورودی‌ها کاملا اختیاری است. شما می‌توانید آشپزخانه خود را طوری طراحی کنید که ورودی‌های متعددی در آن وجود نداشته باشد.

مناسب برای آشپزخانه های کوچک

سبک خاص طراحی ال شکل سبب شده جزو بهترین گزینه‌ها برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک محسوب شود. در این مدل طراحی‌ها فضای بسیار زیادی برای قرار دادن وسایل مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.  تعداد کابینت‌ها در طراحی ال شکل زیاد است، پس شما می‌توانید از جای‌گیری تمام وسایل خود اطمینان خاطر داشته باشید. همچنین در این سبک کابینت‌ها معمولاً به صورت عمود قرار می‌گیرد که این فضای آشپزخانه را بزرگتر جلوه می‌دهد. اگر شما حتی آشپزخانه متوسط یا بزرگی نیز دارید باز قادر خواهید بود از طراحی ال شکل استفاده کنند.

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک -وب سایت دکورامسین

چند نکته برای داشتن طراحی ال شکل کاربردی و زیبا

اکنون چند نکته را ذکر می‌کنیم، شما با رعایت آن‌ها می‌توانید طراحی ال شکل بهتری برای آشپزخانه کوچک خود انجام دهید. البته به‌کاربردن این نکات کاملا سلیقه‌ای است.

رنگ کابینت در طراحی ال شکل کوچک

کابینت‌ها تأثیر بسزایی در مدرن‌تر دیده شدن آشپزخانه دارند. اگر شما علاقه‌مند هستید که آشپزخانه‌ مدرنی داشته باشید می‌توانید از طراحی‌های جدید کابینت استفاده کنید. این کابینت‌ها به آسانی باز و بسته می‌شوند و کارایی بهتری دارند. همچنین بهتر است رنگ کابینت‌ها را اگر آشپزخانه شما کوچک است به رنگ‌های روشن انتخاب کنید. رنگ‌های روشن و براق فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر نمایان می‌کنند.

جنس و رنگ کانتر آشپزخانه

توجه داشته باشید که کانتر آشپزخانه را از جنس و متریال‌های بادوام و مستحکم انتخاب کنید. شما از این قسمت از آشپزخانه بسیار استفاده می‌کنید اگر جنس آن نامناسب باشد خط و خش‌های زیادی بر روی کانتر ایجاد می‌شود. طبیعتاً این خط و خش جلوه زیبایی ندارند و فضای آشپزخانه را زشت می‌کنند. اگر شما از لحاظ قیمتی توان اقتصادی بالایی دارید می‌توانید جنس گرانیت را برای کانتر آشپزخانه استفاده کنید. همچنین رنگ کانتر آشپزخانه را باید به صورتی انتخاب کنید که با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی داشته باشد.

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک -وب سایت دکورامسین

سخن پایانی

طراحی آشپزخانه ال شکل کوچک تخصص و مهارت خاصی را می‌طلبد. اگر شما در این زمان زمینه تخصص کافی را ندارید می‌توانید از مجموعه‌هایی کمک بگیرید. مجموعه رامسین از جمله مجموعه‌های باتجربه و آگاه در این زمینه است. این مجموعه با سال‌ها سابقه بهترین خدمات را در طراحی آشپزخانه ال شکل در اختیار شما قرار می‌دهد. شما میتوانید از این خدمات با مناسب‌ترین قیمت بهره ببرید. اگر در مورد طراحی  و همچنین قیمت آن هرگونه سوالی داشتید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *