طراحی­داخلی حیاط­ خلوت

 

یکی از اساسی­ترین قسمت­های دکوراسیون­طراحی­داخلی در هر خانه­ای  حیاط خلوت می­باشد. برای این­کار ایده­های بسیاری موجود است که در ادامه این نوشته به اغلب آن­ها اشاره خواهیم­کرد.

حیاط خلوت در هر خانه مکانی جهت سپری­کردن اوقات استراحت و تفریح می­باشد. بنابراین بهتراست در زمان طراحی حیاط­خلوت با متخصصان ومعماران در این زمینه مشورت­کنید و کار را به آن­ها بسپارید تا یک طراحی زیبا و منحصربه­­فرد را برای شما به ارمغان­آورند.

 

طراحی حیاط­خلوت با کمک ایده­های مدرن و جذاب

اگر فضا حیاط شما کوچک باشد می­توانید در حیاط­خلوت خانه­تان از حوضچه­های کوچک نیز استفاده­کنید. بهره­گیری از انواع گل­های رنگی و شاداب در این فضا ایده­ی مناسبی برای دیزاین حیاط می­باشد. اگر حیاط­خلوت شما دارای فضای بزرگی است می­توانید بخشی از آن را به دیزاین مبلمان اختصاص­دهید همچنین با کاشت گل­ها و درختان زیبایی حیاط خانه­تان را به فضایی دنج و رویایی تبدیل نمائیدهمچنین اگر حیاط­خلوت­ خانه­تان را تبدیل به باغ زیبا و کوچک کنید تا بتوانید اوقات فراغت خود را در فضای آرامش­بخش با طراحی زیبا سپری­کنید.

طراحی دکوراسیون حیاط­خلوت

·         استفاده از شومینه بیرونی

زمانی­که می­خواهید راجب حیاط­خلوت یا طراحی­پاسیو تصمیم بگیرید، درقدم­اول نیاز به برنامه­ریزی است باید برنامه­ای را که نیاز به تغییراست را یادداشت­کنید. به­جای استفاده از ایده­هایی که احساس می­کنید غیرممکن است از آن­ها برای طراحی پاسیو و باغچه­ها الهام­بگیرید.اگر می­خواهید در بعدازظهرهای خنک به تفریح بپردازید،ایجاد یک شومینه در حیاط ایده­خوبی است.

·         استفاده از ایده های خلاقانه

اگر محوطه­ی شما دارای فضای­بزرگی است چرا فقط به دیزاین قسمتی از آن بپردازید شما می توانید چندین فضا برای لذت­بردن را ایجادکنید تیم حرفه­ای عرشا با متخصصانی و معمارانی که دراین زمینه دارند می­تواند طراحی فوق­العاده مدرن و زیبا را برای شما به ارمغان­آورند.همچنین استفاده از صندلی­های راحتی، میز­نهارخوری و کاشت درخت­های بزرگ در دوطرف آن­ها به خوبی با سنگ­فرش حیاط هماهنگی لازم را یابد و طرحی منحصربه­فرد را تداعی­کند.

·         استفاده از میز و صندلی

زمانی­که اقدام به دکوراسیون حیاط­خلوت می­کنید، برای کامل­شدن فضا می­توانید از صندلی­ها همچنین مبل­های مخصوص فضای بیرون بهره­گیرید.

استفاده از صندلی­های سفید رنگ در اطراف میزنهارخوری زیبایی سنگ­فرش را دوچندان می­کند؛شما می­توانید هارمونی زیبا این رنگ را در محوطه مشاهده­نمائید.

·         استفاده از گیاهان

طراحی باغچه حیاط با استفاده از گیاهان با زیبایی که در گل­ها و درختان و خلاقیت­های مدرن دارد حیاط­خلوت را فضایی آرام برای استراحت به­وجود می­آورد همچنین می­توانید غذای خود را در این فضا سرو کنید.

استفاده از پنل شیشه­ای در محوطه استخر نور و شفافیت را به فضا می­بخشد و به­آسانی می­توان ازیک طرف حیاط به سمت دیگر احاطه داشت. همچنین می­توان از پرده­هایی کتان سفیدرنگ نیز استفاده­کرد به­طوری که یک دیوار در آنجا وجوددارد.

در محوطه از شمع­ها نیز غافل نشوید،شمع فضای موجود را رمانتیک و خاص می­کند و می­توانید در مواقعی که به­صرف­غذا می­پردازید آن­ها را روشن کنید.

استفاده از آلاچیق

طراحی آلاچیقی  که دارای سقف نیمه­پوشیده­است محوطه میزنهارخوری را به­طور سایه­روشن نشان می­دهد. غذا خوردن در فضایی که هم از نورخورشید می­توان بهره برد و هم از سایه حس لذت­بخشی را به ما هدیه می­دهد همچنین استفاده از یک لامپ در بالای میز نور موردنیاز برای تاریکی شب را نیز به­همراه­دارد.

·         ایجاد فضای­نشیمن با استفاده از بتن

طراحی یک فضای نشیمنی با استفاده از بتن همچنین استفاده از بالشتک­های نرم و تشک ساختار دائمی را به فضا می­خشید که می­توان سال­ها از بهره و لذت برد.

·         استفاده از صندلی­آویز

استفاده از صندلی­آویز فضای حیاط شما را منحصربه­فرد تر و زیباتر می­کند. تایل­های هندسی با طیف­رنگی­آبی در کنار کوسن­های نارنجی رنگ ترکیبی فوق­العاده­ای به­وجودآورده و زیبایی محیط را دوچندان کرده است.

 

حصار­سیاهی که در محیط استفاده­شده موجب حسی دراماتیک در فضا را ایجاد کرده­است.لازم به ذکراست که بشقاب­های تزئینی که در سمت چپ این حصار استفاده­شده حس­وحالی سنتی را در فضا به­وجود آورده­است.

·         استفاده از رنگ­های متنوع و شاد

وجود فرش­هایی که شامل رنگ­ها و اشکال گوناگون هستند همچنین استفاده از کوسن­های مربعی­شکل حس­صمیمیت در فضا دوچندان کرده­است با تماشای این حیاط­خلوت متوجه طیف­رنگی محشر آن می­شوید. همچنین وجود میزهای­کوچک و مبل­ها حسی روستیک را به فضا می­بخشد و زیبایی خارق­العاده­ای را به فضا هدیه داده است. درچنین محیطی استفاده از دکورهای جذاب نیز زیبایی محیط را بیشتر می­کند.

 

·         استفاده از المان­های چوبی

استفاده از عناصرچوبی مثل میز و مبلمان چوبی ایده خوبی جهت طراحی حیاط می­باشد.شما می­توانید از نیمکت­های چوبی به­همراه کوسن­هایی خنثی استفاده­کنید. پیشنهادما به شما استفاده از کوسن­های طرح­دار است چون موجب انسجام در فضا می­شود این نکته را به یاد داشته­باشید در زمان دکوراسیون حیاط هیچ­محدودیتی وجو­ندارد.

·         اجرای طراحی ساده

جهت طراحی حیاط­خلوت از تم­های ساده استفاده­کنید. اگر فضای کوچکی دارید بهتراست برای بزرگ نشان­دادن آن از طراحی  مینیمال استفاده­کنید.

اجرای طراحی ساده به بزرگ­تر نشان­دادن فضا کمک شایانی می­کند. در کنار آن جهت جلوگیری از یکنواخت­بودن محیط می­توانید از عناصرتزئینی با رنگ­های مختلف استفاده­کنید.

·         سنگ­فرش حیاط­خلوت

بهر­گیری از انواع سنگ­فرش ها یکی­دیگر از راهکارها برای زیباترشدن محیط است سنگ­فرش­هایی که برای کف­حیاط استفاده­می­شود در انواع بسیاری وجود دارد که برخی از آن­ها آجری،بتنی،سنگ­ریزه،سنگ­طبیعی­ و…. می­باشد.

·         طراحی­داخلی به سبک مینیمالیسم

بهره­گیری از مصالحی که نمایی سخت و سفت دارند موجب­می­شود نمایی مینیمالیسم به حیاط خود هدیه­دهید؛ یکی از این سبک­ها بتن است که این روزها در سبک­های صنعتی و مینیمال جایگاه ویژه­ای دارد.بتن درکنار زمینی که پر از گیاه است زیبایی­خود را به­رخ­می­کشد همینطور کف­پوش­های بتنی،میز، صندلی محیط را بسیار زیبا و جذاب نشان می­دهد.

·         طراحی دیوار سبز در حیاط خلوت

گل کاری عمودی نمایی قوق­العاده را به فضای شما می­بخشد که باتوجه به فضای شما به­صورت عمودی و افقی اقدام به گل­کاری می­نماییم.زیبایی این دیوار حیرت­انگیز است.امروزه در طراحی­های خارجی و داخلی دیوازسبز بسیار رایج پیدا کرده­است.

حیاط­خلوت از قسمت­های مهم هرخانه­ای است که بهره­برداری از خلاقیت­فردی در طراحی آن از اهمیت بسیاری دارد. ایده­های گفته­شده فقط برخی از نمونه­هایی برای طراحی­داخلی است که می­توانید برای هر ایده­ی دیگر با گروه حرفه­ای عرشا در ارتباط­باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا