عکس بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

روش های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

عکس بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

روش های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 

دکوراسیون رامسین: حمام بهترین مکان برای رفع خستگی یک روز کاری است. و به همین خاطر این فضا نیاز به دکوراسیون مناسب دارد که فرد بتواند در آن احساس آرامش کند. رنگ ها به شما کمک می کنند که در فضایى آرام قرار بگیرید.

استفاده از کاشی های ریز با سایه های مختلف رنگ آبی در دیوار پشت سینک دستشویی علاوه براینکه از مرطوب و خراب شدن دیوار جلوگیری می کند باعث زیباتر شدن حمام در نتیجه ظرافت کاشیها می شود. دو کمدچه سفید با طبقات ویترینی نیز امکان قرار دادن حوله ها ، مواد شوینده وسایر وسایل مورد نیاز را به ما می دهد. برای قرار دادن حوله های دستی از چارچوب فلزی زیر دستشویی که در عین زیبایی کم ترین فضا را اشغال کرده است ، استفاده کنید. برای تزئین ، شیشه ها و تنگهای رنگی خوش ترکیب و همینطور گیاهان سبز کوچک انتخاب زیبا و کم هزینه ای هستند.

 

 

عکس بازسازی سرویس بهداشتی قبل و بعد

عکس بازسازی سرویس بهداشتی قبل و بعد

 

 

طراحی و بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 در یک حمام و سرویس بهداشتی تمامی لوازم و مواد به کار برده شده باید منطق و کاربرد خاصی داشته باشند یعنی برای هدفی خاص مناسب باشند . برای مثال وجود یک پرده حمام ابریشمی بر روی یک پرده حمام پلاستیکی هیچ منطق و معنای خاصی ندارد . در واقع طراحی خوب به معنای انتخاب لوازم و مواد مناسبی است که در عین زیبایی کاربرد و معنای خاصی داشته باشند مثل کمد و قفسه های حوله در حمام ، وان ، کف پوش های گرم ، کاشی های شیشه ای ، تخته کوبی و کابینت سازی های داخل سرویس بهداشتی .

بهتر است در حمام های کوچک دوش های دستی برای بچه ها نصب نشود زیرا به راحتی قابل انتقال به اطراف هستند و موجب پاشیده شدن آب به اطراف و کثیفی خواهند شد . اما در حمام های بزرگ استفاده از این دوش های دستی بسیار مناسب و کاربردی است . یکی از ویژگی های حمام و سرویس های بهداشتی بزرگ این است که آن ها معمولاً ظاهری تمیز و مرتب تر دارند و کمتر شلوغ و کثیف به نظر می رسند . اما تنها مشکل موجود خیس شدن زیاد کف سرویس بهداشتی بخصوص اگر توالت جدا نداشته باشیم است ، بنابراین بسیار خوب که از سیستم گرمایش زیرزمینی بهره بگیرید .

اگر حمام شما فضا بزرگی داشته باشد و در عین حال پنجره یا پنجره های بزرگی داشته باشد که در عین آوردن نور به حمام از بیرون دید نداشته باشند بسیار مناسب است . بنابراین اگر فضای حمام اتان بزرگ است بهتر است یک محل دوش گرفتن جدا ، یک محل جدای شستشو در وان و رختکن و دستشویی جدا و سینک مجزایی داشته باشد .

این سرویس بهداشتی بسیار بزرگ و جادار در خانه ای ویلایی بانمایی رو به اقیانوس قرار دارد . این حمام دارای محلی مجزا با انواع دوش سقفی و دستی برای دوش گرفتن است . قسمت حمام این سرویس بهداشتی توسط دیواری شیشه ای از قسمت دستشویی و رخت کن آن جدا شده است و یک سرویس بهداشتی بزرگ و مجلل به وجود آمده است.

این محدودیت فضا اگرچه موجب می شود از پاسخگویی به نیازهای کاربردی جایی برای عناصر زینتی و زیباسازی باقی نماند اما به ما اجازه می دهد که در ساخت دکوراسیون آن از بهترین مصالح و وسایل استفاده کنیم چرا که به دلیل کوچکی وسعت این بخش از خانه تحمل هزینه مواد و وسایل گرانتر نیز مقدور خواهد بود. با وجود کوچکی فضا در سرویس های بهداشتی از آنجا که در این مکان استفاده از مواد و بافت های گوناگون و بسیار متنوع از قبیل تیشه، سرامیک، موزائیک، چوب، سنگ، آجر، پارچه، سطوح فلزی و سطوح رنگ شده در کنار هم برای طراح وجود دارد با کمی ابتکار و هوشمندی می توان طرح های بسیار زیبا و در عین حال کاربردی را در این بخش از خانه اجرا کرد.

 

روش های بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

 

پوشاندن کل دیوارها با موزائیک های رنگی هزینه زیادی دربر نخواهد داشت. زیرا طراح دیوارها را با رنگ زرد رنگ آمیزی کرده و سپس با نوارهایی از این موزائیک ها بخشی از دیوار، دیواره وان و دور آینه را آراسته می کند. نصب طبقات شیشه ای به یکی از دیوارها نیز فضایی مناسب جهت قرار دادن انواع عطریات و لوسیون ها و وسایل مورد استفاده دیگر در حمام و همچنین بطری ها و ظروف زینتی نیز به وجود می آورد. برچسب طرح دار نیز که به تیشه های پنجره چسبانده شده علاوه بر ایفای نقش پرده، زینتی زیبا برای پنجره حمام است.

در این فضا سیستم تهویه باید به نحوی صورت گیرد که همیشه هوای داخل توالت و دستشوئی سالم و عاری از بو باشد.

از نور و روشنائی کافی و بدون نقص برخوردار باشد

کفپوش باید بدون فرو رفتگی، شکاف و دارای شیب مناسب و همواره تمیز و پاکیزه باشد.

سقف بدون شکاف و تمیز باشد.

ساختمان دیوار از جنس مقاوم قابل شستشو و تمیز باشد.

در و پنجره ها سالم و مجهز به توری سیمی باشد.

همچنین سیستم فاضلاب سالم و بهداشتی باشد عدم گرفتگی لوله، عدم نشت فاضلاب از لوله ها و عدم پوسیدگی لوله های فاضلاب شیرهای برداشت آب و شیلنگ مربوطه سالم و بدون نقص باشد. دستشوئی باید مجهز به ظرف مخصوص محتوی صابون مایع باشد.

از گذاشتن جا مسواکی در حمام به دلیل رطوبت خودداری کنید. هر فرد باید یک دستگاه خودتراش مخصوص به خود داشته باشد و از این دستگاه به صورت عمومی استفاده نشود.

برای زندگی در یک محیط تمیز و پاک رعایت کلیه موارد بهداشتی از قبیل بهداشت فردی، بهداشت آب، بهداشت توالت، بهداشت خانگی، بهداشت مواد غذایی و بهداشت محیط اطراف خانه ضروری است.

حمام ها و سرویس های بهداشتی از جمله مهم ترین قسمت های یک خانه به شمار می روند که در حفظ بهداشت و نظافت آنها باید بیشترین دقت را کرد زیرا آلودگی این مکان ها، باعث انتشار و انتقال انواع آلودگی های میکروبی به سایر نقاط خانه شده و موجب بیماری افراد خانواده می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که اصلی ترین موضوع پوشش سطوح، حمام و توالت است. این پوشش شامل دیوارها و کف بوده و از آنجا که بیشترین میزان آب، در فضاهای حمام و دستشویی  مصرف می شود، عایق سطوح آن در مقابل آب و رطوبت، مهم ترین ویژگی لازم برای کفپوش و دیوار حمام و دستشویی است.

شرکت دکوراسیون رامسین ارائه‌دهنده انواع خدمات اجرایی و ساختمانی برای ساخت و بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی واداری و تجاری، طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا مدرن، بازسازی ویلا می‌باشد.

تیم بازسازی منزل ما آماده ارائه خدمات بازسازی منزل صفر تا صد و همچنین اقداماتی مانند طراحی محوطه ویلا برای مشتریان و درخواست‌کنندگان گرامی در تهران و کل کشور می‌باشد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *