سبک مینیمال در خانه

سبک مینیمال در خانه

اگر در رابطه با طراحی داخلی خانه در اینترنت جستجو کرده باشید در این صورت حتماً به سبک مینیمال برخورده‌اید. یک سبک به روز در چیدمان می‌باشد که توانسته است نظرات بسیاری را به سمت خود جلب نماید‌. بیشتر اشخاصی که ساده پسند هستند و زیبایی را در سادگی می‌بینند طرفدار این سبک می‌باشند. در این سبک تمرکز بر مواردی می‌باشد که در زندگی روزمره با آن سر و کار داریم‌. در سبک مینیمال از هر نوع تجملات دوری می‌نماییم. از اینرو چنانچه که این سبک را انتخاب کرده‌اید باید تجملات را کنار بگذارید‌. در این سبک اهمیت زیادی به استفاده بهینه از فضا داده می‌شود. از اینرو شاهد یک نظم ویژه‌ای در چیدمان وسایل می باشیم. در نتیجه اگر قصد اجرای سبک مینیمال را دارید در این صورت هر گونه وسایل ضروری را کنار بگذارید. در این سبک از طرحی از تزئینات بسیار کمی استفاده می ‌شود. در حقیقت در یک کلام به هر اندازه که تزئینات را حذف نمایید به سبک مینیمال نزدیک‌تر خواهید شد. در سبک مینیمال بایست تنوع رنگی را به حداقل ممکن رساند. در نتیجه بهتر است که یک رنگ را انتخاب نمایید. ولیکن اگر این مسئله با سلایق شما در تضاد است می‌توانید دو و یا سه رنگ را نیز بکار ببرید. در طراحی‌های مینیمال رنگ سفید بسیار کاربردی می‌باشد زیرا به خوبی با رنگ‌های دیگر ست می شود. علاوه بر این رنگ خنثی می‌باشد  و نشان از سادگی دارد. با ما تا انتهای همراه باشید تا در رابطه با سبک مینیمال در خانه| چیدمان خانه به سبک مینیمال گفتگو نماییم.

فرش مناسب سبک مینیمال

برای پیاده سازی و اجرای سبک مینیمال شاید تصور کنید به دلیل سادگی که کار سختی ندارید. ولیکن اجرای این سبک نیازمند رعایت نکات ظریف می‌باشد. در حالت کلی توصیه می‌شود که در سبک مینیمال از فرش استفاده نشود و کف پوش خانه دیده شود. چرا که محیط خانه شما را بازتر نشان خواهد داد و به این سبک نزدیک‌تر خواهید شد. ولیکن اگر می‌خواهید از کف پوش استفاده نمایید در این صورت بهتر است که فرش را کنار بگذارید و به سراغ موکت‌های شیک اما ساده بروید. فرشی را انتخاب کنید که سبب ایجاد آرامش بصری گردد. در یک کلام اگر دوستدار سبک مینیمال هستید در این صورت سلیقه خاص و مدرنی دارید که تجمل گرایی را دوست ندارید. از اینرو فرشی ظریف با رنگی ملایم و ساده انتخاب شما خواهد بود که مناسب سبک مینیمال باشد.

فرش مناسب سبک مینیمال

خصوصیات سبک مینیمال

با یک تعریف ساده سبک مینیمال را برای شما همراهان توضیح خواهیم داد. هنگامی که شخصی رژیم غذایی دارد غذایی خود را به گونه‌ای تنظیم می‌نماید که بدن به آن مقدار نیاز دارد از اینرو نه کمتر و نه بیشتر از این مقدار غذا مصرف نمی‌کند. سبک مینیمال را نیز می‌توان نوعی رژیم در هنر  معماری دانست. طراحان مینیمالیست بر این باور هستند که هر چیزی که فاقد کارایی می‌باشد بایست کنار گذاشته شود. در نتیجه وسایل ضروری و اصلی در فضا باقی بماند. در این سبک ارزش و اهمیت بسیاری به سادگی، پاکیزگی و حداکثر استفاده از بهینه استفاده می‌شود. سبک مینیمال علاوه بر معماری در حیطه‌های دیگر هنر و طراحی و چه بسا در سبک زندگی دارای کارایی می‌باشد. این سبک نشان می‌دهد که چگونه می‌توان وسایل اضافه را حذف نمود و از محیط‌ی که در اختیار داریم بهترین استفاده را نمود. در واقع پیروی از سادگی سبب ایجاد حس آرامش در سبک مینیمال می‌گردد. از مهم ترین ویژگی‌های سبک مینیمال اشکال ساده، دیوار‌های داخلی کم، در کل هر چیزی که سبب سادگی محیط می‌گردد می‌باشد. در سبک مینیمال تلاش بر این است که دیوار‌ها بدون طرح و یا از طراحی کمی برخوردار باشد. همچنین از رنگ روشن به خصوص رنگ سفید استفاده می‌شود تا پاکیزگی و سادگی که در سبک مینیمال اهمیت دارد نشان داده شود.

خصوصیات سبک مینیمال

سبک مدرن و مینیمال

بر عقیده بسیاری از طراحان مینیمالیسم به شیوه قبلی خود باقی نماده است و در حقیقت به یک محصول مدرن تبدیل گشته است. از اینرو تحت عنوان یک سبک مدرن در دکوراسیون داخلی منازل کاربرد دارد. در این سبک بکارگیری نور طبیعی یک عنصر اصلی به شمار می‌رود. از اینرو شاهد پنجره‌های بزرگ در خانه‌های هستیم که به سبک مینیمالیسم طراحی شده است. در این سبک همانگونه که اشاره شد لوازم تزئینی بسیار کم استفاده می‌شود برای مثال از یک یا دو تابلو و یک گلدان در خانه جای می‌گیرد. در نتیجه تمیز نمودن خانه‌های به این سبک راحت می‌باشد. در کنار آن مقرون به صرفه بوده و به اصل خود یعنی پرهیز از تجمل و مصرف گرایی پایبند بوده است. با همه‌ی این تفاسیر اگر به دنبال سبک مدرن هستید و در عین حال سادگی را دوست دارید سبک مینیمال بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آشپزخانه مینیمال

در طراحی آشپزخانه به سبک مینیمال هیچ گونه شلوغی و بی نظمی وجود ندارد. در نتیجه هر تصوری که از آشپزخانه دارید را کنار بگذارید. اگر می‌خواهید آشپزخانه به سبک مینیمال داشته باشید باید از رنگ روشن استفاده نمایید. در اغلب موارد از رنگ سفید و سیاه استفاده می‌شود. ولیکن اساس طرح مینیمال رنگ روشن به عبارتی سفید می‌باشد. شما بایستی به گونه‌ای رنگ سفید و سیاه را به کار ببرید که در نگاه اول آشپزخانه‌ای به رنگ سفید به نظر آید.  رنگ سفید بایست غالب بر رنگ سیاه باشد. همچنین بهتر است که لامپ‌های با نور سفید را انتخاب نمایید.

آشپزخانه مینیمال

کلام پایانی

در این مطلب در رابطه با سبک مینیمال در خانه برای شما همراهان عزیز مطالبی را شرح نمودیم. سبک مینیمال یک شیوه مدرن در طراحی داخلی بوده که سادگی و دوری از تجمل گرایی در اولویت این سبک قرار دارد.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *