سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی موضوع این مقاله از رامسین است.در بین کشورها درواقع می‌توان گفت فرانسه در تخصص هنر و طراحی در دنیا پایه و اساس محسوب می‌شود .طراحی به سبک فرانسوی توانست دنیای هنر را سورپرایز کند چون بیشترین تأثیر محرک را در طراحی دکوراسیون داخلی را داشت .

طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی

در طراحی‌هایی اشرافی فرانسوی همیشه به ظرافت و کنده‌کاری‌های روی دیوارها و تابلوهای نفیس که با قاب‌های طلایی و نقره‌ای تزئین و   ظرافتی که در  انتخاب مبلمان است دیده می‌شود که  در زمان قاجار این سبک طراحی محبوب شاه قاجار بوده است و نمونه‌های آن را هنوز می‌توانیم در کاخ‌های مانده از آن  دوران دید.

دکوراسیون داخلی فرانسوی

طراحی به سبک فرانسوی

در این سبک از پارچه‌های ابریشمی و مخملی با گل‌های برجسته به‌عنوان روکش روی مبل‌ها و پرده‌ها زیاد به چشم می‌خورد هم‌چنین حکاکی‌های طلایی و آینه‌کاری و استفاده از وسایل تزئینی چینی و کریستالی که هنوز هم موردعلاقه و توجه عموم است نیز دیده می‌شود .

در طراحی به سبک دکوراسیون مدرن هنوز هم می‌توان طراحی‌های زیبا با چوب را مشاهده کرد و هم‌چنین نورپردازی با لوسترهای  بلند که از  سقف‌ها آویزان است چون در طراحی دکوراسیون به سبک فرانسوی سقف منازل دارای ارتفاع زیادی است و  هم‌چنین در این طراحی میز ناهارخوری‌ها و عسلی‌های بین میز تختخواب‌ها همه از چوب‌های اعلا ساخته و تزئین شده‌اند .

دکوراسیون به سبک فرانسوی

در این سبک به مبلمان و طراحی آن توجه زیادی می‌شود هم‌چنین هارمونی رنگ درمبلمان که قرار نیست تمام مبل‌ها به یکرنگ باشد هم‌چنین در این سبک استفاده از مبلمان یا وسایل تزئینی از دوره‌های مختلف استقبال می‌شود .

در این طراحی رنگ‌های انتخابی بیشتر رنگ‌های پاسیتلی و یا سفید عاجی است ،چون این رنگ‌ها به دلیل روشن بودن و ملایم بودن زیبای خاصی به محیط می‌دهند و می‌توان هارمونی زیبایی از ترکیب این رنگ‌ها کنار هم در وسایل انتخابی ایجاد کرد که طراحی مارا کاملاً متفاوت می‌کند .

طراحی به سبک فرانسوی

ویژگی های سبک دکوراسیون فرانسوی

در این سبک  دکوراسیون فضای نشمین به‌صورت کاملاً شیک و لوکس طراحی می‌شود به‌گونه‌ای که در طراحی آن‌یک شومینه در نشیمن قرار دارد که  در بالای آن آینه و یا تابلوهای بزرگ آویزان می‌شود و همین‌طور شمدانی ها و قاب عکس‌ها  و بلورهای شیشه‌ای و … را می‌توان روی آن قرارداد و هم‌چنین از دکوری های  قدمت دار و ظریف نیز برای زیبایی نشیمن استفاده می‌شود .

در اتاق نشیمن حتماً پنجره‌های نورگیر  دیده می‌شود و یا از لوسترهای پرنور استفاده می‌شود که در شب هم مانند روز فضا از نور کافی برخوردار باشد ، از دیگر چیزهایی که در  طراحی به سبک فرانسوی  به چشم می‌خورد استفاده از پرده‌های شکیل و زیبا برای تزئین پنجره‌ها است .

دکوراسیون فرانسوی

در این سبک از طراحی جدا از  استفاده مصالح موردنیاز برای ساخت فضا استفاده از دکوری و اکسسوری های زیادی به چشم می‌خورد و هم‌چنین می‌توانید از سبک وسایل مختلف در

کنار هم استفاده کنید و هیچ نگران این نباشید که ناهماهنگ هستند چون در این طراحی با توجه به رنگ و چیدمان می‌توان یک دکور خاص و متفاوت را داشت که منحصر به خودتان است .

سبک فرانسوی

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   بلاگ
  •   تاریخ انتشار :  2020/12/08

مطالب مرتبط

نوشته‌های تازه