ساخت-ویلا-ارزان-طراحی-و-ساخت

ساخت ویلای ارزان

ساخت ویلا در سال‌های اخیر در کشور بیشتر شده و اوج گرفته است.در این مقاله از رامسین در مورد روش‌های اصولی ساخت و طراحی ویلا  ارزان صحبت کرده‌ایم.

با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌توان با روش‌های اصولی یک ویلای ارزان‌قیمت ساخت.

فکر داشتن ویلا در شمال حداقل یک بار در زندگی به ذهن هر کس خطور می‌کند.داشتن یک ویلای دنج در دل طبیعت سرسبز و خوش آب‌وهوای شمال آرزوی خیلی‌هاست.

اما همیشه بین آرزوها و تصمیمات رسیدن به آن موانعی وجود دارد که ما را دچار محدودیت می‌کند.

ازجمله مهم‌ترین محدودیت بودجه در دسترس برای ساخت ویلا است.فکر داشتن یک ویلا در شمال علاوه بر این‌که جذاب و وسوسه‌انگیز است کاری پرهزینه و گران هم هست.

با توجه به شواهد موجود خرید ویلا در شمال یا ساخت ویلا در شمال، سرمایه‌گذاری سودآور و پربازده‌ای است.همین امر باعث می‌شود به‌محض اینکه سرمایه قابل‌توجهی دستمان بیاید به فکر ساخت ویلا در شمال بیفتیم. این‌گونه می‌توانیم سهمی از این چرخه اقتصادی پرسود و موفق را داشته باشیم.

ساخت-ویلا-ارزان-طراحی-و-ساخت

اما بهتر است قبل از اینکه کار ساخت ویلای خود را آغاز کنیم به این فکر کنیم آیا سرمایه‌ای که در دست داریم برای ساخت ویلا کافی است یا نه؟

ساخت ویلای بزرگ و گران یا ساخت ویلای کوچک و ارزان؟

بعد از فکر ساخت ویلا در شمال، قدم بعدی و منطقی برآورد هزینه و محاسبه تمامی هزینه‌های ساخت ویلا است.

ممکن است بعد از بررسی و برآورد این هزینه‌ها به این نتیجه برسید که سرمایه شما در حال حاضر به خرید یک ویلای لوکس بزرگ نرسد.

از طرفی هم با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور، دست نگه‌داشتن و خواباندن سرمایه شاید منطقی به نظر نرسد. شاید ما سرمایه لازم برای خرید یک ویلای بزرگ و لوکس را نداشته باشیم.

اما می‌توانیم با ساخت یک ویلای کوچک‌تر اما دلخواه، همان آرامش و همان محیط شخصی امن و دنجمان را در دل طبیعت دوست‌داشتنی شمال داشته باشیم.

نمی‌شود با داشتن یک فکر بزرگ، رؤیاهای کوچکی که در زندگی تحققشان آسان‌تر است را از خود دریغ کنیم. پس اگر سرمایه‌تان برای ساخت ویلا محدود است با ما همراه باشید تا با راه‌حل این مشکلات آشنا شوید.

ساخت-ویلای-ارزان-در-شمال-کشور-در-دل-طبیعت

چند نکته برای ساخت یک ویلای ارزان

چه قصد ساخت ویلا را داشته باشیم چه هر سرمایه‌گذاری دیگر بهتر است با سرمایه‌گذاری کمتری به هدفمان برسیم.

حال اگر قصد ساخت ویلا در شمال راداریم چکار کنیم تا با هزینه کمتر این کار را انجام دهیم؟

فارغ از اینکه در حال حاضر چه میزان سرمایه‌ای دارید بنشینید و باحوصله به هزینه‌های این پروسه از ابتدا تا پایان فکر کنید و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. اولین هزینه‌هایی که در اولین لحظات ساخت ویلا همراه شما خواهد بود هزینه خرید زمین – هزینه مربوط به مصالح موردنیاز برای ساخت – هزینه مربوط به مهندسین و استادکاران می‌باشد.

در ادامه مقاله به شما پیشنهادانی می‌کنیم تا حد قابل‌توجهی بتواند هزینه‌های ساخت ویلای شمارا کاهش دهد.

زمین ویلا

اولین قدم برای ساختن یک ویلا خرید زمین است. شما می‌توانید با خرید هوشمندانه یک زمین کوچک‌تر اما بهینه مبلغ قابل‌توجهی از هزینه‌های ساخت ویلای خود را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید : طراحی نما ساختمان

به این توجه کنید که خرید زمین بزرگ هزینه‌های محوطه‌سازی و نمای دیوارهایش بیشتر است. به بیانی دیگر هرچه زمین ویلا بزرگ‌تر باشد، به همان اندازه مصالح بیشتری برای ساخت دیوارهایش نیاز خواهید داشت.

کاهش هزینه‌های اضافی

تا جایی که می‌توانید از هزینه‌های اضافی بکاهید. یعنی هزینه و وقتتان را صرف نیازهای اصلی‌تان بکنید.

اگر در همین ابتدای کار به مدیریت هزینه‌ها دقت نکنید، در میانه راه متوجه خواهید شد که کلاف کار از دستتان دررفته است و بودجه زیادی را ازدست‌داده اید.

پس ساخت یک بنا که امکانات و ابعادش متناسب با نیازهای شما باشد را به ساخت یک ساختمان بزرگ که اتاق‌ها و سرویس‌هایش از حد نیاز شما بیشتر است و تنها به لوکس شدن ویلای شما کمک می‌کند را ترجیح دهید.

ساخت-ویلای-ارزان-شرکت-معماری-و-دکوراسیون-رامسین

محوطه سازی ویلای خود را ساده تر کنید

هزینه‌های مربوط به محوطه‌سازی ویلا هزینه‌های قابل‌توجهی هستند.

اما این را درنظر داشته باشید که محدودیت هزینه می‌تواند شمارا از داشتن یک ویلای زیبا محروم کند. هدف ما این است که به شما بیاموزیم چگونه یک ویلای زیبا و دلخواه که آسایش شمارا در روزهای تعطیل و دورهمی های خانوادگی و دوستانه برآورده می‌کند برای خود بسازید.

شما می‌توانید شکل ساده‌تری از محوطه‌سازی را در ویلای خود اجرا کنید.

اگر کمی خلاقیت به خرج دهید به‌راحتی می‌توانید به کمک یک باغبان ماهر گل‌کاری و درخت‌کاری زیبا در محوطه خارجی ویلایتان ترتیب دهید و از زیباتر شدن محیط لذت ببرید.
ایده‌های زیادی برای یک محوطه‌سازی کم‌هزینه وجود دارد.

به‌عنوان مثال می‌توانید فضایی که از دروازه ویلا تا ساختمان ویلا می‌رسد را مارپیچ بسازید و حاشیه‌اش را با گلدان‌های زیبا و رنگارنگ پایه کوتاه تزئین کنید. همچنین خط عرضی میان آنها را با سنگ‌ریزه پرکنید.

بیشتر بخوانید : بازسازی منزل

می‌توانید با قرار دادن یک سایه‌بان رنگی در وسط حیاط ویلا و چیدن چند صندلی و میز اطرافش جای آلاچیق‌های بزرگ و پُرهزینه را به‌راحتی بگیرید.

پس فقط کافی است به‌جای صرف هزینه‌های بیشتر، تنها کمی خلاق و باحوصله باشید. اگر قصد ساخت یک ویلای ارزان را دارید خواهید دید با اجرای موارد بالا کاهش چشمگیری در هزینه های ساخت ویلای خود خواهید داشت.

همچنین شما می‌توانید در خرید مبلمان و وسایل موردنیاز خود نیز از این قبیل کارها انجام دهید و خواهید دید هزینه‌های ساخت ویلای شما کاهش چشمگیری خواهد داشت.

5 Responses

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *