خدمات شرکت رامسین

ساخت بهترین ویلا با کمترین هزینه

ساخت بهترین ویلا با کمترین هزینه

فهرست مطالب

نمی دانیم چرا، این روزها گرایش مردم به خرید ویلا و ساخت و ساز آن بیشتر شده است. بعضی با هدف سرمایه گذاری در این بخش و کسب سود بسیار به خرید و فروش و یا ساخت و ساز ویلا مبادرت می ورزند و بعضی دیگر تنها به دلیل سکونت و فراهم ساختن استراحت و راحتی خود در طول زمان، در فکر ساخت بهترین ویلا با کمترین هزینه می روند. ما در این مطلب از خود به بررسی ارزان ترین شیوه جهت ساخت ویلا خواهیم پرداخت. بهتر است نکات و مواردی که می تواند هزینه شما را کاهش بدهد، بیان نماییم. شاید که بتواند برای شما این نکات مفید باشد.

 ساخت ویلا بهتر است یا خرید ویلا؟

پیش از آن که به وارسی ارزان قیمت ترین شیوه های ساخت ویلا مبادرت ورزیم، می خواهیم شما را با مزایا و معایب خرید و ساخت ویلا آشنا نماییم. هنگامی که شما به جهت خرید ویلا اقدام می نمایید، کاری به روش مراحل ساخت و ساز نخواهید داشت و ویلایی که آن را می خرید به گونه ای معین در برابر دیدگان شما قرار می گیرد نهایتاً شما می توانید به آسانی تمامی جوانب آن را ببینید.

از جمله مزیت های خرید ویلا در این موضوع خلاصه می شود که شما ویلا را به گونه ای آماده تحویل خواهید گرفت و نیازی به صبر نمودن جهت اتمام دوره ساخت و ساز ویلا نخواهید داشت. از جانبی دیگر، یکی از معایب خرید ویلا این می باشد که ممکن است طراحی ساختار ویلا با سلیقه شما آنچنان همخوانی نداشته باشد و ملزم شوید تغییراتی را در ساختار آن رقم بزنید! علاوه بر این ممکن است به هنگام ساخت ویلا از مصالح مرغوب و با کیفیتی استفاده نشده باشد.

هنگامی که شما تصمیم به ساخت ویلا را اتخاذ می کنید می توانید آن را به گونه ای که مورد پسند خودتان است، از پیش ببرید. علاوه بر این می توانید از متریال های با کیفیت و مرغوب بهره گرفته و تمامی موارد را براساس سلیقه و علاقه خود پیش ببرید. البته از معایب این شیوه می توانیم به زمان بر بودن و درگیری با امورات اداری در راستای دریافت جوازهای موردنیاز جهت ساخت و ساز اشاره نماییم.

 انتخاب زمین مناسب برای ساخت ویلا؛

زمانی که شما تصمیم به ساخت و ساز ویلا گرفتید، منطقه مورد نظر خود را انتخاب بنمایید. پیش از خرید زمین، کلّیه ی هزینه های مربوطه اعم از؛ خرید زمین مدّنظر، تهیه مصالح و تجهیزات، حق‌الزحمه کارکنان و… را با دقّت عمل تمام بررسی بنمایید. ضریب خطایی میان پنج الی ده درصدی را در برآورد هزینه مورد توجه قرار بدهید. بعد از آن که بودجه خود را بررسی نمودید، مطمئن خواهید شد که نقدینگی کافی در راستای خرید زمین، طراحی و اجرایی کار را دارید.

 انتخاب زمین مناسب برای ساخت ویلا؛

 ابعاد زمین خریداری شده؛

نکته حائز اهمیت دیگری که می‌باید در ساخت ویلا آن را مورد توجه قرار داد، ابعاد و اندازه زمین است. قطعاً شما هم می دانید، به هر میزان که ابعاد زمین بزرگ تر بشود، مقدار هزینه شما هم بیشتر خواهد شد. به عنوان نمونه؛ هزینه دیوار کشی دورتادور زمینی که مساحت بیشتری دارد از زمینی که دارای مساحت کمتری است، بیشتر خواهد بود.

موضوع بعدی ابعاد سازه ویلا خواهد بود که بایستی مورد توجه قرار بدهید. چنانچه که شما به طراحی علاقه دارید، ویلا خویش را از نوع دوبلکس در نظر بگیرید و یا مساحت ویلا کمی بیشتر باشد‌. البته ابتدا لازم است که میزان نقدینگی خود را بررسی بنمایید. این گونه در آینده با برخی از مشکلات رو به رو نخواهید شد. پس اگر که شما از میزان هزینه ها نگران هستید، توصیه می کنیم اندازه سازه را مقداری کوچک تر در نظر بگیرید. چرا که ساخت ویلای دوبلکس قطعاً به میزان بودجه بیشتری نیازمند خواهد بود.

 عملیات طراحی؛

طراحی ویلا از جمله موضوعات دیگری است که می‌ تواند هزینه تمامی مراحل اجراء را تحت تأثیر خود واقع نماید. به هر میزان که طراحی ویلا ساده تر باشد، هزینه ی شما هم کمتر خواهد شد. از این جهت چنانچه که شما می خواهید با اندک ترین هزینه ویلای خود را تهیه کنید، ما توصیه می کنیم از طراحی بسیار ساده در تمامی جهات استفاده کنید.

 چگونگی انجام محوطه سازی؛

چندی پیش محوطه سازی از اهمیت بسیاری برخوردار نبود. امّا هم اکنون این مسئله از مقدار اهمیت بسیاری برخوردار است. حقیقت موضوع این می باشد که به لحاظ جنبه های بصری، محوطه سازی می تواند اثرگذار باشد. شاید ایده آل شما داشتن ویلایی به همراه یک استخر بسیار بزرگ در گوشه و کناری از محوطه باشد. در قسمتی دیگر از ویلا آلاچیق های زیبا و چَشم نواز تعبیه گردد و حتی ویلای شما حاوی روف گاردن نیز باشد. امّا بهتر است خاطر نشان شویم که موارد نام برده شده، هزینه های بسیاری را برای شما به همراه خواهد آورد. البته که ما سعی نمودیم در این مطلب ساخت بهترین ویلا با کمترین هزینه را مورد بررسی قرار بدهیم. پس بهتر است حواس ما به هزینه ها هم باشد.

عملیات نورپردازی هم یکی از موارد بسیار مهم و جذاب در محوطه سازی تلقّی می شود. سعی نمایید در محوطه سازی خود حتماً از نورپردازی استفاده کنید. امّا شما جهت کاهش هزینه این کار می توانید از نورهای ساده در محوطه خود بهره گیرید. در کناره ی این موارد شما می توانید به جای اکتفا به یک آلاچیق مجلل از سایبان های چتری استفاده و در زیر آن صندلی قرار دهید. از خاطر نبرید که گل کاری قسمت ورودی ویلا هم می تواند نقش پررنگی در زیبایی ایفاء کند.

 چگونگی انجام محوطه سازی؛

 تا به حال کانکس ویلایی دیده اید؟

از دیگر مواردی که می تواند در کاهش هزینه های شما بسیار تأثیرگذار باشد، بهره گیری از کانکس ویلایی به جای ساخت و ساز است. هم اکنون کانکس های ویلایی بسیار شیک و مجلل با امکاناتی متنوع و کامل طراحی می شود که به خوبی می تواند جایگزین ساختمان ویلا گردد. به همین دلیل اکتفا بدین کانکس های ویلایی می تواند هزینه های شما را به طرز قابل توجهی کاهش بدهد.

اگر شما عزیزان به فکر ساخت ویلا می باشید، از سویی می خواهید ساخت بهترین ویلا با کمترین هزینه را برای خود رقم بزنید، کارشناسان ما در رامسین آماده ارائه هر نوع خدمات مشاوره به شما دوستان عزیز می باشند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *