ساخت آلاچیق و انواع آلاچیق چوبی به همراه عکس

در این نوشته از شرکت دکوراسیون رامسین مطالبی در مورد انواع آلاچیق چوبی و ساخت آلاچیق به همراه مدل های مختلف آن گردآوری کرده ایم.

وقتی اسم الاچیق میاد همیشه یک حس و حال بودن در  طبیعتی زیبا در زیر نور خورشید و خالی از هر استرس و روزمرگی به ما دست میدهد.

و همین باعث شده در کمترین فضای آزاد هم که داشته باشیم یک الاچیق درست کنیم.  و برای رهای از خستگی ها روزمره زیر آن برویم و کمی استراحت کنیم .

و انواع الاچیق با طرح و شکل های مختلف وجود دارد که میتوانیم در ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به محیطی که بخوایم از استفاده کنیم را با کمک یک طراح دکوراسیون داخلی سفارش ساخت دهیم .

  • کاربرد بتن در طراحی و معماری

با انواع الاچیق آشنا بشویم

آلاچیق چوبی و ساخت الاچیق

الاچیق از سازه های چوبی یا فلزی است که به آن  کلاه فرنگی هم گفته میشود که به عنوان سرپناهی برای نشستن در فضای باز از آن استفاده میشود و آن را در گوشه باغ ها و پارک ها و یا باغچه ها قرار میدهند .

در زبان فارسی به آن تارم گفته میشود که  در متون قدیمی  طارم نوشته می شده است . الاچیق یک کلمه ترکمنی است  که امروزه بیشتر کاربرد دارد .

  • عکس دکوراسیون خانه های لوکس به سبک آسیایی

در سده نوزدهم در غرب ، الاچیق بیشتر در باغ های افراد ثروتمند ساخته میشده که اطراف آن را گل کاری میکردند و چلوه بسیار زیبایی اطراف الاچیق ایجاد میشده است .

برای ساخت الاچیق ها از متریال های مختلفی استفاده میشود . از چوب و فلز یا ترکیبی از متریال های مختلف ،که هرکدام با توجه به محیطی که قرار است قرار بگیرند نوع متریال متفاوتی برای ساختن آنها  استفاده میشود .

آلاچیق چوبی

آلاچیق مدرن

الاچیق های فلزی به دلیل مقاومت بالای که دارند و بازیافت پذیر بودنشان  بیشتر برای نصب در پارک ها شهری کاربرد دارند.در ساخت این آلاچیق ها از ورقه های فلزی یا سفالی استفاده می شود .

  • گالری تصاوبر ویلای سیسنگان

الاچیق های چوبی همان طور که که از اسم آن  مشخص است از چوب ساخته شده است و بیشتر ازآنها در سواحل و جنگل ها استفاده میشود که بدلیل هم خوانی داشتن با محیط بتواند حس بهتری به ساکنین آن انتقال کند و به دلیل رطوبت محیط هایی که در آن قرار میگیرد در ساخت این الاچیق ها  از چوب های جنگلی استفاده میشود تا مقاوم تر باشند .

الاچیق های ترکیبی میتواند از ترکیب چوب ،فلز، شیشه و سفال و المینیوم و… باشد و بدلیل مقاومت و زیبایی هایی که دارد بیشتر مورد کاربرد در ویلاها و باغ ها هستند و تنوع بیشتری در ساخت آن ها  وجود دارد.

ساخت انواع آلاچیق

2 دیدگاه دربارهٔ «ساخت آلاچیق و انواع آلاچیق چوبی به همراه عکس»

  1. بازتاب: ترانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *