خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

رنگ های متضاد را در دکوراسیون حرفه ای به چالش بکشید!

رنگ های متضاد را در دکوراسیون حرفه ای به چالش بکشید!

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون خانه و رقم زدن تغییرات مثبت در بطن خانه خود می تواند اثرات بسیاری را بر روحیه شما گذارد‌. بهره گیری از تکنیک رنگ های متضاد خلاقانه ترین و زیبا ترین کار برای این مسئله به شمار می رود.  این کار به عبارتی افسانه ای باور نکردنی را ایجاد می نماید و از نظر بصری هم منحصر به فرد عمل می نماید. نهایتاً دکوراسیون با رنگ های متضاد طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است. از این جهت تنها کافی است که به درستی با انواع گوناگون رنگ ها و متضاد آن ها آشنا بشوید تا به خوبی با اثرات برجای مانده از آن ها آشنا گردید. ما در این نوشتار از خود شما را با رنگ های متضاد در دکوراسیون حرفه ای آشنا خواهیم ساخت. لطفاً با ما همراه گردید.


تضاد رنگ مشکی و سفید؛

دو رنگ مشکی و سفید از جمله بی نظیرترین و بی بدیل ترین رنگی می باشد که شما می توانید به عنوان دکوراسیون با رنگ های متضاد در بطن ساختمان خود از آن بهره گیرید. سفید و مشکی دو رنگ متضاد با هم دیگر می باشند. ولو زمانی که دو رنگ نام برده شده در کنار هم دیگر قرار بگیرند، دیدگان را با سرعت تمام به سمت و سوی خود جلب می نمایند. با استناد به این موضوع که رنگ مشکی بعد از گذر مدّت زمانی فضا را کسل کننده می کند، بهتر است از رنگ سفید کمی بیشتر استفاده بنمایید. به عنوان نمونه؛ شما می توانید مبلمان خانه خود را به رنگ سفید خریداری بنمایید و از کوسن یا شال مشکی جهت آراستن مبلمان استفاده کنید.

دکوراسیون با رنگ هایی متضاد و بهره گیری از رنگ های تیره به همراه روشن؛

جهت ایجاد تضاد رنگی در منازل خود می توانید از یک گستره ی رنگی به گونه تیره و روشن بهره گیری نمایید. به عنوان نمونه چنانچه که شما از رنگ آبی در راستای دکوراسیون خانه خود استفاده می نمایید، با بهره گیری از رنگ های آبی تیره و روشن می توانید به راحتی دکوراسیون با رنگ های متضادِ به شدّت جذاب را رقم بزنید. وسعت استفاده از دو رنگ تیره نیز روشن به علاقه و سلیقه و نظر شما وابسته خواهد بود. از سویی هم می توانید این رنگ ها را به گونه ی مساوی در منازل خود مورد استفاده قرار بدهید و هم آن که براساس سلیقه خویش می توانید از یکی از این رنگ ها مقداری بیشتر در دکوراسیون خود استفاده بنمایید.

دکوراسیون با رنگ هایی متضاد و بهره گیری از رنگ های تیره به همراه روشن؛

تضاد رنگ های گرم و سرد؛

رنگ های سرد همانند؛ آبی، سبز و همچنین رنگ گرم چون؛ قرمز و نارنجی می توانند بسیار ایده آل و جذاب به نظر رسند. شاید برخی از افراد ندانند که رنگ های گرم و سرد تا به چه مقدار می توانند در دکوراسیون خانه زیبا و گیرا باشند. امّا کمتر فردی این ریسک را می پذیرد که رنگ های گرم را در کنار رنگ های سرد مورد استفاده قرار بدهد. ولی بهتر است در راستای انجام این کار در ابتدا رنگ اصلی مورد نظر خود را انتخاب بنمایید و بنابر آن مناسب ترین رنگ تضاد را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار بدهید.

رنگ های مکمل متضاد یعنی چه!

بهره گیری از رنگ های مکمل متضاد تکنیکی ایده آل و منحصر به فرد در دکوراسیون منزل محسوب می شود. رنگ هایی همانند؛ بنفش، سبز نیز نارنجی به همراه قهوه ای و… از جمله رنگ های مکمل بسیار پر استفاده تلقّی می شود. طراحی این قبیل از رنگ ها برای دکوراسیون نیازمند شناخت رنگی بسیاری می باشد. به همین دلیل است که شما در ابتدا می‌باید رنگ مکمل را بشناسید و ترکیب رنگی آن ها را درک نمایید. پس از آن بنابر دو رنگ ترکیب گردیده با هم دیگر، رنگ متضاد آن ها را تشخیص بدهید. در راستای این امر که شما بتوانید به خوبی و با آگاهی تمام، از رنگ متضاد بهره گیری نمایید بهتر است با یک فرد متخصص در این حیطه مشورت حاصل فرمایید.

استفاده از تضاد رنگ در کابینت های آشپزخانه؛

قطعاً شما هم می دانید که کابینت ها از جمله حائز اهمیت ترین لوازم موجود درون هر آشپزخانه ای است. درست است، شما می توانید از رنگ های متضاد در راستای آراستن کابینت های آشپزخانه خود بهره گیرید. هم اکنون استفاده از کابینت هایی با رنگ هایی متضاد گسترش بسیاری یافته است و سفارشات بسیاری را به خود اختصاص داده است. در واقع کابینت های متضاد نمایی بسیار متفاوت و جدید را برای آشپزخانه شما با خود به همراه می آورد و بسیاری از طراحان هستند که از این روش در راستای افزایش نمای ساختمان خود بهره می گیرند.

استفاده از تضاد رنگ در کابینت های آشپزخانه؛

آیا شما بهترین رنگ متضاد را می شناسید؟

وجود علم کافی نسبت به بهترین رنگ متضاد در دکوراسیون داخلی خانه از میزان اهمیت بسیاری برخوردار است. ولی لازم است پیش از این کار نسبت به روانشناسی رنگ ها بی توجه نباشید! آیا شما با علم روانشناسی رنگ ها آشنا می باشید؟ البته بهتر است نسبت به سلیقه خود هم بی توجه نباشید. شما به خوبی می توانید سلیقه خود را در این امر دخیل نمایید. دو رنگ سفید و مشکی غالباً طراحان بسیاری را به سمت و سوی خود جذب نموده است. نهایتاً شناخت شما از رنگ ها اثر بسیار عالی برجای گذاشته و نتیجه ای فوق‌العاده را به دنبال خواهد داشت.

چه رنگ های متضادی با یک دیگر همخوانی خواهند داشت؟

در راستای این امر که شما بتوانید به خوبی از رنگ های متضاد در دکوراسیون منزل خود بهره مند گردید، باید نسبت به این نکته آگاه باشید که رنگ های متضاد هماهنگ با هم دیگر کدام است؟ ولی در راستای این امر که دکوراسیون شما بسیار جذاب تر شده و زیباتر به نظر برسد، بهتر است به این موضوع واقف باشید که؛ استفاده از رنگ های روشن نه تنها آن که می تواند محیط زندگی شما را زیباتر بنماید، بلکه می تواند فضای زندگی شما را بزرگ تر از آن چه که هست نشان بدهد!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *