رنگ مناسب دکوراسیون داخلی منزل!

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: رنگ یکی از بهترین تغییر دهنده های یک محیط و پرکاربردترین ابزار در دکوراسیون است.

رنگ تنها جلا دهنده فضای محیط نیست بلکه به نحوی تغییر دهنده روحیه هر یک از آدمهاست. امروزه بیشتر طراحان دکوراسیون قواعد و قوانین رنگ ها را شکسته اند و با ترکیبات مختلف در خلق یک فضای ایده آل قدمهای منحصر به فردی را برداشته اند.

هیچ حد و مرزی در دنیای طراحی دکوراسیون داخلی معنا ندارد! ولی این موضوع به این معنی نیست که برای دکوراسیون داخلی ﯾک خانه انتخاب رنگ آسان شده باشد.

باید توجه داشت که در عصر کنونی بیش از ھر چیز به سلیقه و روحیات ساکنین خانه توجه می شود. در واقع انتخابی که با سلیقه و روحیه ما هماهنگ باشد مهمترین کاری است که باید انجام دهیم.

پیشنهاد می کنیم در گام نخست تمام لوازمی که در منزل دارﯾد و آنھا را به خاطر رنگشان دوست می دارﯾد در ﯾک جا جمع کنید. اﯾن وساﯾل عبارتند از:

روسری، ﯾک سروﯾس بشقاب، صابون ﯾا کارت تبرﯾک و هر چیزی که به خاطر رنگ مورد پسند شماست.

در واقع رنگ ھایی که مورد پسند شما هستند، ترکیب آنھا با ﯾکدﯾگر در ﯾک مجموعه واحد، و تأثیر نور موجود در فضا بر آنھا از جمله عواملی است که نتیجه کار را تحت تأثیر خود قرار می دهد.

وقتی رنگ مورد پسند خود را انتخاب کردید با استفاده از یک وسیله رنگ آمیزی دﯾگری آنھا را در کنار ھم روی ﯾک قطعه کاغذ سفید بیازمایید. سعی کنید اندازه سطوح رنگی مختلف را تغییر داده و کمی به آن رنگ سفید برای روشن تر شدن بیفزایید.

به چرخه رنگ رجوع کنید و رنگ مورد علاقه خود را پیدا کنید

با استفاده از چرخه رنگ، رنگی که مطلوب شماست را پیدا کنید. فراموش نکنید که رنگ زمانی که روی سطح دﯾوارھای اتاق اجرا شوند تاثیری بسیار قوی تر از نمای آنھا بر روی ﯾک قطعه کاغذ خواھد داشت.

حالا که به یک ترکیب مناسب و رضایت بخش رسیدید توجه کنید که تاثیر نور موجود در محیط و شراﯾط منزل خود را نیز در نظر بگیرﯾد. به طور مثال دﯾوارھای زرد درخشان برای ﯾک خانه آفتاب گیر در منطقه ای با آب و ھوای گرم و آفتابی ، بسیار زﯾبا و دلپذیر به نظر می رسد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ھمین رنگ روی دیوار یک اتاق شمالی که در برخورد با نور مستقیم آفتاب است، نازﯾبا و کسل کننده است.

از طرفی در همین اتاق شمالی استفاده از رنگ زرد ممکن است نتیجه ای بسیار مناسب در پی داشته باشد. نور چه از نوع طبیعی و مصنوعی باشد تأثیرات گوناگونی روی رنگ خواھد داشت و آگاھی از اﯾن امر ھنگام طراحی رنگ ﯾک فضا واجب و ضروری است. باید دقت داشت که رنگ در چه زمانی از روز و به چه میزان نور طبیعی به ھر ﯾک از اتاق ھای شما خواهد تابید. در مجموع انتخاب رنگ مناسب برای پوشش دﯾوارھا نخستین قدم در طراحی رنگی برای دکوراسیون ھر اتاق است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا