خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

رعایت تفکیک فضایی در دکوراسیون داخلی

رعایت تفکیک فضایی در دکوراسیون داخلی-وب سایت دکورامسین

فهرست مطالب

زمانی که سخن از طراحی دکوراسیون داخلی منزل به میان می آید همه ذهن ها فقط به سمت نوع چیدمان وسایل در سبک ها و رنگ های متعدد می رود. اما باید بگوییم دکوراسیون داخلی فقط محدود به انتخاب یک مبلمان یا میز غذاخوری با یک سبک خاص، کاغذ دیواری یا طرح های جدید یا استفاده از گلدان ها یا مجسمه های جذاب نیست. در اصل دکوراسیون داخلی می تواند موارد ریشه ای تری را در سبک منزل رقم بزند. شما قبل اینکه نوع چیدمان وسایل منزل را معین کنید باید جایگاه هر کدام را به بهترین شکل آماده سازی و ترتیب ببینید. برای مثال در طراحی داخلی آشپزخانه و چیدمان وسایل باید از قبل دیوار ها و قفسه را تغییر دهید و یا آماده سازی کنید. به طور کلی برای موفقیت در طراحی دکوراسیون داخلی باید تفکیک فضایی را رعایت نمایید.

 

رعایت تفکیک فضایی در دکوراسیون داخلی-وب سایت دکورامسین

 

تفکیک فضایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

حال که قرار است به مبحث تفکیک فضایی بپردازیم؛ ذهنیت خود را فقط به سوی تخریب دیوار ها و پیاده سازی تغییرات و بازسازی مجدد آن ها نبرید. البته شاید در گذشته تنها راه برای تفکیک فضایی و تغییرات و جابه جایی بخش ها مختلف منزل فقط به تخریب داخلی خانه منتهی می شد یا افراد به دلیل مشقت هایی که در پی داشت از انجام آن سر باز می زندند. اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده است و قرار نیست که شما نه از خواسته خود به جهت تفکیک فضایی منزل و یا محل کارتان چشم بپوشانید یا اینکه دشواری های تخریب را به جان بخرید.

سبک خانه های امروزی با آن چه که در گذشته وجود داشت کاملا متفاوت است‌. در حال حاضر و با تغییر در سبک زندگی همه افراد خانواده به قسمتی از خانه برای استراحت و آرامش، رسیدن به امور شخصی و حتی شغلی نیاز دارند. برای مثال در این حیطه همه ما با واژه اتاق کار یا میز کار در منزل آشنا هستیم. در این راستا تمام سعیمان این است که در طراحی دکوراسیون داخلی از بهترین تفکیک فضایی بهره مند گردیم.

 

تفکیک فضایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل-وب سایت دکورامسین

 

چرا باید حریم تفکیک فضایی را رعایت کنیم

رعایت تفکیک فضای فقط منحصر به منازل نیست و فضاهای اداری و تجاری را نیز شامل می گردد. اگر در هر کدام از این فضاها تصمیم به قطع کامل ارتباط بصری باشد باید بخش ها به طور کامل از هم مجزا گردند تنها موردی که در این روند نیاز به بررسی دارد؛ نوع روش در نظر گرفته شده برای انجام دیوار کشی است.

اما توضیحات ما شرایطی را شامل می گردد که در آن طراح حریم تفکیک فضایی را رعایت نکرده است که این مسئله سبب نارضایتی مشتری می گردد. برای مثال قرار گیری سرویس بهداشتی در منزل و در نزدیکی اتاق نشیمن نارضایتی را در پی دارد که باید با مهارت و تکنیک های طراح جداسازی شود.

شما در حینن فعالیت در آشپزخانه نیازمند یک حریم خصوصی هستید؛ البته شاید شما تمایل داشته باشید که از پشت پیشخوان آشپزخانه همه فضای منزل را تحت دید داشته باشید اما در این بخش نیز پای رعایت تفکیک حریم خصوصی نیز در میان است‌. از همین رو نظر و ایده شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

شرایط تفکیک فضایی در پلان آزاد

در این قسمت به پلان آزاد می پردازیم که در آن برخی افراد نگران تفکیک فضایی مناسب هستند‌. زمانی که از پلان آزاد صحبت می شود باید توجه داشته باشید که همه قسمت های گوناگون همان خصوصیات سابق خود را دارند و فقط نوع نمایش خصوصیات باهم تفاوت خواهند کرد و دیگر خبری از دیوار ها ضخیم نخواهد بود و قسمت های متعدد به واسطه متد های جدیدی از یکدیگر مجزا می گردند‌. به طور کلی در پلان آزاد به معنای واقعی خبری از دیوارها نیست و تقریبا هیچ مرزی بین قسمت های متعدد وجود خارجی ندارد. شما با قرار گرفتن در فضا به صورت ناخودآگاه قسمت های مختلف را از یکدیگر تشخیص خواهید داد اما در حقیقت المانی بنام دیوار وجود ندارد. این مسئله حتی سبب دلباز بنظر رسیدن قسمت های کوچک می شود. اما نگران نباشید حتی در این سبک نیز طراح تمام سعی خود را بر آن می دارد که حریم تفکیک فضا رعایت گردد البته شرایط در منازل با متراژ پایین و بالا کاملا متفاوت است‌.

شرایط تفکیک فضایی در پلان آزاد-وب سایت دکورامسین

 

 

 روش های تفکیک فضا

  • استفاده از قفسه ها یا کتابخانه به منظور جدا سازی
  • استفاده از دیوارک های ام دی اف برای جدا سازی
  • بهره بردن از کمد یا وسایل دکوراتیو
  • جداسازی به وسیله پرده ها
  • استفاده از دیوارهای نیمه و یا ستون ها
  • کمک گرفتن از مبلمان ها
  • قرار دادن در های کشویی به جای دیوار ها
  • انواع پارتیشن ها

سخن پایانی

یکی از موارد اساسی در طراحی داخلی رعایت تفکیک فضایی به بهترین شکل ممکن می باشد. برای انجام این روند می توانیم از المان ها و ابزارهای بسیاری کمک بگیریم. البته نیاز بصرف هزینه زیادی به جهت خرید پارتیشن ها با تنوع بالا یا کتابخانه های سنگین و مدرن نمی باشد. شما می توانید این کار را به کمک پارتیشن های سبک، پرده، رنگ و ‌…. به نتیجه برسانید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *