خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

رابطه یک خانه شاد و طراحی دکوراسیون

WhatsApp-Image-2020-05-12-at-12.10.45-PM

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: بیشتر ما تمایل داریم خانه ای شاد و سالم داشته باشیم. حتی اگر تنها زندگی می کنید، می خواهید بهترین چیزها را در اطراف خود داشته باشید. با این حال، وقتی در کنار خانواده هستید ، این احساس بیشتر و قوی تر در شما آشکار می شود. موارد زیادی در رابطه با خانه ای شاد و نوع به کار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد که در این مطلب ما به آن خواهیم پرداخت.

شاید اسم تخته های دامن یا قرنیز برای شما آشنا باشد که به عنوان پایه بیشتر مورد استفاده می شوند. به عنوان مثال ، به دیوار و کف اگر نگاهی بیندازید. آن را مشاهده می کنید. شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که این ابزار به چه دلیلی مورد استفاده قرار می گیرد؟

باید گفت تخته های دامن وقتی پوششی را ایجاد می کنند به خاطر این است که مکان را برای افرادی که در اطراف خانه راه می روند، مخصوصا بچه ها امن تر باشد. همچنین ، آن قسمت از قرنیز های بالا یا پائین دیوار را محکم تر می کند و از طرفی هرگونه نقص و آسیبی را در محدوده خودش می پوشاند.

با این وجود، این ابزار زمانی اختراع شد که بیشتر ساختمانها با مصالحی استفاده می شدند که نسبت به رطوبت حساس بودند و چون اکثر خانه ها با گچ کاری ساخته می شدند، بیشتر نقاط آسیب پذیر این قسمت ها از دیوار بودند. البته در خیلی از خانه ها جنبه تزئینی داشت و هنوز هم دارد و چون رنگ سقف و دیوار یا دیوار و کف با هم متفاوت بود دست اندرکاران حوزه دکوراسیون داخلی به فکر اختراع چنین ابزاری افتادند و سالهاست که هنوز در طرح های گوناگون و زیبا تولید می شود و زینت بخش خیلی از خانه ها است.

بله ممکن است فکر کنید همه این زحمت ها به خاطر چه بود وقتی که با یک نقاشی این مشکل حل می شد. فراموش نکنید که همیشه رنگ یا گچ در برابر کوچکترین ضربه ای آسیب پذیر هستند و بخار آشپزخانه و رطوبت فرش یا موکت می تواند این قسمت ها را نرم کند و باعث خرابی ظاهر خانه شود.. همچنین این تخته ها به سبک زندگی مدرن که در آن وسایل و تجهیزات بسیار بیشتری از همیشه وجود دارد متناسب است. چون با هر جابه جایی و استفاده های مختلف از وسایل خانه اهمیت استفاده را برای ساکنان بیشتر می کند.

در این میان، یک سوال به وجود می آید که وقتی مصالح محکمی چون سیمان وجود دارد خوب چرا باید از این ابزار استفاده کرد. . از این گذشته ، این قسمت خاص هنگام استفاده از سیمان سخت تر طراحی شده است. توجه کنید وجود یک تخته دامن باعث می شود دیوارها و کفها کمی بهتر به نظر برسند. هر درزی را می پوشاند و ترک ها را می توان به راحتی پنهان کرد.

محصولاتی مانند تخته های دامن MDF نیز تولید می شوند که مدت هاست در بازار وجود دارد. شما همچنین می توانید از گزینه های چوبی دیگر استفاده کنید.

در انتخاب تخته های دامن چه گزینه هایی بهتر است؟

این موضوع به وضعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است شما نگران باشید که یک قسمتی خاص که بیشتر در معرض خطر وجود دارد و می تواند آسیب ببیند اما نمی توانیم از این وسیله استفاده کنیم چه باید بکنیم. پیشنهاد ما استفاده از تابلو است. شما با تابلوهای زیبایی می توانید جلوی این آسیب را بگیرید.

همه این توضیحات برای خانه هایی است که حتما لازم است از چنین ابزاری استفاده کنیم و ممکن است اصلا در خانه هایی نیاز به تخته های دامن نباشد.

انتخاب تخته های دامن حتما باید با دکوراسیون خانه شما متناسب باشد و ظاهر دکوراسییون شما به هم نخورد یا تضادی نداشته باشد. در اینجا توصیه می کنیم که حتما از یک معمار ، مهندس یا کارشناس دکوراسیون کمک بگیرید و از او مشاوره بخواهید.از آنجایی که شرکت های طراحی دکوراسیون تخصص چنین کاری را دارد به راحتی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

نکته با اهمیتی که می بایست به آن توجه کنید این است که اگر در خانه فعلی از تخته های دامن در قرنیز دیوارها به کار رفته است احتیاج به سفارش و تهیه آن نیست و فقط لازم است که آنها را تعمیر نمائید و در این مورد هم شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین وجه ممکن شما را کمک می کنند و یک نیروی متخصص و مجرب در این زمینه را در اختیارتان می گذارند.

از طرف دیگر، این موضوع می تواند یک فرصت عالی در اختیار شما بگذارد تا با همه نقاط منزل آشنا شوید. و مکانهایی را پیدا کنید که آسیب پذیر، خطرناک یا زشت باشد. ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد ولی ارزش آن را دارد که خانه را زیباتر و امن تر کنید.

مانند سایر تعمیراتی که در خانه انجام می شود ، همیشه باید با خود متخصص داشته باشید. حتی اگر موجب صرفه جویی در هزینه زیادی شود. اگر هم خود شما قصد دارید که چنین کاری را به عهده بگیرید، آموزش های زیادی به صورت آنلاین و چه آفلاین وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *