طراحی فضای انتظار دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی در ایران تخصص ماست

دکوراسیون مطب دندان‌پزشکی موضوع این مقاله از رامسین است. این مقاله برای کسانی که‌قصد طراحی و تغییر دکوراسیون، بازسازی و نوسازی درمانگاه دندان‌پزشکی خود رادارند مفید است.

در ادامه به بررسی ارگونومی طراحی کلینیک دندانپزشکی می‌پردازیم، سپس در مورد الزامان طراحی فضای یونیت دندانپزشکی گفته و تأثیر نور بر محیط داخلی درمانکده دندانپزشکی را آنالیز می‌کنیم.

همچنین در مورد قدرت گیاهان در کاهش تنش و آرامش فضای مطب می‌آموزیم و رنگ‌ها و الزامات فنی برای بهبود عملکرد در کلینیک دندان‌سازی را بررسی کرده و برنامه ای برای استفاده ز فناوری در محیط مطب ارائه می‌کنیم.

درنهایت ترکیب مواد و روش‌های سبز را در محیط بررسی می‌کنیم و یک تمرین بیمار محور را برایتان تشریح می‌کنیم. پس تا انتهای مقاله به اما همراه باشید.
 

 

همچنین میتوانید برای مشاوره و سفارش در مورد طراحی، ساخت، بازسازی و نوسازی کلینیک خود با کارشناسان رامسین تماس بگیرید.

برای تماس شماره زیر را لمس کنید

طراحی فضای انتظار دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

 

رشته پزشکی دائما در حال گسترش و تغییر است. چونکه تحقیقات جدید درک جدید و چشم اندازهای جدیدی را در این زمینه فراهم می کند.

زمینه های ارگونومی و طراحی هم به ما می آموزد که طراحی بر احساس افراد تأثیر می گذارد و هم اکنون پزشکان در کارهای خصوصی خود این نکته را مورد توجه قرار می کنند.

 آنچه افراد هنگام ورود به مطب دندانپزشکی می بینند و تجربه می کنند می تواند بر کل تجربه آنها تأثیر بگذارد. این گرایش های دیزاین کلینیک دندانپزشکی در حال حاضر در دنیای دندانپزشکی موج می زند.

 

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

 

اما در این میان طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی نیز در جذب مشتری یک نقش مهم و اساسی را بازی می کند.

حتما متوجه شده اید که بسیاری از مطب های دندان پزشکی به طور معمول بخشی از فضای خود را به اتاق انتظار، جایگاه منشی و نصب یونیت ها اختصاص می دهند.

فراموش نکنیم طراحی که هر کدام از این فضاها باید بر اساس کاربردی که دارند باشد.

برای مثال یونیت دندانپزشکی مکانی است که بیمار همه وقت خود را در آنجا سپری می کند بنابراین بهتر است برای این مکان دکوراسیونی آرامش بخش و زیبا  فراهم کنید.

 

یونیت در دکوراسیون مطب دندانپزشکی

 

برسی دکوراسیون فضای یونیت مطب دندانپزشکی

 

برخی از کارشناسان این حوزه معتقد هستند که يونيت، قلب مطب دندانپزشکی محسوب می شود و اگر در این بخش مشکلی به وجود بیاید عملکرد و کارآيی مطب نیز تحت شعاع قرار خواهد گرفت.

به همین خاطر انتخاب یونیت دندانپزشکی از نظر پزشکان یک تصمیم آسان نیست و دندانپزشکان در هنگام راه اندازی مطب به آن توجه ویژه ای دارند.

 

باید گفت داشتن اطلاعات کافی از یونیت یکی از ضروریات مهمی است که ما را در استفاده بهينه، نگهداری و حتی تشخيص انجام کار در هنگام مواجه با مشکلات مختلف، یاری خواهد کرد.

همچنین اگر اطلاعات کافی و کاملی از یونیت دندان پزشکی داشته باشیم می توانیم به خوبی از آن نگهداری کنیم و باعث افزایش طول عمر آن شویم.

 

در مورد قیمت یونیت هم این نکته را فراموش نکنیم که با توجه به امکانات و کیفیت متفاوتی که یونیت دندانپزشکی دارد می تواند دامنه گسترده ای در بر بگیرد،

به همین دلیل شما می توانید با توجه به مبلغی که برای این کار کنار گذاشتید یک یونیت دندانپزشکی مناسب تهیه و انتخاب کنید.

 

کارشناسان دکوراسیون داخلی در مورد چنین فضایی اعتقاد دارند بهتر است صندلی دندانپزشکی مقابل پنجره مطب و یا روبروی تلویزیون یا تابلویی زیبا قرار بگیرد.

وجود آکواریومی با ماهی های زیبا در مقابل صندلی دندانپزشکی نیز خالی از لطف نیست.

 

 

تاثیر نور بر کیفیت فضای کلینیک دندان‌پزشکی

 

داشتن یک نورپردازی استاندارد، انتخاب رنگ های مناسب فضا، از دیگر از نکات قابل توجهی است که در طراحی یک دکوراسیون موفق برای مطب دندانپزشکی می توانیم بهره بگیریم.

 

در مورد انتخاب رنگ نیز کارشناسان معتقد هستند مطب دندانپزشکی می بایست از رنگ های آرام بخش، ملایم و یا رنگ های انرژی بخش برای دیوار و یونیت استفاده کرد.

همچنین بهتر است از یک رنگ مشترک برای رنگ اتاق و رنگ اتاق انتظار و درمان استفاده شود.

 

نورپردازی در دکوراسیون مطب دندانپزشکی

 

برای نورپردازی در مطب دندانپزشکی نیز باید از ترکیب نور سفید و نور زرد استفاده کرد تا نوری شبیه به نور روز در فضای مطب به وجود بیاید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نگاهی به تاثیرات نور در کوراسیون داخلی را مطالعه نمایید.

 

قدرت گیاهان در کاهش تنش محیط مطب

 

نکته دیگر اینکه برای القای یک حس آرامش و نشاط آور به مراجعه کنندگان از وجود گیاهان طبیعی غفلت نکنید.

تحقیقات نشان میدهد که گیاهان میتوانند تنش را کاهش دهند.از اشتباهات رایجی که در دکوراسیون مطب وجود دارد استفاده از گیاهان مصنوعی است.

گیاهان مصنوعی به دلیل جذب گرد و غبار ظاهر ناخوشایندی به خود میگیرند در صورتی که برخی از گیاهان طبیعی نیاز به مراقب چندانی ندارند و در محیط های کم نور و سالن های انتظار هم میتوانند طراوت و شادابی خود را حفظ کنند.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله گیاهان آپارتمانی را مطالعه نمایید.

 

رنگ ها در دکوراسیون یک مطب دندانپزشکی

 

اغلب مطب های دندان پزشکی از رنگ سفید در دیوارهای خود استفاده می کنند. تحقیقات نشان میدهد فضاها با رنگ سفید دارای ظاهر بالینی و ساختار نهادی هستند.

اگر هدف شما داشتن اینگونه فضا نیست استفاده از یک طیف رنگارنگ در دکوراسیون داخلی مطب میتواند به شما کمک کند.

همچنین میتواند به آرامش و سلامتی روانی بیماران شما هم کمک کند. رایکسب اطلاعات بیشتر مقاله انتخاب ترکیب رنگ در دکوراسیون را مطالعه نمایید.

 

الزامات فنی طراحی مطب برای بهبود عملکرد

 

به راحتی می توان گفت که هر پزشکی یک دکوراسیون مطب طراحی شده را می خواهد که تأثیر بصری داشته باشد.

اما روشی که به طور کارآمد عمل می کند – این امکان را برای شما فراهم می کند تا به صورت حرفه ای در مورد بیماران با حداقل زمان انتظار و محافظت کامل از حریم خصوصی آنها استفاده کنید – از اهمیت بیشتری برخوردار است.

با استفاده از عناصر طراحی در به روزرسانی خود که عملکرد و گردش کار را برای شما و پرسنل شما بهبود می بخشد ، می توانید اطمینان حاصل کنید که عمل شما تجربه مثبتی را برای بیماران فراهم می کند.

• مطمئن شوید که مسئول پذیرش می تواند حداقل 90 درجه از محل پذیرش دور شود و کار خود را انجام دهد. این امر به حفظ حریم خصوصی، مکالمات بیمار و معاملات پرداخت کمک می کند.

• اطمینان حاصل کنید که بیماران و کارکنان هرگز در مذاکره در مورد هزینه ها یا چشم دیگران در مطب ، چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی ، مجبور به مذاکره نیستند. 

• اتاقهای معالجه را به گونه ای قرار دهید که از مکانهای عمومی مانند محل استقبال و پذیرایی قابل رویت نباشد. 

• مطب اختصاصی را تعیین کرده و فضای اتاق را از مکان های فعالیت بیمار جدا کنید. 

• همه اتاق های درمان را به طور منطقی و منظم تجهیز کنید تا شما و تیم خود همیشه بدانید که کجا می توانید تجهیزات و لوازم را پیدا کنید. 

• بکارگیری فناوری در اتاق های درمانی برای مدیریت تمرین ، آموزش و تشخیص همزمان درمان و سرگرمی در طی مراحل مداوا .

 

یک برنامه سرمایه گذاری در فناوری ایجاد کنید

 

یکی از راه های تمایز کارآمد درمان در عین ارائه بهترین مراقبت ممکن ، خرید منظم و برنامه ریزی شده خرید تجهیزات و فناوری است.

ایجاد یک طرح سرمایه گذاری فناوری را در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد تجهیزات جدید را به طور منظم و به موقع در فضای خود بگنجانید.

• فناوری هایی را که می خواهید طی سه تا پنج سال آینده استفاده کنید ، اولویت بندی کنید ، از جمله سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری ، تجهیزات و ابزارهای دیجیتال و سیستم های کمکی که عملکرد شما را تأمین می کنند و انها را در طراحی دکوراسیون مطب در نطر بگیرید.

• برای بازاریابی فعالانه سرمایه گذاری های فناوری جدید خود برای بیماران ، برنامه ای ایجاد کنید تا آنها از فرآیندهای پیشرفته و خدماتی که اکنون ارائه می دهید آگاه شوند.

 

ترکیب مواد و روشهای سبز

 

با افزایش آگاهی امروز از محیط زیست ، بیماران ممکن است از مطب دندان پزشکی که مواد و روشهای سبز را در آن گنجانده است قدردانی کنند. و  این یک روش تأثیرگذار برای کنار گذاشتن تجارت خود از رقابت است. یک روش سبز را می توان به شرح زیر تعریف کرد:

• به طور کلی ، یک روش سبز باعث کاهش مصرف انرژی و منابع طبیعی و بهبود کیفیت هوا می شود.

• کیفیت هوا از طریق سیستم های جذب هوای تازه و سیستم های کارآمد گرمایش  و تهویه هوا (HVAC) به حداکثر می رسد.

• مصرف انرژی از طریق روشهای حفاظتی مانند بهینه سازی نور طبیعی ، استفاده از چراغهای فلورسنت فشرده (CFL) .

• محصولات بازیافتی و قابل بازیافت در هر زمان ممکن انتخاب می شوند.

سلامتی بیماران خود را در اولویت قرار دهید.

در نهایت ، اولویت قرار دادن بیماران خود یکی از موثرترین راه ها برای جدا کردن عمل از رقابت و کمک به شما برای اطمینان از موفقیت مداوم خود است. 

 

یک تمرین بیمار محور:

 

• پرسنلی دوستانه و محیطی پذیرا خلق کنید.

• بهترین درمان ها و راه حل های موجود برای هر نیاز خاص را در نظر بگیرید.

• انعطاف پذیری در سازگاری برنامه ها و شرایط شلوغ فضا.

بنابراین اگر زمان نوآوری فرا رسیده است ، به اطراف خود نگاهی بیندازید و مواردی را که ممکن است برای انجام کار خود به ارمغان بیاورید در نظر بگیرید تا محیط کلینیک شما از نظر پرسنل و بیماران جذاب تر و کارآمدتر شود. همچنین می توانید کمی رقابتی تر باشید.

پس همین الان با کارشناسان شرکت معماری و دکوراسیون رامسین تماس بگیرید مطب خود را از دیگران متمایز کنید…

 

کلام آخر

 

در این نوشته به بررسی ارگونومی طراحی کلینیک دندانپزشکی پرداختیم ، سپس در مورد الزامان طراحی فضای یونیت دندانپزشکی گفته و تأثیر نور بر محیط داخلی درمانکده دندانپزشکی را آنالیز کردیم.

همچنین در مورد قدرت گیاهان در کاهش تنش و آرامش فضای مطب آموختیم و رنگ‌ها و الزامات فنی برای بهبود عملکرد در کلینیک دندان‌سازی را بررسی کرده و برنامه ای برای استفاده ز فناوری در محیط مطب ارائه کردیم.

درنهایت ترکیب مواد و روش‌های سبز را در محیط بررسی و یک تمرین بیمار محور را برایتان تشریح کردیم . امیدواریم که این نوشته مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اکنون شما میتوانید برای مشاوره و سفارش در مورد طراحی، ساخت، بازسازی و نوسازی کلینیک خود با کارشناسان رامسین تماس بگیرید.

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *