دکوراسیون داخلی منزل کوچک| خانه‌های کوچک لاکچری-وب سایت دکورامسین

دکوراسیون داخلی منزل کوچک| خانه‌های کوچک لاکچری

دکوراسیون داخلی منزل کوچک| خانه‌های کوچک لاکچری

غالباً افرادی که در خانه‌های کوچک زندگی خود را پشت سر می‌گذارند برای چیدمان وسیله‌ها و طراحی دکوراسیون منزل خود دغدغه بیشماری دارند. به هنگامی‌که در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک حساسیت و دقّت عمل مورد نیاز را به خرج بدهید، ایجاد دکوراسیونی شیک و در عین حال کاربردی را از خانه خود تجربه خواهید کرد. هم‌اکنون شرایط اقتصادی و سبک و سیاق زندگی‌ها به حالتی شده است که اغلب اشخاص ملزم می‌باشند در خانه‌های آپارتمانی کوچک زندگی خود را پشت سر بگذارند. حال بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک و آپارتمانی به خوبی صورت نگیرد، خانه‌ی شما به فضایی بی نظم و ترتیب و دلگیر مبدل خواهد شد. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم پیش از هرچیزی به اصول طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک توجه کنید.

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک| خانه‌های کوچک لاکچری-وب سایت دکورامسین

چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد؛

  • برای دکوراسیون منزل با وسیله‌های زیاد روی زمین را خالی نمایید!

شما در راستای قرار دادن وسیله‌ها و لوازم ضروری خود به یک فضا نیازمند خواهید بود. ولی چنانچه که نتوانید در اتاق خود گام بردارید، حتماً اتاق بزرگ هم به کار شما نخواهد آمد. از نکات بسیار مهم در راستای داشتن اتاقی دل‌باز و بی‌بدیل، استفاده از قفسه‌ها و کمدهای به اصطلاح شناور می‌باشد. در این شرایط روی زمین اتاق شما خالی خواهد شد. از سویی هم در زیر قفسه‌ها فضایی در راستای قرار دادن وسیله‌های خود در اختیار خواهید داشت.

  • از تجهیزات تاشو در خانه‌ی خود استفاده نمایید؛

امکان دارد که شما احساس کنید که در خانه کوچکتان به یک میز نهارخوری شش یا حتی هشت نفره نیاز دارید! آیا واقعاً شما می‌توانید این میز نهارخوری را در فضای نشیمن خود جای بدهید؟ ما در این شرایط به شما پیشنهاد می‌کنیم که از میز و صندلی‌های تاشو در محیط خانه خود استفاده بنمایید. استفاده از این قبیل وسیله‌ها منجر خواهد شد که کف خانه‌ی شما عاری از وسیله‌ها شده و بتوانید به آسانی در بهره‌گیری روزانه فضای بیشتری را در اختیار خود داشته باشید. هم‌اکنون آشپزخانه یک دیواره بیش‌ از پیش متداول گردیده‌اند‌. شما می‌توانید در مقابل این قبیل از آشپزخانه‌ها از یک در کشویی استفاده بنمایید. و به هنگام به‌هم ریختگی، از سویی هم عدم نیاز بدین محیط به راحتی جلوی آن را بپوشانید‌. جالب است بدانید که درهای کشویی در زمان باز شدن و بسته گردیدن فضای بسیاری را به خود اختصاص نمی‌دهند و برای محیط کوچک بسیار پرکاربرد تلقّی می‌شوند.

  • خانه خود را به قدر کافی روشن کنید!

محیط های کوچک و نقلی به علّت کوچک بودن و گاهاً حتی نبود پنجره‌ها امکان دارد تاریک و دل‌گیر به نظر آیند. کمبود نور طبیعی در فضا را با اضافه نمودن اقسام چراغ‌ها در هر اتاق به حالت جداگانه و مستقل جبران بنمایید‌‌. اتاق خواب، نشیمن گاه و آشپزخانه هریک به صورت جداگانه به منبع نور مستقل نیازمند خواهند بود. اقسام گوناگون چراغ‌های دیواری، آباژور، سقفی، رومیزی و… می‌توانند به محیط شما نور کافی اعطاء کنند و خانه‌های نقلی شما را به فضایی دل‌نشین مبدل سازند.

 

دکوراسیون منزل ایرانی ساده؛

بیشتر افراد چنین تصوراتی دارند که مبلمان از جمله عناصر جدای‌ناپذیز در طراحی دکوراسیون داخلی خانه است. حال آن‌که این‌گونه نیست! چندی پیش درون پذیرایی منازل ایرانی مبلمان خاصی به چشم نمی‌خورد‌. ایرانی‌ها از برخی تشکچه‌ها و کوسن‌ها تحت عنوان تکیه‌گاه خویش در زمان نشستن‌های گاه ‌ بی‌گاه بهره می‌گرفتند. جالب است خاطر نشان شویم که هنوز هم می‌شود در دکوراسیون منزل ایرانی ساده جهت طراحی دکوراسیون منزل ایرانی از مبل استفاده ننمود‌.

دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل؛

  • چنانچه که شما مایل هستید از هیچ‌گونه مبلمانی بهره نگیرید. بهترین گزینه موجود روبه‌روی شما برای طراحی دکوراسیون بهره‌گیری از تخت خواب‌های قدیمی خواهد بود که می‌‌توانید آن‌ها را با کوسن و همچنین تشک‌های زیبا و بی‌بدیل بی‌آرایید.
  • از سکوها و همچنین تورفتگی‌ها و فرورفتگی‌ها که در قسمت‌های گوناگون خانه وجود دارد، می‌توانید برای نشستن استفاده بنمایید. بدین طریق می‌توانید نقص‌های ممکن را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود برطرف بنمایید‌.
  • شما می‌توانید از کوسن‌ها در سایز و اندازه گوناگون در راستای ایجاد یک محیطی دنج و گرم و صمیمی جهت نشستن و استراحت نمودن، بهره گیرید.
  • هم‌اکنون که مبلمانی در خانه‌ی شما به چشم نمی‌خورد. بهتر است از فرش‌های نرم و ضخیم بهره گیرید. این‌گونه خواهد بود که در زمان نشستن برروی زمین حس خستگی نخواهید نمود.
  • چندی پیش بود که مردم در راستای صرف غذا برروی زمین سفره پهن می‌نمودند. سپس اعضای خانواده دور سفره قرار می‌گرفتند. امّا در راستای آن‌که دکوراسیون خانه شما کمی مدرن‌تر بشود، می‌توانید از چند عدد کوسن برای نشستن خود بهره‌ گیرید.
  • شما با تماشای تصاویر سبک‌های نوین و چندی پیش خواهید دید، از یک صندلی برای راحتی در زمان نشستن بهره گرفته شده است.
  • قطعاً که شما می‌توانید در زمان چیدمان وسایل از تشکچه‌های با طرح‌های گوناگون بهره گیرید. این‌گونه خواهد بود که می‌توانید محیطی زیبا و چشم نواز برای خود و دیگر اعضای خانواده خود فراهم آورید.

دکوراسیون منزل کوچک بدون مبل؛-وب سایت دکورامسین

 

خانه‌ای بدون مبلمان، ایمن برای کودکان؛

از جمله دغدغه‌ها و نگرانی تمام نشدنی مادرها، هراس در ارتباط با افتادن از مبل‌ها در زمان شیطنت کردن و بازی نمودن گاه و بیگاه است. خانه‌ی بدون مبل و اکتفاء به تمامی موارد بیان شده در قسمت فوقانی متن می‌تواند برای بانوان عزیز که یک فرزند کوچک در خانه‌ی خود دارند، بسیار کارساز باشد. شما می‌توانید به جای استفاده از چند عدد مبلمان مرتفع از تشکچه‌های گرم و لطیف استفاده کنید. این‌گونه خواهد بود که هم خیال شما آسوده است و هم چیدمان خانه‌ی شما به بهترین شکل ممکن پیش رفته است. آیا شما هم در این زمینه نظر خاصی را دارید؟

اگر که نمی‌دانید چگونه و به چه شکل این موضوع امکان‌پذیر خواهد بود، می‌توانید از مادربزرگ‌های خود کمک دریافت کنید. البته که ما این‌جا هستیم تا پاسخ‌گوی تمامی پرسش‌های شما در زمینه دکوراسیون داخلی خانه باشیم‌. تنها کافی است در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در رامسین تماس حاصل فرمایید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *