دکوراسیون داخلی منزل را بررسی کنیم!

دکوراسیون رامسین: چیزهای که گاهی می توان به خانه اضافه کرد می بایست حداقل شاخصه یک وسیله زﯾبا و چشمگیری داشته باشد. مثلا با اضافه کردن قاب ھای عکس و گیاھان یا چند گلدان پرگل آپارتمانی می توان فضایی دنج و دل چسب در اتاق اﯾجاد کرد. لازم نیست حتما از اشیاء یا وسایلی استفاده کنیم که گران قیمت و پر هزینه باشد. پیشنهاد ما این است که با به کارگیری یکسری وسایل می توان چنین محیط دل انگیزی را به وجود آورد.

بعضی از خانم های خوش سلیقه میز شام را چنان تزﯾین می کنند و سلیقه به خرج می دهند که با وجودی اینکه غذایی بسیار ساده  ومقرون به صرفه روی میز هست ولی خیلی منحصر به فرد به نظر می آﯾد. آنها نوعی ذوق و کمی شم طراحی دارند. مثلا از چینی ھای سفید استفاده می کنند و  لیوان ھای ﯾک دستی که با آنھا ھمخوانی دارند را بر سر سفره می گذارند.

یا گاھی اوقات علاوه بر دستمال سفره، با استفاده از چراغ ھای کم نور بر روی میز، جوی حاکی از صمیمیت و دلگرمی به وجود می آورند. حتما در خیلی از فیلمها دیده اید که در کشورهایی چون فرانسه میز شام آنها آراسته ترین فضا را به خود اختصاص می داد و با وجود آوردن یک فضای سنگین بر سر میز همه اعضای خانواده به رسم ادب منتظر بزرگتر خانواده می شدند.  

اقداماتی که می توان دکوراسیون داخلی خانه را با آن تغییر داد!

در وهله اول سراغ راھرو می رویم: همان طور که می دانید اکثر راھروھا فضای باریک و محدودی دارند و اغلب آنها را تبدیل به انباری می کنیم. که به هیچ وجه صحیح نیست.  می توان وسایل اضافی مثل کیف و کفش ها را به کمد اتاق خواب انتقال داد و لوازمی مثل چتر و وسایل ورزشی را جایی قرار دهیم که دﯾد کمتری به اتاق پذیرایی داشته باشند.

در گام نخست سراغ اتاق خواب می رویم: با تهیه ﯾک لحاف و قرار دادن کوسن ھای متفاوت روی آن، یک تحول اساسی در اتاق خواب می توان اﯾجاد کرد و بدین طریق احساس آرامش بیشتری از چنین فضایی دریافت خواهیم کرد.

در قدم بعدی رنگ دﯾوارھا را عوض کنیم و بهتر است رنگ مبلمان چوبی را به رنگ سفید ﯾا شیری تغییر دهیم. همچنین لوازم آراﯾش را در ﯾک وﯾترﯾن طبقه دار قرار بدھید تا جلوی آﯾنه با اﯾن گونه اشیا شلوغ نشود.

حالا دیگر به آشپزخانه رسیدیم: در مورد آشپزخانه بهتر است برای تغییر دکوراسیون آن کابینت ھای قدﯾمی آشپزخانه را دوباره رنگ کنید و همین طور دستگیره ھای جدﯾدی برای آن ھا تهیه نمایید. بهتر است تمام وساﯾل پخت و پز خود را خارج از دﯾد مهمان قرار دهید.

حمام  نیز یکی از مهمترین فضاهای است که باید به لحاظ بصری آن را زیبا نمود: لازم نیست برای حمام خرجی روی دست خود بگذارید تا شیک به نظر آﯾد. فقط سعی کنید با رنگ آمیزی جدﯾدی آن را جلا بدهید و همچنین ازتجمع آھک، چرک و کثافات بین ترک دیوارها با استفاده از مواد شوﯾنده تمیز کرد. توجه کنید که ھرگز مواد شوینده ای مثل جوھرنمک را به ھمراه واﯾتکس ﯾا پودرھایی مانند رخشا استفاده نکنید چون بلافاصله گاز خطرناکی تولید می کنند. لکه ھای سفت روی دوش با اسپری مخصوص ھمین کار به راحتی از بین می رود.

برای بیرون منزل چه کاری کنیم؟

ما پیشنهاد می کنیم با رنگ مخصوص وساﯾل موجود در فضای باز، درھا، پنجره ھا یا رنگ کنید و یا با وسایل جلادهنده پولیش کنید. باغچه ای اگر دارﯾد، مرتب آن را هآب دهید و هرس کنید و اجازه ندهید علف های هرز آن را اشغال کنند.

نوبت آخر به شومینه می رسیم

 شومینه که چند سالی است به فضای آپارتمان ھا اضافه شده است می توان  با افزودن ملزومات ساده ای، تزئین کرد. شمعدان ھایی را در کنار لبه ھای مسطح آن قرار دهید و آﯾنه ای را بالای شومینه نصب نمایید تا بازتاب دهنده فضای زیبای منزل شما باشد.

1 دیدگاه دربارهٔ «دکوراسیون داخلی منزل را بررسی کنیم!»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *