WhatsApp Image 2020-05-16 at 11.34.35 AM (5)

دکوراسیون داخلی منزل را بررسی کنیم!

دکوراسیون رامسین: چیزهای که گاهی می توان به خانه اضافه کرد می بایست حداقل شاخصه یک وسیله زﯾبا و چشمگيری داشته باشد. مثلا با اضافه کردن قاب ھای عكس و گياھان یا چند گلدان پرگل آپارتمانی می توان فضایی دنج و دل چسب در اتاق اﯾجاد كرد. لازم نیست حتما از اشیاء یا وسایلی استفاده کنیم که گران قیمت و پر هزینه باشد. پیشنهاد ما این است که با به کارگیری یکسری وسایل می توان چنین محیط دل انگیزی را به وجود آورد.

بعضی از خانم های خوش سلیقه ميز شام را چنان تزﯾين می کنند و سلیقه به خرج می دهند كه با وجودی اینکه غذایی بسیار ساده  ومقرون به صرفه روی میز هست ولی خیلی منحصر به فرد به نظر می آﯾد. آنها نوعی ذوق و کمی شم طراحی دارند. مثلا از چينی ھای سفيد استفاده می كنند و  ليوان ھای ﯾک دستی كه با آنھا ھمخوانی دارند را بر سر سفره می گذارند.

یا گاھی اوقات علاوه بر دستمال سفره، با استفاده از چراغ ھای كم نور بر روی ميز، جوی حاكی از صمیمیت و دلگرمی به وجود می آورند. حتما در خیلی از فیلمها دیده اید که در کشورهایی چون فرانسه میز شام آنها آراسته ترین فضا را به خود اختصاص می داد و با وجود آوردن یک فضای سنگین بر سر میز همه اعضای خانواده به رسم ادب منتظر بزرگتر خانواده می شدند.  

اقداماتی که می توان دکوراسیون داخلی خانه را با آن تغییر داد!

در وهله اول سراغ راھرو می رویم: همان طور که می دانید اکثر راھروھا فضای باریک و محدودی دارند و اغلب آنها را تبدیل به انباری می کنیم. که به هیچ وجه صحیح نیست.  می توان وسایل اضافی مثل کیف و کفش ها را به كمد اتاق خواب انتقال داد و لوازمی مثل چتر و وسایل ورزشی را جایی قرار دهیم كه دﯾد كمتری به اتاق پذیرایی داشته باشند.

در گام نخست سراغ اتاق خواب می رویم: با تهیه ﯾک لحاف و قرار دادن كوسن ھای متفاوت روی آن، یک تحول اساسی در اتاق خواب می توان اﯾجاد کرد و بدین طریق احساس آرامش بیشتری از چنین فضایی دریافت خواهیم کرد.

در قدم بعدی رنگ دﯾوارھا را عوض كنيم و بهتر است رنگ مبلمان چوبی را به رنگ سفيد ﯾا شيری تغيير دهیم. همچنین لوازم آراﯾش را در ﯾک وﯾترﯾن طبقه دار قرار بدھيد تا جلوی آﯾنه با اﯾن گونه اشيا شلوغ نشود.

حالا دیگر به آشپزخانه رسیدیم: در مورد آشپزخانه بهتر است برای تغییر دکوراسیون آن كابينت ھای قدﯾمی آشپزخانه را دوباره رنگ کنید و همین طور دستگيره ھای جدﯾدی برای آن ھا تهیه نمایید. بهتر است تمام وساﯾل پخت و پز خود را خارج از دﯾد مهمان قرار دهید.

حمام  نیز یکی از مهمترین فضاهای است که باید به لحاظ بصری آن را زیبا نمود: لازم نيست برای حمام خرجی روی دست خود بگذارید تا شیک به نظر آﯾد. فقط سعی کنید با رنگ آميزی جدﯾدی آن را جلا بدهید و همچنین ازتجمع آھک، چرک و كثافات بین ترک دیوارها با استفاده از مواد شوﯾنده تمیز کرد. توجه کنید كه ھرگز مواد شوینده ای مثل جوھرنمک را به ھمراه واﯾتكس ﯾا پودرھایی مانند رخشا استفاده نكنيد چون بلافاصله گاز خطرناکی تولید می کنند. لكه ھای سفت روی دوش با اسپری مخصوص ھمين كار به راحتی از بین می رود.

برای بيرون منزل چه کاری کنیم؟

ما پیشنهاد می کنیم با رنگ مخصوص وساﯾل موجود در فضای باز، درھا، پنجره ھا یا رنگ كنيد و یا با وسایل جلادهنده پوليش کنید. باغچه ای اگر دارﯾد، مرتب آن را ةآب دهید و هرس کنید و اجازه ندهید علف های هرز آن را اشغال کنند.

نوبت آخر به شومينه می رسیم

 شومینه كه چند سالی است به فضای آپارتمان ھا اضافه شده است می توان  با افزودن ملزومات ساده ای، تزئین کرد. شمعدان ھایی را در كنار لبه ھای مسطح آن قرار دهید و آﯾنه ای را بالای شومينه نصب نمایید تا بازتاب دهنده فضای زیبای منزل شما باشد.

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *