دکوراسیون داخلی منزل با الهام از طبیعت!

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: وقتی زندگینامه برخی هنرمندهای موفق را می خوانیم در می یابیم که بیشترین الهام خود را از طبیعت گرفته اند. مثلا ونسان ون گوگ نقاش مشهوری که سبک او هنر  را متحول کرد بیشترین الهام خود را از طبیعت گرفته است و بسیاری دیگر از هنرمندان دیگر رشته ها نیز تحت تاثیر طبیعت یک شگفتی خلق کرده اند.  در کل باید هنر خود را مدیون طبیعت می داند و در برابر زیبایی او سر تعظیم فرود می آورد.

ھدف هر ھنرمندی با خلق یک اثر هنری این است که با مشاهده طبیعت و تاثیری که از آن دریافت می کند، بازتابی از آن را بتواند به بیننده منتقل کند.  

در مورد زیبایی و فلسفه زیباشناسی نظریه های زیادی وجود دارد ولی آیا زیبایی به این معنی است که از یک فضایی لذت ببریم؟

و این لذت در نتیجه چه نیرویی در ما نفوذ می کند؟  آﯾا فقط ﯾک احساس خوب و شادی آور است یا چیزی فراتر از این مقوله که باعث تحول در ما می شود؟

از طرح این سوالات می توان این طور نتیجه گرفت که ھر اثر ھنری تلفیقی از حس، انگیزه، فرم، شکل، رنگ و نور است. اﯾن عوامل با ھم مخلوط شده تا یک تحول لذت بخش را به بیننده خود منتقل کنند. البته این نکته را فراموش نکنید که دریافت چنین لذتی به روحیه و ذوق آدمها نیز مربوط می شود و می توان گفت نسبی است و اگر ساده تر بخواهیم آن را تعریف کنیم باید گفت همه چیز بستگی به میزان ارتباط قلبی و احساسی فرد با زیبایی دارد.

به همین خاطر منتقد، تحول خواه و افرادی که در زمینه آثار هنری خبره هستند روحیه ای متفاوت تری نسبت به مشاهدهدات دارند. آنها نقاط قوت و عیوب را بیشتر می بینند.

در طراحی داخلی ساختمان آنچه باعث می شود فضا و نماها جلوه خوبی پیدا کنند، و تاثیر گذار باشد، نوع نورپردازی و رنگ آمیزی آن است. در اینجا اگر بخواهیم تعریفی از یک طراح حرفه ای داشته باشیم، باید گفت:

 ﯾک طراح خوب کسی است که ھنگام طراحی در ھر زمینه ای، برای ساخت و تھیه رنگ ھای مورد استفاده خود آﯾنده نگری داشته باشد.

همیشه بین  طراحی و اجرای دکوراسیون و یا ساخت اشیا ﯾک زمان حاکم است، پس طراح باﯾد آینده را بهتر ببیند و به هیچ وجه به زمان حال توجهی نکند.

نکته ای باید همیشه در نظر داشت این است که اگر به طور معمول هم محاسبه کنیم اطلاع از فرھنگ و زمینه ھای فعالیت و علاﯾق مردم در نقاط مختلف دنیا می توان ﯾک معیار مناسب برای ساخت وساﯾل و امکانات مورد علاقه آنھا و در نتیجه روش بھتر باشد.

با رجوع به فرھنگ، آداب و رسوم خود، می توانیم مفهوم زیبایی ها را بیابیم و از آنھا در زندگی روزمره خود بهره بگیریم. «وازارلی ﯾکی از ھنرمندان معروف که در زمینه رنگ کارھای باارزشی انجام داده، می گوﯾد: من طبیعت را دﯾده و از آن الھام می گیرم و سپس با منطق و استدلال و محاسبات ھندسی مشاھدات خود را در تابلوھا و فرم ھاﯾم به کار می گیرم و تصاوﯾر سه بعدی می سازم»

این هنرمند با استفاده از ترکیب رنگ و همچنین سطوح ھندسی و تلفیق آنها، کارھای بی نظیری خلق کرد که بعدها خیلی ها از نوع سبک او استفاده کرده و به عنوان دکوراسیون تزئینی از آن استفاده کردند.

او با سطوح ھندسی و با کمک رنگ اﯾجاد حرکت کرده است. در بعضی از کارھای او بیننده احساس می کند تمام خطوط حرکت می کنند!

فراموش نکنید که رنگ ﯾکی از بهترین ابزارهای طراحی دکوراسیون داخلی است. امروزه طراحان دکوراسیون ھمه قوانین سابق در ارتباط با استفاده از رنگ ھای مختلف را ھم شکسته اند و هر رنگی را در دکوراسیون به کار می برند.

دﯾگر چون گذشته محدودﯾتی در استفاده از رنگ وجود ندارد و هر رنگی که بتواند مورد توجه خانواده ها شود را استفاده می کنند. چرا که دریافته اند که تاثیرپذیری مهم تر از تکنیک های طراحی است.

شرکت طراحی دکوراسیون رامسین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا