دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مدرن

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی مناسب برای حمام، بسته به درخواست و سلیقه‌ی افراد، محدودیت‌ها از نظر فضا، مخارج و … می‌تواند تنوع گسترده‌ای داشته باشد.

فضایی که در عموم ساختمان‌های ایرانی برای حمام در نظر گرفته شده، حتی در بزرگ‌ترین حالت، باز هم طراحی دکوری ایده‌آل را دشوار می‌کند. استفاده از یک فضای محدود برای طراحی یک دکوراسیون مناسب و زیبا، هنری است که تنها از عهده‌ی یک متخصص آموزش دیده و باتجربه برمی‌آید. افراد متخصص در طراحی دکوراسیون داخلی، می‌توانند از فضاهای محدود حداکثر بهره را برده و دکوراسیونی شیک و منحصر به فرد را در اختیار متقاضی قرار دهند.

دکوراسیون مناسب برای حمام شامل عناصری مانند اتاقک استحمام، کمد یا شلفی برای نگهداری حوله‌ها، لباس‌ها و …، آینه‌ی مناسبی جهت اموری مانند پیرایش، بعضی عناصر فرعی برای زیباسازی فضای حمام مانند انواع تابلو، گل و … است.

البته فاکتورهایی که تا بدین‌جا به آن‌ها اشاره شد، در اغلب حمام‌های ایرانی دیده می‌شوند، اما آن‌چه مهم است، استفاده از هنر و تخصص در انتخاب متناسب این عناصر و طراحی فضا به‌گونه‌ای است که آن‌ها به بهترین، شکیل‌ترین و زیباترین حالت ممکن در کنار هم و در مکان صحیح قرار گیرند.

سرویس بهداشتی

 

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

جدا از عناصر یا به عبارتی وسایل و تجهیزاتی که برای حمام ضروری شمرده می‌شوند، برخی عناصر نیز می‌توانند برای هرچه کارآمدتر، شیک‌تر و خاص‌تر شدن آن مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان نمونه چنان‌چه فضای داخلی حمام امکان استفاده از وان را به طراح دکوراسیون سرویس بهداشتی بدهد، با استفاده از این عنصر و مانور دادن روی آن می‌توان حمامی هر چه خاص‌تر داشت. همه چیز بستگی به کاربر و امکانات او دارد. می‌توان تدابیری اندیشید که فرد حین استحمام و استراحت در وان، به موسیقی مورد علاقه‌ی خود گوش دهد، کتاب بخواند یا حتی فیلم ببیند. حتی چنان‌چه مساحت حمام بزرگ‌تر باشد، می‌توان از جکوزی‌های خانگی استفاده کرد و یک سرویس بهداشتی کاملاً لوکس را طراحی کرد.

تعبیه‌ی یک توالت فرنگی، که بهتر است دیواری باشد، کارایی حمام را افزایش داده و برای کاربر این امکان را فراهم می‌سازد تا زمان بیشتری را در حمام سپری کند، چرا که همان‌طور که گفتیم حمام می‌تواند فضایی برای آرامش افراد باشد و ممکن است مدت زمان طولانی‌ای در آن وقت گذراند. البته همان‌طور که گفتیم عموماً در خانه‌هایی که فضای حمام و دستشویی از هم جدا نشده‌اند، خواه‌ناخواه دستشویی فرنگی داخل حمام قرار خواهد داشت.

استفاده از یک تهویه‌ی هوای مطبوع در حمام نیز اقدام دیگری است که به هر چه دلنشین‌تر شدن فضای حمام و به‌تبع تمایل به گذراندن زمان بیشتر در آن کمک می‌کند و همچنین محیط حمام را عاری از میکروب می‌سازد. علاوه بر این بهتر است برای جلوگیری از باقی‌ماندن رطوبت در حوله‌ها، یک حوله‌خشک‌کن نیز در حمام به کار گرفته شود.

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی زیبا

 

جهت هر چه زیباتر و وسیع‌تر نشان دادن حمام می‌توان از یک آینه‌ی مناسب استفاده کرد. می‌توان یک روشویی کوچک یا کمد را برای حمام در نظر گرفت و آینه را بالای آن نصب کرد. این فضا می‌تواند محدوده‌ای مناسب برای استفاده از دیگر عناصر برای زیباتر و کاراتر ساختن دکوراسیون سرویس بهداشتی باشد. به عنوان مثال می‌توان محفظه‌ی مخصوص شامپوها، لوسیون‌ها، اسانس‌ها، صابون‌ها و … را در این قسمت تعبیه کرد. علاوه بر این همین نقطه فضای مناسبی برای به کار بردن عناصر زیبایی‌بخشی مانند گل‌ها، شمع‌ها، تابلوهای نقاشی و … است.

قرار دادن یک سکو چه در محدوده‌ی استحمام با دوش و چه خارج از آن، می‌تواند خصوصاً برای سالمندان و افراد کم توان بسیار کارآمد باشد. در صورت حضور یک سالمند در منزل، در نظر گرفتن میله‌هایی با طول زیاد به عنوان دستگیره‌ای برای او، برای جلوگیری از زمین خوردن و حفظ سلامتیش ضروری است.

 

دکور سرویس بهداشتی

 

 

نمونه سرویس بهداشتی

 

 

سرویس بهداشتی نمونه

 

 

سرویس بهداشتی سبز

 

 

سرویس بهداشتی و حمام

 

 

دکوراسیون متفاوت سرویس بهداشتی

 

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام مدرن

 

 

دکور سرویس بهداشتی لوکس

 

 

ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

در مورد طراحی داخی دستشویی نیز همه چیز بسته به نظر کاربر است. بهترین حالت این است که به جای توالت‌های سنتی ایرانی از توالت‌های فرنگی استفاده شود. اما برخی از افراد اصرار زیاد بر استفاده از همان توالت‌های سنتی دارند و این اصرار کار را برای زیباتر ساختن محیط دستشویی کمی دشوار می‌کند.

بسیاری از ایده‌هایی که حین برشمردن عناصر لازم و مفید برای طراحی زیبای حمام به آن‌ها اشاره شد، در مورد طراحی دکوراسیون داخلی دستشویی هم کاربرد دارد. به عنوان نمونه استفاده از روشویی‌های کابینت‌دار با یک آینه بالای آن، به‌گونه‌ای که هنرمندانه و با تناسب انتخاب شده باشند و همچنین از عناصر فرعی نیز برای زیباتر ساختن آن‌ها بهره گرفته شده باشد، اقدامی است که می‌تواند در طراحی دکوراسیون داخلی دستشویی نقش پررنگی داشته باشد.

استفاده از دست‌خشک‌کن برقی، شیرآلات زیبا و ترجیحاً اتوماتیک، مخزن مایع دستشویی اتوماتیک و … نیز به لوکس‌ و بهداشتی‌تر شدن دکوراسیون سرویس بهداشتی کمک می‌کند و در مصرف آب صرفه‌جویی قابل توجهی به دنبال خواهد داشت.

سخن پایانی در مورد دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی یک دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی معمولاً کاری است که از توان افراد فاقد تخصص و تجربه خارج است. اگرچه بیشتر افراد می‌توانند با بررسی و مشاهده‌ی دقیق تصاویر دکوراسیون سرویس بهداشتی در مجلات و وب‌سایت‌ها، ایده‌هایی را از آن‌ها برگرفته و تا حدی سرویس‌های بهداشتی خود را شکیل‌تر کنند، اما برای داشتن یک سرویس بهداشتی با بهترین کارایی و هماهنگ‌ترین و شیک‌ترین شکل ممکن استفاده از تخصص یک طراح داخلی بهترین راهکار است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *