دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

ایرانیان، نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی منازل شان  سخت گیر تر می باشند، چرا که در تمام طول شبانه روز، در هر حالتی که هستند؛ این طراحی مقابل چشم هایشان می باشد. به همین دلیل طراحی دکوراسیون داخلی منازل خود را به کاربلد ترین دیزاینر ها می سپارند.

از آن جایی که سلیقه ایرانیان همانند همدیگر نیست؛ طراحی دکوراسیون داخلی منازل آن ها در سبک های مختلفی انجام می گیرد. در این مقاله، در رابطه با اصیل ترین سبک های دکوراسیون داخلی منازل ایرانیان بحث شده است؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، با ما همراه شوید.

آیا دکوراسیون داخلی منازل، اقوام ایرانی همانند همدیگر می باشد؟

کشور ایران، از اقوام مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این اقوام از سنت و آداب جالبی پیروی می کنند. این هنجار ها موجب شده اند، سبک زندگی قوم های ایرانی با همدیگر متفاوت باشد؛ وجود این تفاوت ها به ایران عزیز ما جذابیت فوق العاده ای بخشیده است.

اقوام ایرانی شامل لر، عشایر، کرد، بلوچ و ترک می باشد. هر کدام از این اقوام، منازل خود را با استفاده از ابزار آلات مختلفی زینت می دهند. به طور مثال قوم لر، از بالشت های بزرگ که به آن ها پشتی گفته می شود؛ استفاده می کنند. پشتی ها در تنوع رنگ و طرح های مختلفی تولید می شوند؛ به همین خاطر با سلیقه بیشتر ایرانیان همخوانی دارد.

دیگه اقوام، همانند شمالی ها از سیر یا فلفل های خشک شده برای تزئین آشپزخانه شان استفاده می کنند. البته تماما روش زندگی ایرانیان با همدیگر متفاوت نمی باشد؛ بلکه در برخی از آداب و هنجار ها یکسان هستند.  یکی از ابزار آلاتی که در تمام منازل ایران مورد استفاده قرار می گیرد، مجسمه های چشم زخم است.

این مجسمه، در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است؛ لذا هم زیبا می باشد و هم این که برای دور کردن افراد تنگ نظر و شیاطین بسیار مفید است.

آیا دکوراسیون داخلی منازل، اقوام ایرانی همانند همدیگر می باشد؟

امروزه، چه تغییراتی در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی دیده می شود؟

در گذشته صمیمیت بین اقوام ایرانی بسیار بود؛ چرا که چندین خانواده در یک خانه زندگی می کردند. به همین خاطر زندگی شان بسیار شیرین بود. هم چنین آن ها برای زیبا سازی محیط داخلی ساختمان شان از صنایع دستی و تابلو های زینتی نیز بهره می گرفتند.

هیچ گونه مبل و صندلی ای در منازل شان وجود نداشت. آن ها از پشتی و قالیچه های دست بافت برای زینت دادن به محیط داخلی ساختمان هایشان استفاده می کردند. به همین خاطر، خانه هایشان عطر و بوی زندگی و شادی می داد.

اما امروزه، دکوراسیون داخلی منازل ایرانی بسیار تغییر کرده است؛ چرا که ایرانیان نیز مانند دیگر جوامع با علم و تکنولوژی رو به رو شده اند. به همین علت تنها از وسائل و تجهیزات ایرانی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه هایشان بهره نمی گیرند؛ بلکه از ابزار آلات خارجی نیز استفاده می کنند.

یکی از تجهیزاتی که از فرهنگ اروپایی وارد سبک زندگی ایرانیان شده است؛ میز و صندلی می باشد. ما رسم داشتیم، که سفره ای چند رنگ که شامل غذا های رنگارنگ ایرانی می باشد؛ بر روی زمین پهن کنیم، اما امروزه از میز و صندلی برای خوردن وعده های غذایی استفاده می کنیم.

سقف های منازل ما از گذشته به وسیله ی گچ و مجسمه های گچی زینت پیدا می کند؛ این رسم هنوز هم مرسوم می باشد. در دنیای امروز، از هالوژن نیز در گچ کاری ها بهره می گیرند؛ تا نورپردازی ساختمان از زیبایی فوق العاده ای برخوردار شود.

امروزه، چه تغییراتی در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی دیده می شود؟

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی از چه سبک هایی استفاده می شود؟

سبک های ایرانی از زیبایی و جذابیت بالایی بهره مند می باشند؛ به همین خاطر در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها از سبک های ایرانی کاربرد فراوانی می شود.

سبک های ایرانی در بر دارنده تاریخ و تمدن این سرزمین هستند. به همین دلیل ایرانیان اصیل سعی می کنند، تا حد امکان برای دکوراسیون داخلی منازل خود از این سبک و طرح ها استفاده کنند.

یکی از طرح های ایرانی که بیشتر در شهر اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد؛ طرح بته جقه می باشد. این طرح زیبا دارای تمدنی چند هزار ساله است.

یکی از سبک های باشکوه و منحصر به فرد، سبک هخامنش می باشد. در سبک هخامنش، طرح های جذاب بسیاری وجود دارد؛ به همین دلیل شما با بهره گیری از این سبک می توانید برترین دکوراسیون داخلی را برای منازل خود پیاده سازید.

طرح های الهام گرفته از طبیعت در منازل ایرانی بسیار دیده می شود. چرا که مهندسان ما از روحیه لطیفی برخوردار بودند و برای این که رنگ و بوی طبیعت را در هر محیطی حفظ کنند؛ از طرح هایی هم چون مرغ آمین یا گل بهره می گرفتند.

بهترین مجموعه برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل

محبوب ترین مجموعه در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی، مجموعه رامسین می باشد. دیزاینر های این مجموعه از استعداد و دانش بالایی برخوردار هستند، لذا موظفند؛ پس از گذراندن بازه زمانی مشخصی اطلاعات خود را بروز کنند.

دیزاینر های این مجموعه، چه در طراحی دکوراسیون ایرانی و چه در طراحی دکوراسیون خارجی توانمند هستند. بنابراین، تنها اسم طرح خود را بازگو کنید؛ تا زیبا ترین دیزاین و دکوراسیون داخلی را بر ساختمان شما اجرا سازیم.

این مجموعه نزدیک به چندین سال است، که در این عرصه فعالیت می کند، به همین خاطر توانسته در این چند سال تجربه های بسیاری کسب کند؛ بنابراین نگران کار و عملکرد ما نباشید، تنها ساختمان تان را در اختیار مجموعه ما بگذارید تا شگفت زده شوید.

بهترین مجموعه برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل

کلام آخر

زیبا ترین دکوراسیون ها داخلی مختص به ایرانیان می باشد؛ لذا ایران از تمدن و فرهنگ بالایی بهره مند است. اگر دوست دارید، خانه شما سرشار از انرژی مثبت و آرامش باشد؛ از طرح های ایرانی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده کنید، چرا که از زیبایی و جذابیت فوق العاده ای بهره مند هستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *