دکوراسیون داخلی ایرانی و مدرن

دکوراسیون داخلی ایرانی و مدرن

در تمام نقاط جهان ازجمله ایران دکوراسیون داخلی و معماری از فرهنگ، آداب و اعتقادات آن مکان تاثیر می گیرد. ما در خانه های ایرانی نیز تاثیر این عوامل را در چیدمان هر خانه ای می بینیم.

چیدمان داخلی خانه ایرانی همانند دیگر سبک های دکوراسیون ها قاعده و  المان های مخصوص به خود را دارد و همه ایرانی ها ناخواسته بدون اینکه به دنبال  چیدمان خاصی از دکوراسیون باشند، از سبک دکوراسیون ایرانی تبعیت می کنند. ما در اکثر خانه های ایرانی با فرش های سنتی ایرانی، رنگ های خنثی، پرده ها و مبلمان کلاسیک مواجه می شویم.

امروزه با رشد ارتباطات بین المللی ، مردم کشورهای مختلف بیش از پیش از هم تاثیر می گیرند، فرهنگ های یکدیگر را می پذیرند و به دنبال یک سبک هماهنگ در هر حوزه ای از جمله چیدمان منزل می باشند. امروزه یک سبک به نام سبک مدرن در میان تمام مردم جهان رایج شده است و افراد زیادی مایلند با حفظ فرهنگ و المان های ایرانی این سبک را در منزل خود استفاده کنند. ما در اینجا به شما خواهیم  که چگونه  سبک مدرن را به خانه ی ایرانی خود بیاورید.

اصول اولیه برای طراحی دکوراسیون داخلی  ایرانی و مدرن

اصول اولیه برای طراحی دکوراسیون داخلی  ایرانی و مدرن

امروزه طراحی چیدمان داخلی خانه های ایرانی دستخوش تغییرات و تاثیرات سبک مدرن شده است. برای اجرای سبک مدرن در خانه های ایرانی باید از قواعد و اصول خاصی آگاه باشید، تا  در کنار حفظ فرهنگ ایرانی به بهترین نحو سبک مدرن را نیز به خانه خود بیاورید. اگر بدون رعایت نکات خاص المان های سنتی ایرانی و مدرن را با هم ترکیب کنید، چیزی جز خانه ای با ظاهر آشفته نصیب تان نمی شود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی اتاق خواب به سبک ایرانی

ما ایرانی ها به رنگ های تیره و تند عادت کرده ایم،اما اگر قرار است اتاق خواب خود را با سبک مدرن بچینید، باید دور این رنگ ها را خط بکشید و از رنگ های روشن و ملایم در اتاق خواب تان استفاده کنید. برای اینکه اتاق یک رنگ و خسته کننده نباشد از هارمونی رنگی استفاده کنید و ‌کوسن هایی که با رنگ فرش، رو تختی و پرده هماهنگ است را روی تخت استفاده کنید.

اگر مایل به استفاده از فرشهای کوچک در اتاق خواب هستید ، فرش را به گونه ای در اتاق پهن کنید که زمان بیرون آمدن از تخت فرش در زیر پایتان باشد و پای شما با سطح زمین اتاق تماس نداشته باشد.

از قرار دادن عکس های مورد علاقه تان در چیدمان اتاق خواب غافل نشوید آنها را در دیوار روبروی تخت و مقابل چشم تان قرار دهید تا با دیدن آنها هم پیش از خواب و پس از بیدار شدن حس خوب و خوشایندی به شما دست بدهد.

پنجره های اتاق خواب را با پرده های ضخیم و تیره مستور نکنید، بهترین گزینه برای اتاق خواب پرده نازک و سبک و رنگ ملایم است. پرده های نازک سبب ایجاد آرامش در محل خواب شما خواهند شد.

یک ایده مدرن برای اتاق خواب های ایرانی استفاده از کاغذ دیواری در دیوار پشتی تخت خواب است، نور پردازی های توکار نیز جلوه  ای خاص و متفاوت به اتاق می بخشد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک ایرانی

سالن پذیرایی یا نشیمن مهمترین و اصلی ترین بخش هر منزلی است که کانون اجتماعات و دورهمی ها است. یکی از وسایل جدا نشدنی سالن نشیمن تلویزیون است. بهتر است که دیوار پشت تلویزیون را با نورهای خاص ، سنگ آنتیک یا کاغذ دیواری تزیین کنید.

مبل ها را کامل روی فرش قرار ندهید و با فاصله از دیوار آنها را بچینید. برای زیباتر چیدمان سالن پذیرایی ترجیحا دو پایه از مبل روی فرش و ‌دو پایه دیگر آن بیرون از فرش قرار گیرد.

هیچ‌گاه از پرده های کوتاه برای سالن پذیرایی خود استفاده  نکنید، پرده هایی که از سقف به زمین می رسند سالن شما را زیباتر و با شکوه تر نشان می دهند.

این نیز یک امر بدیهی است که برای خانه های با متراژ کوچک هیچ گاه سراغ رنگ های تیره نروید ، از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید. از نور پردازی نیز غافل نشوید زیرا با انتخاب درست  سالن شما را از آنچه که هست بزرگتر نشان خواهد داد.

طراحی مدرن دکوراسیون اتاق غذاخوری ایرانی

در اتاق یا قسمت غذا خوری باید از رنگ های گرم و شاد که اشتها را تحریک می کند استفاده کنید. ما رنگ های قرمز، نارنجی، خردلی را به شما پیشنهاد می دهیم.

فرم فرش را بر اساس فرم میز غذا خوری تان انتخاب کنید، فرم این دو باید با هم سازگاری داشته باشد. اگر میز گرد است فرش گرد را انتخاب کنید و در صورتی که مستطیل است، فرش های مستطیل باید انتخاب شوند.

برای روشنایی و نور پردازی این محل از چراغ های آویزانی که  به سطح میز نزدیک می شوند، را استفاده کنید. چرا های آویز بلند جلوه منحصر به فردی به اتاق غذاخوری شما می بخشند.

برای زیباتر کردن این قسمت از دیوارکوب هایی چون بشقاب های قدیمی و خاطره انگیز استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی

مهمترین عنصر در یک آشپزخانه کابینت است.  از آنجایی که کابینت ها گران و ثابت هستند تغییر آنها کار ساده ای نیست، پس در انتخاب آن بسیار آگاهانه تصمیم بگیرید. کابینت ها در جنس های مختلف ام دی اف، هایگلاس، ممبران، چوب، فلز وجود دارند. انتخاب هر یک به بودجه، سلیقه و محیط زندگی شما بستگی دارد.

علاوه بر مدل و رنگ کابینت آنچه که آشپزخانه شما را منحصر به فرد می کند، نور پردازی زیر کابینت ها است که جنبه زیبایی و کاربردی دارد.

برای زیبا تر شدن آشپزخانه گلدان های گل با رنگ های شاد و گرم را انتخاب کنید.

پرده های توری و نازک برای آشپزخانه بهترین گزینه هستند و سراغ پرده های ضخیم نروید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *