۱۰ ایده دکوراسیون داخلی منزل

ایده دکوراسیون داخلی

شرکت رامسین: باید توجه داشت که همه ایده های تغییر دکوراسیون منزل حتما نیاز به صرف وقت و هزینه گزاف ندارند. ما در این مطالب راهکارهایی ارائه خواهیم کرد که از طریق آن می توان با چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی یک تغییر شگفت انگیز در منزل خود ایجاد کنید.

 

ایده تغییر دکوراسیون داخلی

 

*  تنظیم چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید:

مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید.

مثلاً قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیعتر نشان دهد.

* یکی از دیوارهای مهم خانه که در معرض توجه نیز هست را به رنگ دلخواهتان رنگ کنید.

تابلوها و لوازن هنری از آن آویزان کنید و مبل جدید و زیبایی در آن قسمت قرار دهید.

(البته دقت داشته باشید که رنگ آن با سایر لوازم خانه هماهنگ باشد)

* گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد.

اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد.

* قالیچه های محلی وسیله ی بسیار خوبی برای اتاق های گفتگو و نشیمن به شمار می رود.

قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

*  تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند.

سعی کنید از قاب های تزئینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده باشد و گیرا باشد.

* مجسمه ها و پیکره های کوچک و مرتبط با هم را در قسمتی از خانه که مورد توجه است کنار هم قرار دهید. این مجسمه ها را به صورت های فانتزی و متنوع بچینید.

 

 

  از کوسن های تزئینی استفاده کنید:

 

این بالشتک ها و کوسن های تزئینی به سادگی رنگ و بوی جدیدی به خانه می دهد و مبلمان منزل را نیز باشکوه تر جلوه میدهد.

*  لوسترها و لامپ ها جزء وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید.

به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند، و ضمناً با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند.

*  لحاف ها و رواندازها نیز مثل کوسن های تزئینی، به اتاقتان رنگ می دهد.

این رواندازها و روتختی ها در انواع جنس ها و رنگ ها موجود می باشد. با توجه به روحیه و سلیقه ی خود زیباترین را انتخاب کنید.

* وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه ی اتاق می شود.

برای برگه ها، اسباب بازیهای بچه ها، و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.  

 

زمانی که قصد خرید کالایى را دارید شاید در آن لحظه تنوع موجود در جنس، فرم و دیگر خصوصیات ظاهرى، کاربرد و بسیارى نکات دیگر راجع به آن را مدنظر قرار نداده ولى پس از مراجعه به فروشگاه هاى مربوطه به یک باره با انبوه متنوعى از آن کالا مواجه مى شوید که ممکن است تصمیم گیرى شما را سخت کرده و یا با توجه به محدودیت زمانى باقى مانده و شلوغى خیابان ها در این روزهاى پایانى سال، مجبور به انتخابى عجولانه شوید که در نهایت به پشیمانى بینجامد.

 

حاصل این تصمیم ناگهانى و نادرست یکى از لوازم دکوراسیون منزل – کاربردى مانند سرویس مبلمان باشد در این صورت چقدر مشکل ساز خواهد شد، زیرا با وجود نامناسب بودن این قبیل لوازم به هر دلیل معمولاً امکان تعویض و یا پس دادن وجود نداشته و به طور کلى به جهت بزرگ بودن ابعاد آنها چندان هم راحت نیست.

لذا مجبور خواهید شد آن را با تمام مشکلاتش در فضاى خانه تان تحمل کنید. در همین راستا اگر شما نیز در این روزهاى پایانى اسفندماه قصد خرید سرویس مبلمانى را براى خانه تان دارید، هنگام تنظیم این لیست مذکور به نکات زیر نیز توجه کنید:

 در مراحل تصمیم گیرى و انتخاب، ویژگى هاى محیط تان را نیز در نظر بگیرید:

شرایط فضایى که در فکر خرید مبلمانى براى آن هستید، مانند وسعت و نور، نقش موثرى در انتخاب رنگ، طرح پارچه، ابعاد، مدل، سبک و دیگر مشخصات یک سرویس مبلمان مناسب آن محیط دارا است که به پاره اى از آنها به اجمال اشاره خواهیم کرد:

 

 

تاثیر مکان در انتخاب رنگ مبلمان در دکوراسیون منزل

 

به طور کلى یک مبل از یک اسکلت اصلى چوبى یا فلزى و مقدارى پارچه تشکیل شده است که با توجه به مدل آن، میزان کاربرد هر یک از این دو نسبت به هم متفاوت بوده و در نتیجه شما شاهد نماى بیشترى از چوب یا فلز و یا حتى پارچه (در مبلمان تمام پارچه) خواهید بود ولى به هر حال رنگ غالب موجود چه در پارچه چه در چوب یا فلز، مى بایست با توجه به شرایط یاد شده مکان موردنظر انتخاب شود.

به طور مثال اگر نور موجود در فضا کم باشد شما با محدودیت در انتخاب رنگ پارچه و یا چوب و فلز مواجه خواهید بود.

به این ترتیب که براى فضاهاى کم نور انتخاب مبلمانى با پارچه و یا اسکلت تیره رنگ، نه تنها محیط را تاریکتر مى کند بلکه به لحاظ دیدارى از وسعت آن نیز مى کاهد.

حال آنکه برعکس اگر در چنین محیطى مبلمانى به رنگ روشن چیده شود، نور موجود در فضا افزایش یافته و مکان نیز بزرگتر جلوه خواهد کرد.

حال در مورد فضاهایى که از نور کافى بهره مند هستند تنها عاملى که مى تواند مانع انتخاب رنگ هاى تیره شود، کم بودن وسعت فضا است یعنى با وجود آنکه یک محیط از نور زیادى هم بهره مند باشد ولى از آنجایى که رنگ هاى تیره علاوه بر جذب نور خاصیت کوچک کردن فضا به لحاظ دیدارى را نیز دارا هستند، کاربرد مبلمان تیره در فضاى کوچک و حتى پرنور نیز جایز نیست.

حال ذکر این نکته ضرورى است که در مقایسه میان دو ویژگى نور و وسعت یک فضا، اهمیت وسعت بیشتر است.

چننه فضاى مورد نظر شما با وجود وسعت زیاد از نور کافى به هنگام روز برخوردار نیست، در صورت تمایل مى توانید مبلمانى با رنگ تیره در محیط بچینید به شرط آنکه نورپردازى مناسب هم در روز و هم در شب انجام پذیرد.

 

ایده دکوراسیون داخلی

 

 

 نقش محیط در انتخاب طرح پارچه مبلمان در دکوراسیون

 

 همان ویژگى هاى فضا که در انتخاب رنگ مبلمان تاثیر مى گذارند در انتخاب طرح پارچه آن نیز موثر هستند.

در یک مبلمان بیشترین سطح امکان پذیر براى کاربرد طرح و نقش، پارچه آن است لذا پارچه انتخابى به لحاظ طرح هم مى بایست با اسکلت مبلمان به لحاظ مدل، سبک و رنگ هماهنگ باشد و هم با توجه به شرایط محیط انتخاب شود.

انتخاب پارچه  براى مبلمان که داراى طرح هاى پر و فشرده و رنگ هاى تند و تیره است هم فضایى شلوغ و درهم ایجاد خواهد کرد و هم از نور و وسعت ظاهرى محیط موجود مى کاهد در صورتى که طرح هاى خلوت و رنگ هاى ملایم براى فضاى کوچک عکس نتایج فوق را خواهد داشت و در ضمن محیطى آرام و دلپذیر را سبب مى شود ولى این موضوع به این معنا نیست که هرگز از طرح هاى شلوغ در فضاى نه چندان بزرگ و حتى کوچک استفاده نشود بلکه به کارگیرى همان طرح ها براى حداقل یکى از اجزاى سرویس، مانند کاناپه و یا دو مبل تکى اصلى، در کنار بقیه اجزا با پارچه ساده، عاملى براى ایجاد تنوع و ترکیبى زیبا و متفاوت خواهد بود.

 

 در حقیقت براى همه اجزاى یک سرویس مبلمان تنها از یک و یا حتى دو پارچه و طرح استفاده کنید بلکه شما مى توانید از پارچه هاى مختلف با طرح ها، رنگ ها و حتى جنس هاى گوناگون ولى هماهنگ با هم و با محیط انتخاب کنید.

استفاده از پارچه با طرح هاى متنوع، حتى در اجزاى یک مبل نیز وجود دارد. به عنوان مثال شما مى توانید پارچه تشک کف را طرحدار و بقیه بدنه را ساده انتخاب نمایید. در این میان نباید فراموش کرد یکسان بودن جنس پارچه و هماهنگى طرح و رنگ براى این منظور ضروری خواهد بود.

 

سخن پایانی

 

در این نوشته در مورد ۱۰ ایده دکوراسیون داخلی صحبت کردیم و توضیحات تکمیلی در مورد این ایده ها عنوان کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

انواع خدمات شرکت معماری و دکوراسیون داخلی رامسین شامل: بازسازی منزل، دکوراسیون منزل، ساخت ویلا ، بازسازی ویلا، دکوراسیون اداری،بازسازی ساختمان و کلیه کارهای مربوط به ساختمان می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا