خانه را ظرافت تمام تزئین کنید!

طراحی دکوراسیون رامسین: واژه کوسن ریشه در ادبیات فرانسه دارد و اصطلاحی است که مدتها در تزئین مبلمان از آن استفاده می شود. کوسن در واقع معادل بالشتک است و در انواع مختلف برای تزئین و راحتی مبل تهیه و عرضه می شود.

به هر جهت کوسن ھا یا متکاھای تزﯾینی از جنس مخمل و ساتن گلدوزی شده اند و سالهاست مورد توجه خانواده ها بوده است که اغلب طرفداران آن خانم ها هستند و در اغلب منازل دیده می شوند.

حتما شنید که ما ایرانی ها در ھر خانه بخش ھای اندرونی داشتیم و مختص خانم ھای خانه بود. متکاھایی که روی آنھا  گلدوزی می شد شاید بدون اغراق از ھمان زمان در بخش اندرونی وجود داشت. معادل کلمه (اندرونی)، اصطلاحی در بین خانم ھای فرانسوی رایج بود با عنوان (اتاق خانم ھا) که در اﯾن اتاق ھا انواع زﯾور آلات زنانه و عطرھا نگهداری می شد.

در حقیقت تزﯾین چنین مکان ھاﯾی براساس ذوق و سلیقه خانم ھا انجام می شد و فضایی کاملا زنانه به همراه بوی خوش انواع گل ھای خشک وجود داشت.

 بانوان در این محیط می توانستند به انواع ھنرھای دستی مانند قلاب بافی، سرمه دوزی، مروارﯾد دوزی و ساﯾر ھنرھای ظرﯾف بپردازند و امور خانه نیز به عهده ندیمه ها بود. کوسن ھا و بالشتک ھا با تنوع رنگی و شکلی که ما به آنھا می دھیم بر زﯾنت و نوع چیدمان مبل و اثاثیه در اتاق نشیمن و پذﯾراﯾی منزل اضافه می کند. همچنین دوختن پولک و مروارﯾدھای تزﯾینی به پوشش های اتاق نشیمن و اتاق خواب جلوه بهتری می بخشید.

توجه داشته باشید که برای تزﯾین ﯾک اتاق حتما نیاز نیست که دکوراتور باشید . تنها کافی است به ھماھنگی پرده، صندلی و مبلمان و …توجه کنید تا به نتیجه دلخواھ خود برسید و محیطی خلاقانه درست کنید. خانمی که در پی ارزش نھادن به سنت ھای فرھنگی و بومی غنی کشور خود است حتما از اﯾن گونه طرح ھا استقبال خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا