WhatsApp Image 2020-07-04 at 07.01.18

حمام خود را دوستدار محیط زیست کنیم!

دکوراسیون داخلی رامسین: شاید یکی از بهترین تفریحات هر یک از ما رفتن به طبیعت و گردش در فضای سبز باشد. ولی آیا تاکنون به این فکر کرده اید که تا چه حد می توانیم دکوراسیون داخلی خود را به طبیعت شبیه کنیم.

ما در این مطلب قصد داریم درباره تحولی که می توان در زندگی ایجاد کرد با شما صحبت کنیم. تغییری که فقط با حفظ هماهنگی با طبیعت صورت خواهد گرفت.

شاید تا به حال در مورد اینکه فضای حمام را می توان دوستدار طبیعت کرد، شنیده باشید. و این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که چه کاری می توان برای این فضا انجام داد که او را دوستدار محیط زیست کنیم!

شما می توانید با بازسازی حمام خود و ایجاد یک محیط طبیعت دوست ، فعال محیط زیست باشید!

این اقدام کمی تخصص، کمی ذوق و بیش از هر چیز علاقه می خواهد. هر گونه تغییری بدون هدف محکوم به شکست است.  چرا که اگر هدف خاصی نداشته باشید نمی توانید آن دگرگونی لازم را در محیط خود به وجود بیاورید.

شما با یک بازسازی حمام، یک قدم عملی برای سلامت محیط زیست برخواهید داشت.

آب و انرژی دو منبع اصلی و حیاتی طبیعی هستند که بطور دیوانه وار و بی اندازه توسط ما بویژه در حمام ها مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت عدم وجود آب حمام هیچ معنایی ندارد. ولی همین آب نیز ایجاد بخار و رطوبت می کند و ممکن است آسیب های جدی به این محیط برساند.

حوله های بامبو یکی از وسایلی است که می توان در حمام استفاده کرد. حوله باید سریع شما را خشک کند. حوله بامبو از الیاف صد در صد طبیعی ساخته شده است. نسبت به پنبه ، قدرت جذب بیشتری دارد. ثابت شده است که حوله های بامبو تا ۴ برابر بیشتر از حوله های معمولی پنبه ای آب را جذب می کند. علاوه بر این ، آنها به عنوان حوله های خشک سریع شناخته می شوند. البته خواص حوله بامبو زیاد است. که چون در اینجا قصد نداریم فقط در مورد این حوله صحبت کنیم فقط به یکی از مزایای آن اشاره شد. اما در کل سیار نرم هستند: استفاده از الیاف بامبو، حوله را بسیار نرم و بادوام می کند، مناسب افراد مبتلا به آلرژی و پوست های حساس و از همه مهمتر سازگار با محیط زیست هستند.

یکی دیگر از راههای مناسب برای حفظ محیط زیست صرفه جویی در مصرف آب است. آب مهمترین فاکتور بهداشتی است. همان طور که گفته شد هر وسیله بهداشتی متکی به آب است. به همین دلیل ما در محیطی مثل حمام که آب زیادی را مصرف می کنیم باید حساسیت بیشتری به خرج بدهیم. استفاده از وسایل کاهش دهنده مصرف آب مانند سردوش و غیره از جمله ابزاری هستند که می تواند در این منظور به ما کمک کند.

همچنین باید به این نکته توجه کنیم که سیستم گرمایشی که از آن برای گرم کردن آب استفاده می کنیم باید فقط در مواقع مورد احتیاج از آن استفاده کنیم. ممکن است شما بگویید این امر ممکن نیست، چون ظرف و ظروف خانه و گاهی نظافت برخی جاهاا با آب گرم ممکن است. برای این کار نیز می توانیم برنامه ریزی کنیم.

ما می توانیم در به حداقل رساندن استفاده از مواد شیمیایی سمی قدم های مهمی برداریم. برای این منظور هم راهکارهایی وجود دارد. می توان از پاک کننده های طبیعی استفاده کرد.

حوله های معمولی پنبه ای را با حوله های ارگانیک یا بامبو جایگزین کنید. آنها نسبت به نمونه های معمولی نرمتر و ایمن تر هستند زیرا در فرآیند تولید مواد ارگانیک کمتر از رنگ های مصنوعی و سموم دفع آفات استفاده می شود. امروزه کاشی های بازیافتی مناسبی در دسترس هستند و استفاده از این مواد در حمام ها بسیار توصیه می شود.

تغییرات کمی در عادت های روزانه ایجاد کنید. شیرهای آب را ببندید ، چراغ ها و بخاری را در هنگام استفاده خاموش کنید. تلاش اندک هریک از ما در محیطی که زندگی می کنیم، می تواند در سطح جهانی تأثیرات قابل توجهی داشته باشد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *